• جوانی که قذافی را کشت + عکس

  در این عکس، تعدادی از انقلابیون لیبی پس از کشته شدن قذافی، با خوشحالی «أحمد شیبانی» را بر بالای آغوش خود برداشته و با فریاد زدن او را قهرمان لیبی معرفی کرده اند. انقلابیون همچنین هنگام بالا بردن شیبانی، ندای «الله اکبر» سر دادند.
  «أحمد شیبانی» جوان 18 ساله لیبیایی است که از مبارزان انقلاب لیبی به شمار می رود.

  به گزارش صفحه عربی «تابناک»، سایت های خبری عرب زبان به نقل از سایت های خبری لیبی با انتشار عکس این جوان انقلابی، او را قاتل «معمر قذافی» دیکتاتور کشته شده لیبی معرفی کردند.

  در این عکس، تعدادی از انقلابیون لیبی پس از کشته شدن قذافی، با خوشحالی «أحمد شیبانی» را بر بالای آغوش خود برداشته و با فریاد زدن او را قهرمان لیبی معرفی کرده اند. انقلابیون همچنین هنگام بالا بردن شیبانی، ندای «الله اکبر» سر دادند.  بنابر این گزارش، این جوان 18 ساله، کلتی طلایی رنگ در دست دارد که با آن به سمت جمجمه قذافی تیراندازی کرده و او را زخمی کرد. خونریزی قذافی بر اثر این زخم، موجب مرگ وی شد.

  گفتنی است خبرگزاری رسمی فرانسه نیز عکس «أحمد شیبانی» را منتشر کرده است.
 • آفتاب: کنسرت لندن - شجریان و گوگوش


  http://www.shomalnews.com/photo/13192713376965730.jpg

  قابل توجه مشتاقان شجریان!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • شمال نیوز: در این صحنه معمر قذافی بعد از دستگیری از انقلابیون لیبی می‌خواهد كه به او شلیک نكرده و او را نكشند.

  http://www.shomalnews.com/photo/13192535212779460.jpg


 • کودکی که احمدی‌نژاد را رجایی دیگر خطاب کرد شمال نیوز: در جریان دیدار چهره به چهره محمود احمدی‌نژاد با مردم تهران در وزارت کشور، نامه کودکی به نام امیرمهدی به احمدی​نژاد داده شد که وی نیز به آن پاسخ داد.

  به گزارش شمال نیوز به نقل از خبر ، بر اساس عکسی که پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری از این نامه منتشر کرده است، امیرمهدی نامه​اش به احمدی‌نژاد را اینگونه آغاز کرده است:

  سلام آقای احمدی‌نژاد، اسم من امیرمهدی است. من شما را خیلی دوست دارم و عکس شما را در اتاقم چسبانده​ام.

  او در بخشی از این نامه، احمدی‌نژاد را رجایی دیگری خطاب کرده و تا آنجا که از روی عکس خوانده می​شود نوشته است: «من برای اینکه شما رای بیاورید سوره توحید خواندم و مادرم هم صلوات فرستاد. وقتی شما به اسلامشهر آمدید، من با پدر و مادر و رضا به اسلامشهر آمدیم اما نتوانستیم شما را ببینیم.»

  در پایان نامه، امیرمهدی نوشته است: من می​خواهم در آینده در تیم پیروزی باشم. من شما را خیلی دوست دارم. آزاد باش ای ایران، از ما فرزندان خود دلشاد باش ای ایران.

  احمدی‌نژاد هم در پاسخ به نامه امیرمهدی نوشته است: امیدوارم با ایمان و تلاش و توسل به امام زمان(عج) در تمام زندگی موفق و سالم و برای پدر و مادرتان نور چشم باشید.

  نامه خوب امیرمهدی عزیز را خواندم و خوشحال شدم.

  خدا یار و نگهدار شما باشم.
 • شمال نیوز: خبر مرگ قذافی دیکتاتور لیبی روز تاریخی برای جهانیان رقم زد، مانند روزی که صدام اسیر شد، سرنوشت دیکتاتور عراق با دیکتاتور لیبی بی شباهت نبود. • گواهی فوت معمر قذافی منتشر شد+عکس شمال نیوز: خبرگزاری فارس گواهی فوت دیکتاتور سابق لیبی را منتشر کرد.

  به‌ گزارش فارس در طرابلس ، پزشکی قانونی شهر مصراته‌ ، صبح امروز گواهی فوت "معمر قذافی" دیکتاتور سابق لیبی را منتشر کرد.

  این گواهی فوت نشان می دهد اسم کامل قذافی "معمر محمد ابوشیار" است؛ پزشکی قانونی شهر مصراته‌ همچنین دلیل فوت این دیکتاتور را "اصابت گلوله‌" عنوان کرده‌ است.

  "معمر قذافی" دیکتاتور سابق لیبی در تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۱۱ و پس از ماه‌ها درگیری و فرار از دست انقلابیون لیبی در شهر محل زادگاه خود سرت دستگیر شد و اندکی بعد کشته‌ شد.

  از نکات جالب و شگفت انگیز زندگی معمر قذافی اینکه وی در سال ۱۹۴۲ متولد شد و ۴۲ سال بر لیبی حکومت کرد ، در سال ۱۹۶۹ کودتا کرد و در حالی که ۶۹ سال داشت در شهر محل تولد خود یعنی سرت کشته شد.

 •  

  وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به لیبی عکسی گرفت که سوژه خبرنگاران شد.
  جو گیری هیلاری کلینتون در لیبی

  وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به لیبی عکسی گرفت که سوژه خبرنگاران شد.

  منبع: شفاف نیوز
 •  

  من در ابتدا قصد نداشتم كه اسم فرزندم خود را احمدی نژاد انتخاب كنم ولی فرزندم دقیقا در همان روزی كه ایشان به لبنان آمد متولد شد و ما نیز به دلیل خیر بركت ورود این مرد شجاع به منطقه این اسم را برای پسرمان انتخاب كردیم.
  «محمد حسن غلموش» پدر احمد نجاد غلموش، 37 ساله از منطقه جباع اقلیم واقع در جنوب لبنان است و در یكی از ادارات دولتی لبنان كار می كند و «بدر یوسف حسنین» مادر غلموش از منطقه اشغالی حیفا فلسطین است كه در سال 1979 میلادی در لیبی به دنیا آمد و خانه دار است. این زوج لبنانی ـ فلسطینی دارای دو فرزند دیگر به نام های حسن و حسین 5 و 7ساله نیز هستند.   «بدر یوسف حسنین» مادر احمدی نژاد غملوش كه از مذهب اهل سنت به تشیع نایل شده درخصوص انتخاب این نام برای فرزندش چنین می گوید: من در ابتدا قصد نداشتم كه اسم فرزندم خود را احمدی نژاد انتخاب كنم ولی فرزندم دقیقا در همان روزی كه ایشان به لبنان آمد متولد شد و ما نیز به دلیل خیر بركت ورود این مرد شجاع به منطقه این اسم را برای پسرمان انتخاب كردیم.  «محمد حسن غملوش» حرف همسرش را قطع كرد و گفت: در هنگام تولد فرزندم در بیمارستان بودم كه پرستار به من گفت كه فرزندتان حداقل یك ساعت دیگر متولد خواهد شد؛ من نیز به سالن انتظار نزد خانواده و مادر همسرم برگشتم كه صحنه های ورود دكتر احمدی نژاد به لبنان را از طریق تلوبزیون مشاهده می كردند و به محض اینكه ایشان از از هواپیما خارج شد و پای خود را روی پله هواپیما گذاشت پرستار مژدگانی تولد فرزندم را داد.  جالب در سخنان پدر این خانواده این بود كه می گفت:من برغم اینكه مسایل سیاسی را دنبال نمی كنم و حتی سیاسیون كشور خودمان را هم به خوبی نمی شناسم ولی دكتر احمدی نژاد را به دلیل مواضع شجاعانه اش دوست دارم.  مادر این كودك نیز گفت: ما احمدی نژاد و سید حسن نصرالله را دو مرد بزرگ عصر زمانه می دانیم.

  منبع: تابناک
 •  

  اصغر فرهادی کارگردان و فاطمه معتمد آریا بازیگر سرشناس ایرانی در کنار طارق العلی کمدین معروف کویتی در اختتامیه جشنواره فیلم ابوظبی - عکس از حبیب باوی ساجد.
  اصغر فرهادی کارگردان و فاطمه معتمد آریا بازیگر سرشناس ایرانی در کنار طارق العلی کمدین معروف کویتی در اختتامیه جشنواره فیلم ابوظبی.


  منبع: عصرایران
 •  

  کی میگه زنها ضعیف هستند؟  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *


  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *

  *  منبع: عصر ایران
 • یك زن 41 ساله آمریكایی كه در دوران بارداری به سرطان مبتلا شده بود برای نجات جان جنین خود از شیمی درمانی خودداری و خود را فدای فرزندش كرد.
  یك زن 41 ساله آمریكایی كه در دوران بارداری به سرطان مبتلا شده بود برای نجات جان جنین خود از شیمی درمانی خودداری و خود را فدای فرزندش كرد.

   استاس كریم درماه مارس از بارداری خود با خبر شد، اما طی روزها و هفته های بعد كه سرگرم تهیه لوازم مورد نیاز كودك خود بود دچار سردردهای شدید و دوبینی شد.

  درماه جولای آزمایش ها نشان داد که وی مبتلا به سرطان سر و گردن است و تنها راه نجات او شیمی درمانی اعلام شد اما شیمی درمانی جنین را از بین می برد.كریم باید بین زندگی خود و جنینش یكی را انتخاب می كرد.

  این مادر فداكار تصمیم گرفت فرزندش بجای او زنده بماند. روز 16آگوست كریم به علت وخامت جسمی در بیمارستان اوكلاهاما بستری شد و دو روز بعد با شیوه سزارین نوزاد او متولد شد.

  بعد از زایمان با پیشرفت سرطان كریم به مرگ نزدیك می شد، و این درحالی بود كه او هنوز نوزاد خود را ندیده بود. سرانجام روز هشتم سپتامبر با تدابیر خاص كادر پزشكی او موفق شد نوزاد خود را ببیند.كریم سه روز پس از دیدن نوزادش درگذشت.


  منبع: باشگاه خبرنگاران

   

 •  

  ماسک و نمادهایی که این روزها به وفور در میان معترضین به نظام سرمایه داری در آمریکا و کشورهای اروپایی به چشم می خورد، ماسک و نشانه گروه معروف و بین المللی «ناشناس» یا «بی نام» (Anonymous) است.
  ماسک و نمادهایی که این روزها به وفور در میان معترضین به نظام سرمایه داری در آمریکا و کشورهای اروپایی به چشم می خورد، ماسک و نشانه گروه معروف و بین المللی «ناشناس» یا «بی نام» (Anonymous) است.

  این گروه متشکل از فعالان فضای مجازی، کامپیوتربازان و هکرها در سراسر جهان است که در سال ۲۰۰۳ فعالیت‌های خود را آغاز کرده است. اما این گروه، بعبارت دقیق تر یک جنبش با هدف آغاز نافرمانی های مدنی فعال است که فعالیت های گسترده شان را در عین حفظ گمنامی انجام می دهند.   فعالیت‌های این گروه در ابتدا بسیار محدود و پراکنده بود، اما اکنون با گذشت ۸ سال، این جنبش به دفاع از حقوق تحول خواهان و آزادی‌ خواهان در سراسر جهان روی آورده و تلاش می‌کند تا با حمایت تکنیکی و معنوی از جنبش‌های آزادی‌خواه و ساختارشکنانه ای نظیر جنبش «اشغال وال استریت»، به گسترش شفافیت سیاسی و آزادی اینترنت کمک کند.  اعضای این گروه از نظر جغرافیایی در نقاط گوناگون جهان مستقرند و لزوما از محل زندگی یکدیگر خبر ندارند، اما می‌توانند با استفاده از سرویس‌های آنلاین، اهداف خود را مشخص و در زمان مناسب حمله گسترده به آن را آغاز کنند. ساختار حملات این گروه کاملا باز است و هر کاربر داوطلبی که دسترسی به اینترنت با پهنای باند مناسب داشته باشد، می‌تواند در حملات این گروه مشارکت کند. گفته می‌شود میانگین سنی اعضای این گروه زیر ۲۵ سال است.  از لحاظ زیبایی شناسی، ماسک بی نام (Anonymous Mask)، نمایانگر چهره ای طنزگونه و کمدی است که با رنگ آمیزی سیاه و سفید، به همراه انقباض غیر ارادی ماهیچه های صورت که به نوعی تداعی کننده شوکه شدن و غافلگیر شدن فردی است که از سوی اعضای این گروه مورد حمله قرار گرفته است.  گروه بین‌المللی بی نام، از اواخر سال ۲۰۱۰ و در پی انتشار اسناد دیپلماتیک توسط ویکی‌لیکس مشهور شد. زمانی که برخی از سیستم‌های مالی جهانی وابسته به نظام سرمایه داری از جمله ویزا، مستر کارت و پی ‌پل، به دستور دولت فدرال ایالات متحده آمریکا در روند کمک‌رسانی به ویکی‌لیکس اختلال ایجاد کردند و این گروه با راه‌اندازی کمپین بزرگ حملات گسترده تکذیب سرویس (DDoS) بر ضد آنها، در فعالیت‌شان اختلال ایجاد کرد.

  پس از حملات گسترده ناشناس و ایجاد اختلال در سرویس وب‌سایت‌های بزرگ و پراهمیتی نظیر ویزا، مستر کارت، آمازون و پی‌پَل، پلیس فدرال آمریکا (FBI) قراردادی محرمانه با یک کمپانی متنفذ امنیتی به نام HBGary امضا کرد تا از این طریق اعضای مشارکت‌کننده در این حملات را شناسایی کند و اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهد. رییس کمپانی HBGary این تعقیب‌ها را تایید کرد و گفت مشخصات بسیاری از اعضای ارشد و رهبران حملات گسترده در عملیات Payback را در اختیار دارد.

   در پی آن، گروه ناشناس با نفوذ به سرورهای قدرتمند این کمپانی، سایت رسمی آن را از کار انداخت و بیش از ۶۰ هزار ایمیل خصوصی آن را به دست آورد و در اینترنت منتشر کرد. این حمله‌ای انتقام‌جویانه به کمپانی‌ای بود که با پیگیری‌های اطلاعاتی و امنیتی، اواخر ژانویه ۲۰۱۱ زمینه دستگیری دست‌کم ۵ نفر از اعضای «ناشناس» را فراهم کرد.  گروه ناشناس رویکردی آنارشیستی دارد و هیچ‌گونه سلسله مراتبی را برنمی‌تابد و مدعی است که حملات این گروه، رهبری مشخصی ندارد و اراده عمومی نیروی پیش‌برنده‌ی آن است. اما واقعیت این است که هم‌چون هر موضوع دیگری که به تکنولوژی و نوآوری‌های تکنولوژیک مربوط است، افرادی در این میان حضور دارند که از نظر توانایی از دیگر اعضا یک سر و گردن بالاترند. معمولا این افراد از نفوذ و قدرت تاثیرگذاری بیشتری نسبت به سایر اعضا برخوردارند و راهبردهای گروه «بی نام» را تعیین و تبیین می‌کنند، اگرچه این نفوذ چندان محسوس و ملموس نیست.
  پرچم این گروه «یک دست کت و شلوار بدون سر» به نوعی نشان دهنده سازمان بدون سر (رهبری) و گمنامی است.

  نکته مهم دیگری که در مورد فعالیت های این جنبش باید گفت این است که آزادی بیان بیش از هرچیز برای این گروه اهمیت دارد و از اینرو با گسترش دامنه فعالیت‌هایش، در هر جای دنیا که بتواند تلاش می‌کند تا به تحقق آن کمک کند. در همین زمینه، درهفته های اخیر که موج اعتراضی مردم در وال استریت آمریکا با سرکوب و سانسور خبری گسترده از سوی امپراطوری رسانه ای نظام سرمایه داری همراه شده است، این گروه با اعلام حمایت از این جنبش ضد سرمایه داری، تلاش دارد که این تلاش های سرکوبگرایانه را خنثی نماید.

  آنها با حمایت از این اعتراضات می کوشند ضمن رسوخ به وب سایت های خبری و همچنین موسسات مالی و اعتباری حامی نظام سرمایه داری، به انعکاس گسترده اخبار سرکوب در وال استریت بپردازند. از همین رو پلیس فدرال آمریکا(FBI) اعضای این گروه را تحت تعقیب قرار داده است. در همین راستا گروه هکرهای موسوم به انانیموس (بی نام) که پیش تر تهدید کرده بود که روز دوشنبه وب‌ سایت بازار بورس آمریکا را مورد حمله قرار خواهد داد.

   از این رو وب‌سایت بازار بورس نیویورک روز دوشنبه (10 اکتبر) برای مدت چند ساعت از دسترس خارج شد، با وجود این سخنگوی بازار بورس نیویورک گفت که این مساله بر تعاملات بورس تاثیری نگذاشته است. این گروه در ویدئویی وعده داده که در راستای حمایت از جنبش 99درصد در روزهای آینده قصد دارد، بانک فدرال ایالات متحده، گلدمن ساکس، و ... را هک نماید.

  منبع:
  تابناک

   

 •  

  دوقلوهای دختر به نام‌های بریل و کایری، ۱۲ هفته زودتر از موعد، به دنیا آمده بودند و بنابراین به مراقبت‌های ویژه نیاز داشتند، آنها را در دستگاه‌های انکوباتور جدا گذاشتند.
  دوقلوهای دختر به نام‌های بریل و کایری، ۱۲ هفته زودتر از موعد، به دنیا آمده بودند و بنابراین به مراقبت‌های ویژه نیاز داشتند، آنها را در دستگاه‌های انکوباتور جدا گذاشتند.

  کایری خوب وزن می‌گرفت و شرایطش پایدار بود، ولی بریل، فقط ۹۰۰ گرم وزن داشت، در تنفس مشکل داشت و دچار مشکل قلبی هم بود و انتظار نمی‌رفت، زنده بماند.

  پرستارش هر کاری از دستش برمی‌آمد برای بریل انجام داد، اما شرایطش فرقی نکرد. تا اینکه برخلاف قوانین بیمارستان، او آن دو را در یک انکوباتور قرار داد.

  او دو نوزاد را قدری تنها گذاشت و رفت که بخوابد، در بازگشت او این صحنه زیبا را دید و سایر پرستاران و پزشکان را صدا زد تا آنها هم این صحنه را ببینند.


  کایری، دستش کوچکش را دور خواهرش گذاشته بود، انگار که می‌خواست او در آغوش بگیرد و از او محافظت کند.

  می‌خواهد تصادفی باشد یا نه، از زمانی که این دو در کنار هم قرار گرفتند، وضعیت تنفس بریل بهتر شد و شرایط قلبی‌اش پایدار شد.


  منبع : 1پزشک
 •  

  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دانشگاه ملی قرقیزستان حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.
  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دانشگاه ملی قرقیزستان حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.
  منبع:
  مهر

   

 •  

  تیم السد قطر در بازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اسیا مقابل سوون بلووینگز کره جنوبی به برتری رسید .
  تیم السد قطر در بازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اسیا مقابل سوون بلووینگز کره جنوبی به برتری رسید.
   
  اما این پیروزی به شکل زشتی برای آنها بدست امد.قطری ها یک بر صفر از تیم کره ای پیش بودند که پس از برخورد دوبازیکن از دو تیم ، مدافع قطری با کف کفش خود بروی سر بازیکن سوونگ زد و موجب مصدومیت شدید او شد .

  با انتقال این بازیکن به خارج از زمین کره ای ها انتظار بازی جوانمردانه از قطری ها داشتند اما بازیکنان قطر با پرتاب سریع توپ برای یار خودی و پاس عمقی در زمین حریف در میان بهت بازیکنان کره به گل دوم رسیدند.

  با ورود یار مصدوم کره ای ها با سر باندپیچی شده درگیری در زمین آغاز شد و صحنه های زشتی رقم خورد که به مصدومیت شدید مساد علی هافبک تیم السد انجامید.


  منبع:خبرآنلاین

  باز نشر: مجله

 •  

  علی دایی و عادل فردوسی پور هم در مسابقه دانشگاه صنعتی شریف با دانشگاه تهران شرکت کردند.
  علی دایی و عادل فردوسی پور هم در مسابقه دانشگاه صنعتی شریف با دانشگاه تهران شرکت کردند.
  بانوان علاقمند به فوتسال در حال تماشای داربی دانشگاه ها هستند، اما سهم آنها فقط نگاه یواشکی است.

  منبع: جام نیوز
 •  

  علی دایی و عادل فردوسی‌پور محبوب‌ترین فارغ‌التحصیلان صنعت شریف‌اند. یكی به طرز عجیب و غریبی از سر خود استفاده كرده و بهترین گلزن ملی تاریخ فوتبال به شمار می‌رود و دیگری كه هنوز دل در گرو دانشگاه و تدریس دارد گزارشگر اول فوتبال ایران است و مهمترین چهره رسانه‌ای این حوزه به شمار می‌رود.
  علی دایی و عادل فردوسی‌پور محبوب‌ترین فارغ‌التحصیلان صنعت شریف‌اند. یكی به طرز عجیب و غریبی از سر خود استفاده كرده و بهترین گلزن ملی تاریخ فوتبال به شمار می‌رود و دیگری كه هنوز دل در گرو دانشگاه و تدریس دارد گزارشگر اول فوتبال ایران است و مهمترین چهره رسانه‌ای این حوزه به شمار می‌رود.   این دو فوق‌ستاره در دانشگاه صنعتی شریف به شدت مورد استقبال قرار گرفتند و هر لحظه بیم آن می‌رفت كه هجوم جمعیت بلایی به سر آنها بیاورد. طرفداران در فوتبال ایران به كشیدن لپ و گرفتن گردن علاقه خاصی دارند و در آن بازی هم غیر از این نبود.   این دو در سالن مملو از تماشاگر شریف به شدت تشویق شدند و شانس آوردند كه زیر دست و پا له نشدند.

  منبع: عصر ایران
 • رئیس دفتر سیاسی حماس برخلاف نخست وزیر دولت منتخب فلسطینی استقبال از آزادگان فلسطینی را از شبكه تلویزیونی دنبال كرد.

  خالد مشعل

   

   

   

   

   

   

   

  به گزارش کلمه ، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس كه پیش از این اعلام شده بود برای استقبال از اسرا فلسطینی به مرز رفح خواهد رفت، این مراسم را از دفتر كار خود دنبال كرد.این درحالی است كه دیگر مقامات حماس از جمله اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت منتخب فلسطینی برای استقبال از آزادگان وارد گذرگاه رفح شد.

  "خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی حماس عصر امروز در قاهره در جمع اسرای آزاده فلسطینی كنفرانس خبری برگزار می كند.

  خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس كه پیش از این اعلام شده بود برای استقبال از اسرا فلسطینی به مرز رفح خواهد رفت، این مراسم را از دفتر كار خود دنبال كرد.
  هم اكنون سراسر نوار غزه را شادی و سرور فراگرفته به طوری كه 200 هزار نفر در میدان اصلی شهر حضور یافته اند تا پیروزی مقاومت را جشن بگیرند.

   

 •  

  http://snn.ir/pic/13900727157_2011283071e.jpg
  به گزارش کلمه ، «براى این‌كه جمهورى اسلامى را منزوى كنند، ایران‌هراسى را عمومى می‌كنند. مرتباً حرف پشت سر حرف مى‌آورند. نه؛ ایران طرفدار ملت‌هاست، طرفدار مظلومین است. جمهورى اسلامى با ظلم مخالف است، با ظالم مبارزه می‌كند، در مقابل زورگویى و زیاده‌خواهى ظالمان و مستكبران هم با همه‌ى وجود مى‌ایستد و عقب‌نشینى نمی‌كند.»
  (بخشی از بیانات رهبر حكیم انقلاب اسلامی در جمع مردم گیلان‌غرب، 23 مهر ماه، 1390)
  كشتار جمعی رسانه‌ای

  «دیگری‌هراسی»1 یكی از تكنیك‌های رسانه‌ای غالب و بخشی از سیاست خارجی ایالات متحده‌ی آمریكا طی دو قرن گذشته و خصوصاً پس از جنگ جهانی دوم است. «ایران‌‌هراسی» كه در بیانات رهبر آینده‌اندیش انقلاب اسلامی در گیلان‌غرب منعكس شده است، اشاره به همین سیاست دیگری‌هراسی آمریكایی دارد. دولت‌های آمریكایی در پیوند با نظام سلطه‌آمیز سرمایه‌داری همواره در كنار ظلم گسترده و فجایع كشتار جمعی فراگیر خود، دست به تخریب و سیاه‌نمایی‌های رسانه‌ای همان جمعیت مظلوم زده‌اند و در واقع، ظلمی روی ظلم را به‌عنوان منش و روش مواجهه با دیگران قرار داده‌اند. ظلم دو گانه و ظلم مضاعف از طریق كشتار جمعی در عرصه‌ی واقعی و تخریب و سیاه‌نمایی و هراس آفرینی نسبت به همان ملت از خصلت‌های استكباری آمریكا در دهه‌های گذشته بوده است.
  دیگری‌هراسی یك جنگ فرهنگی است كه می‌تواند زمینه‌ساز جنگ نظامی باشد یا این‌كه به دنبال جنگ نظامی علیه دیگران به وجود بیاید. عرصه‌ی دیگری‌هراسی در فضای رسانه‌ای امروز و نیز در فضای مجازی (عاملی، 1390) از دامنه و سیطره‌ی بسیار گسترده و پیچیده‌ای برخوردار است كه به‌رغم رسانه‌ای بودن آن و در بسیاری از موارد كه غیر واقعی است، انعكاسی واقعی در افكار عمومی جهان پیدا می‌كند.
  چهار هدف برای دیگری‌هراسی

  دیگری‌هراسی چهار هدف عمده را دنبال می‌كند: نخست «فرو ریختن دیگری از درون»؛ به‌گونه‌ای كه تلاش‌های عدالت‌جویانه و مقاومتی علیه نظام سلطه را متوقف كند، همان‌گونه كه سیاست دیگری‌هراسی و فجایع كشتار جمعی در ژاپن و ویتنام به‌صورت موقت، مقاومت آنها را در هم شكست.
  هدف دوم «مشروعیت بخشیدن به جنگ در صورت ضرورت» است. مثلاً از سال 1943 فعالیت‌های گسترده‌ای را برای مخدوش كردن چهره‌ی ژاپن و تبدیل ژاپن به هراس بزرگ انجام دادند تا بالاخره در سال 1945 بمب‌های هسته‌ای را بر سر مردم هیروشیما و ناكازاكی فروریختند.
  هدف سوم «ایجاد شرایط اضطراری برای شكستن قاعده‌های بین‌المللی» و توسعه‌ی ظلم است. شرایط اضطراری همواره بسترساز سیاسی و اجتماعی امور غیر متعارف بوده و هست. اگر دیگری بسیار هراسناك باشد، شرایط افكار عمومی را برای اقدامات غیر متعارف فراهم می‌كند. با همین نگاه، فجایع تاریخی در ژاپن، ویتنام، كره، افغانستان و عراق به وجود آمده است.
  هدف چهارم «تشویق تجارت جنگ» در جهان است. شرایط هراسناك بین‌المللی همواره عامل مهمی برای رونق و تشویق بازار جنگ بوده است. لذا تجار سلاح‌های نظامی، همیشه نیاز به فضای هراسناك دارند. كمپانی‌های تازه‌متولدشده‌ی بسیاری مانند شركت «هالی‌برتون» در ذیل سیاست‌مداران آمریكایی مثل «دیك چنی» به وجود می‌آیند و صاحب درآمدهای میلیاردی در بستر فضای جنگ می‌شوند. فضای هراس‌های بزرگ و جنگ در قالب ژاپن‌هراسی، كره‌هراسی، افغان‌هراسی و ایران‌هراسی موجب توسعه‌های خیره‌كننده‌ی تولید سلاح‌های كشتار جمعی و تجارت مافیایی این سلاح‌ها می‌شود.
  فاجعه‌ی عظیمی كه دولت آمریكا و با دستور مستقیم رئیس‌جمهور وقت یعنی «ترومن» در اوت 1945 و در دو شهر هیروشیما و ناكازاكی به بار آورد، به دنبال ژاپن‌هراسی و با تخریب فراگیر ژاپن در بین دو جنگ جهانی اول و دوم بود. در این فاجعه آمریكایی‌ها دو بمب اتمی را بر سر مردم ژاپن فروریختند و بیش از 220 هزار نفر را قتل عام كردند.
  جهان بدون آمریكا تاریك است!

  در آغاز جنگ جهانی دوم، صنعت سینمایی آمریكا فیلم مستند «فرانك كاپرا»2 را كه مأموریت «ژاپن‌هراسی» را بر عهده داشت، وارد عرصه‌ی اجتماعی كرد. این فیلم كه اولین بار برای ارتشیان آمریكا به نمایش گذاشته شد و جایزه‌ی برترین فیلم برگزیده را نصیب خود كرد، ابتدا به ‌عنوان یك فیلم آموزشی برای دپارتمان جنگ آمریكا تهیه شد و برای بیش از 9 میلیون كارگزار ارتش آمریكا به نمایش درآمد. در سال 1943 نمایش عمومی این فیلم آزاد شد. عنوان این فیلم «چرا ما می‌جنگیم»3 بود. این فیلم دولت آمریكا را به‌عنوان صاحب یك ایدئولوژی برتر برای نظم جهانی و جنبه‌ی عمومیت‌یافته‌ی فیلم «مای آمریكایی» معرفی كرده است. در سراسر این فیلم، آمریكا به عنوان یك شعار بزرگ مطرح می‌شود.
  تمایز قائل شدن بین «ما» آمریكاییان و «دیگران» و تفاوت‌هایی كه بین جهان آمریكاییان و جهان دیگران وجود دارد، جنبه‌ی دیگر توجه استثناگرایانه‌ی تهیه‌كننده‌ی فیلم فوق است. در سایه‌ی این نگاه، مفهوم «آمریكاگرایی» به مخاطب تفهیم می‌شود. لیبرالیسم، مردانگی، مسیحیت، بومی‌گرایی و نژادپرستی در سراسر این فیلم به عنوان عناصر اصلی شخصیت شهروندی در آمریكا معرفی می‌شود. از سوی دیگر، چهره‌ی ژاپنی به عنوان یك قوم بی‌رحم، وحشی و خطرناك بازنمایی می‌شود.
  از نظر «مارك راپرت» (2000:20) شخصیت‌پردازی‌ در این فیلم و تمایزهایی كه بین نظم نوین آمریكایی مبتنی بر سلطه‌ی ایدئولوژیك و جهان دیگران ارائه شده، معرف ایدئولوژی و جهان‌بینی آمریكایی در دوران جنگ جهانی اول و اوایل جنگ جهانی دوم است. در دو جهان ترسیم‌شده‌ی كاپرا، یك جهان عبارت است از: جهان روشنایی و جهان آزادی و دموكراسی و جهان دیگر همانا جهان تاریكی، زور و تجاوز و بی‌عدالتی است. البته آمریكا مصداق همه‌ی روشنایی‌ها، نیكی‌ها و خوبی‌ها فرض شده و جهان غیر آمریكا، جهان تاریكی تلقی شده است. نهایتاً این فیلم كوشیده تا یك برداشت تند و سیاه را نسبت به ژاپنی‌ها كه طرف جنگ آمریكا بودند، نشان دهد.
  ژاپنی‌ها به عنوان كسانی معرفی شده‌اند كه عقلانیت و مدنیت ندارند و از باورهای بنیادگرایانه‌ی خرافی برخوردارند؛ مردمانی كه روحیه‌ی كوركورانه دارند و بدون اندیشه و فكر، عمل می‌كنند. ژاپنی‌ها در این فیلم به عنوان مردمی مطرح شده‌اند كه به‌صورت خرافی، خدای امپراطوری خود را عبادت می‌كنند. نمایشی از پیروزی بی‌رحمانه‌ی ژاپن بر چین، به عنوان نمونه‌ی برخوردهای ظالمانه‌ی ژاپنی‌ها به نمایش گذاشته شده است. قتل عام كودكان چینی و اجساد له‌شده‌ی مردم شانگهای در زیر تانك‌های ژاپنی، نمونه‌هایی از روحیه‌ی جنگ‌طلبانه‌ی ژاپنی‌ها معرفی شده است. پیام این نمایش، هشدار به مردم آمریكا است؛ كه اگر آماده‌ی جنگ پیروزمندانه نباشند، ژاپنی‌ها با بی‌رحمی تمام بر آنها غلبه خواهند كرد و خانواده، آزادی و زندگی آنها را به خطر خواهند انداخت.
  آمریكایی‌ها مظهر تمام خوبی‌ها!

  آن‌چه كه فرانك كاپرا در این فیلم به نمایش گذاشته، در بسیاری از آثار هالیوود و سیاست‌های بین‌المللی دولت آمریكا در نیمه‌ی اول و دوم قرن بیستم و نیز در آغاز هزاره‌ی سوم به‌وضوح دیده می‌شود. سیاستی كه از یك طرف برتری فرهنگی، رفاه اجتماعی و عقلانیت فردی، سیاسی و فرهنگی آمریكایی‌ها را به نمایش می‌گذارد و از طرف دیگر عقب‌افتادگی، گرفتاری، ناكارآمدی و عدم برخورداری از عقلانیت و مدنیت ملل دیگر را مطرح می‌كند. از یك طرف استمرار عدالت و آزادی را در گرو غلبه‌ی بر جهان غیر آمریكا می‌داند و از طرف دیگر بربریت و ضد دموكراسی بودن را از خصیصه‌های دشمن می‌انگارد. این ادبیات غالب رؤسای جمهور آمریكا قبل از جنگ جهانی اول تا كنون بوده است.
  ویلسون4 در ایام جنگ جهانی اول به‌طور صریح و روشن می‌گوید: «هدف ما برقراری اصول صلح و عدالت در جهان و مقابله با خودخواهی و قدرت‌های زورمدار و برقراری شرایطی است كه مردم آزاد باشند و از یك اقتدار و اختیار خود راهبر برخوردار باشند. چنین شرایطی نیازمند اقدامات جدی است». (راپرت، 2000:23).
  هنس جوز5 (2003) نویسنده‌ی آلمانی، در كتاب جدیدش با عنوان «جنگ و مدرنیته، مطالعه‌ی تاریخ خشونت در قرن بیستم» می‌نویسد: «در حالی ‌كه انتظار می‌رفت مدرنیته منشأ ظهور عقلانیت صلح‌‌آمیز باشد، جهان در قرن بیستم شاهد توسعه‌ی جنگ و ظهور جنگ صنعت و ظهور جنگ‌های بزرگ در جامعه‌ی جهانی شد.» «همان‌طور كه تاریخ جنگ‌های بزرگ نشان می‌دهد، بخش بزرگی از جنگ‌های بزرگ6 یا در غرب بوده یا توسط غرب حمایت و دامن زده شده است.» (گیدنز، 1989)
  كشته‌ شدن نزدیك به صد میلیون انسان در قرن بیستم در اثر جنگ كه بخش مهمی از آن مربوط به جنگ جهانی اول و دوم است، بخشی از خسارت‌های جنگ را بیان می‌كند؛ دیدگاهی كه جنگ را عامل ساخته شدن دولت می‌داند، (تیلی7، 1989) نوعی از ایدئولوژی را با خود همراه می‌كند كه برای دست‌یابی به قدرت، هیچ مانعی را به رسمیت نمی‌شناسد.
  به همین دلیل است كه مهم‌ترین سازمان بین‌المللی جهان، یعنی سازمان ملل كه محصول شكست‌ها، خسارت‌ها و بحران‌های بعد از جنگ جهانی دوم است، در برابر ظلم‌های بزرگ، ساكت است و اقدامات سلطه‌آمیز آمریكا در جهان را مسكوت می‌گذارد.
  با ما باشید یا بمیرید!

  تفكر جنگ، «تفكر یا با مایید یا بر ما» و «یا با مایید یا باید بمیرید»، ریشه‌ی قدیمی‌تری در فرهنگ سیاسی آمریكا دارد. در آغاز، این خطاب نفرت‌آمیز در حوزه‌ی جنگ‌های داخلی آمریكا مطرح بود و سپس تبدیل به یك دیپلماسی بین‌المللی شد. تصویر زیر كه متعلق به سال 1776 است، بخشی از این نگاه را منعكس می‌كند. در این تصویر «به ما بپیوندید یا بمیرید» به عنوان یك نماد فكری آشكار است. امروز نیز همچنان این نگاه خودخواهانه در تفكر سیاسی آمریكا موج می‌زند. دیگری‌هراسی، چه در شكل فرهنگی و چه در شكل نظامی، ادامه‌ی همین تفكر سلطه‌آمیز است.
  افزایش آگاهی و آرزوی عدالت

  اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به عنوان یك جنگ فرهنگی آغاز شد. جنگ عراق علیه مردم مسلمان ایران در ادامه‌ی این جنگ فرهنگی صورت گرفت. كینه‌توزی‌های بعد از جنگ نیز ادامه‌ی همین جنگ فرهنگی علیه انقلاب اسلامی ایران است. در واقع ایران‌هراسی بنیان سیاست خارجی آمریكا، سیاست رسانه‌ای آمریكا و سیاست‌های تهاجمی آمریكا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تشكیل می‌دهد و برخاسته از یك تكنیك قدیمی است كه طی دهه‌های گذشته نسبت به دیگرانی كه هدف معكوس برای اهداف سلطه‌آمیز آمریكا محسوب می‌شده، به‌كار گرفته شده است.
  تفاوتی كه پس از گذشت نزدیك به دو قرن تلاش فراگیر در جهت «آرزوی مرگ برای دیگران» و تلاش برای كشتار جمعی نظامی و فرهنگی دیگران به وجود آمده، توسعه‌ی عنصر «آگاهی فراگیر جهانی» از یك سو و از سوی دیگر «خستگی و نفرت فراگیر نسبت به ظلم» و وجود آرزوی عدالت در میان ملل جهان است.
  وال‌استریت و هراس آمریكایی!

  آگاهی و حس نوستالژیك نسبت به برقراری عدالت جهانی، «دروغ‌های بزرگ آمریكا» را برملا ساخته است. اگر چه هیروشیما و ناكازاكی و جنگ‌های نمادین دهه‌های اخیر آمریكا در عراق و افغانستان، «هراس عمومی نسبت به آمریكا» را به وجود آورده و بسیاری از دولت‌های جهان را وادار به سكوت در مقابل ظلم كرده است، اما امروزه ما شاهد یك «بیداری جهانی مردمی» هستیم. نمونه‌های این بیداری جهانی را در بیداری اسلامی در مصر، تونس، یمن، بحرین، لیبی، اردن و عربستان می‌توان دید. توسعه‌ی این بیداری عدالت‌خواهانه و منتهی به مقاوت فراگیر در مقابل ظلم را نیز می‌توان در وال‌استریت مشاهده كرد كه منجر به اعتراضات عمومی در نزدیك به هزار شهر جهان شده است.
  دیگری‌هراسی در محیط جهل و سازش با ظلم از یك توان موقت برخوردار است. بازنمایی‌های دروغین در دوره‌ی محدودی موجب غبار غفلت در میان مردم می‌شود، اما ظهور شعله‌های آگاهی و بیداری ضمیر عدالت‌جویانه، پایانی جدی برای ظلم و سلطه محسوب می‌شود. جهان جدید، جهان توسعه‌ی دسترسی‌ها به اطلاعات و دانش است و جهان نوید داده شده‌ی مهدوی است كه عنصر آگاهی و پذیرش عدالت در میان مردم صدچندان می‌شود.
  مردمِ دوره‌ی ظهور امام عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف جویای عدالت و شنوای حق هستند، نسبت به حق كرنش می‌كنند و در برابر ظلم فریاد برمی‌آورند. از این منظر نیرنگ دیگری‌هراسی -چه در شكل ژاپن‌هراسی، چه در ساز و كار اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی- دیگر كارآمد نیست. بلوغ بشر امروزی و عقلانیت جهانی، مانعی جدی در برابر ظلم‌های خاموش و ظلم‌های تزیین‌شده با دموكراسی و لیبرالیسم است.
 • سارکوزی از ازدواج قبلی خود 3 فرزند پسر دارد و برونی نیز صاحب یک پسر است و به نظر می رسد زوج الیزه از به دنیا آمدن نخستین فرزند دخترشان خشنود باشند.

  سارکوزی صاحب دختر شد

  به گزارش کلمه ، به نقل از عصر ایران،  نیکو لا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه صاحب یک فرزند دختر شده است .

  رسانه های فرانسوی روز گذشته خبر دادند که  کارلا برونی همسر  سارکوزی در کلینیک لاموت در پاریس یک فرزند دختر به دنیا آورده است.

  کاخ ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرده است که به دلیل اینکه موضوع بچه دار شدن رییس جمهوری فرانسه مساله ای شخصی است ، در این باره اطلاعیه ای صادر نخواهد شد.

  خانواده سارکوزی ترجیح داده اند که هیچ رسانه ای عکسی از فرزندشان منتشر نکند . آنها  این تصمیم را در حالی گرفته اند که برخی رسانه ها و مطبوعات اروپایی و آمریکایی حاضر بودند میلیون ها دلار بابت گرفتن تصاویری اختصاصی از فرزند برونی به وی بدهند.

  سارکوزی از ازدواج قبلی خود 3 فرزند پسر دارد و برونی نیز صاحب یک پسر است و به نظر می رسد زوج الیزه از به دنیا آمدن نخستین فرزند دخترشان خشنود باشند.

  سارکوزی نخستین رییس جمهوری فرانسه است که به هنگام تصدی سمت ریاست جمهوری صاحب فرزند می شود .

  رییس جمهوری فرانسه قرار است تا کمتر از یک سال دیگر با فرانسوا اولاند نامزد رقیب سوسیالیست خود برای به دست گرفتن سکان عالی ترین مقام سیاسی فرانسه رقابت کند ؛ این در حالی است که محبوبیت وی در دو سال گذشته به شدت افت کرده و نظر سنجی ها حاکی است که بیش از 60 درصد از مردم فرانسه ترجیح می دهند دیگر به وی رای ندهند.

 • درست در كوران مبارزات مردم مسلمان لیبی علیه دیكتاتوری قذافی و درگیری شدید بین مردم و دیكتاتور، سایت های وابسته به" فتنه سبز" که به ظاهر مسرور از انقلاب های عربی به کار خود ادامه می دادند و به طرز ناشیانه ای بیداری اسلامی مردم منطقه را تاثیر گرفته از قیام چند دسته منافق به اصطلاح سبز پوش در ایران توصیف می کردند، با قرار گرفتن عکس هایی از حامیان قذافی كه دقیقا" با رنگ سبز! به حمایت دیكتاتور دیوانه آمده بودند، درتلکس های خبری ، شوکه شدند

   

   

  سبزلجنی؛ نمادی برای نفاق یا پرچمی برای دیکتاتورها!؟+ تصاویر

  اعتراض‌ها و قیام مردم لیبی پس از قیام مردم مصر بر علیه دیکتاتور مخلوع این کشور آغاز شد ، اما جناب سرهنگ این اعتراض‌ها را در ابتدای امر چندان جدی تلقی نکرد و با تمسخر معترضین آنها را تروریست و مزدوران طالبان خواند .

  اما با فراگیر شدن اعتراضات و آغاز عملیات نظامی مخالفان قذافی در گوشه و کنار لیبی و تنها یك روز پس از اولین روز ، اخباری از خارج شدن خانواده قذافی از لیبی منتشر شد.

  بعد از این اتفاقات بود که تعدادی از اعضای شورای رهبری انقلاب لیبی نیز به ‌طور دسته جمعی استعفا كردند و دیکتاتور لجباز لیبی را به حال خود واگذار کردند .

  درست در چنین شرایطی بود که جناب سرهنگ با ایجاد فضایی تمسخر آمیز و ظاهری اقدام به ایجاد تظاهرات به نفع خاندان قذافی با کمک مزدوران خود در چند نقطه طرابلس کرد .

  دیکتاتور لیبی در سخنرانی های پر هیجانی که آن روزها در میان مزدوران خود داشت با تهدید مردم مخالف به اعدام و تخریب چهره ی آنها با توصیفاتی نظیر (مصرف کننده قرصهای روانگردان و مشتی معتاد و طرفدار القاعده) از هواداران خود خواست به خیابانها بریزند و معترضان را سرکوب کنند.

  شمار اندکی از طرفداران قذافی هم با در دست داشتن پارچه‌های سبز و تحت حمایت نیروهای امنیتی طی تجمعاتی در اطراف شهر الزاویه و میدان الخضراء طرابلس با دادن شعار و ایجاد هیاهو از دیکتاتور لیبی حمایت کردند.

  درست در كوران مبارزات مردم مسلمان لیبی علیه دیكتاتوری قذافی و درگیری شدید بین مردم و دیكتاتور، سایت های وابسته به" فتنه سبز" که به ظاهر مسرور از انقلاب های عربی به کار خود ادامه می دادند و به طرز ناشیانه ای بیداری اسلامی مردم منطقه را تاثیر گرفته از قیام چند دسته منافق به اصطلاح سبز پوش در ایران توصیف می کردند، با قرار گرفتن عکس هایی از حامیان قذافی كه دقیقا" با رنگ سبز! به حمایت دیكتاتور دیوانه آمده بودند، درتلکس های خبری، دستپاچه شدند .

  نکته جالب توجه که همه ی سردمداران فراری سبز و رسانه های متصل به آنها را کاملا بهت زده کرده بود این بود که ، كتاب قذافی كه در لیبی به منزله روح القوانین معروف است ، كتاب الاخضر نیز (كتاب سبز) نام دارد و در لباس های او همیشه نمادی از رنگ سبز وجود دارد و حامیان دیكتاتور هم در تجمعات خود با پارچه ها و نمادهای سبز حضور می یابند.

  سخنان قذافی که در آن روز ها ، از هواداران خود خواسته بود تا با نمادهای سبز به خیابان بیایند و مردم معترض را در خانه و خیابان قلع و قمع كنند بی شک مردم ایران را به یاد اقدامات جریان انحصار طلبی انداخت که درست با همان نمادهای دیکتاتور لیبی اقدام به تخریب اماکن عمومی و ضرب و شتم مردم بی گناه با انگیزه و هدفی واهی می کردند.

  جریان براندازی که با هوشیاری مردم و لطف خداوند متعال سایه اش از کشورمان کم شده است به خوبی می دانست که تفکرات و تعلقات جنبش به اصطلاح سبز چیزی فراتر از تفکرات دیکتاتور دیوانه لیبی نیست و سبز های ایران هم نظیر سبز های مزدور قذافی شکست خورده خود کامگی و انحصار طلبی خود شدند .

  تصاویری كه در پی می آید ، عمق علاقه دیكتاتور قذافی و حامیانش به نماد و رنگ سبز را به نمایش می گذارد و اكنون سایت های جریان فتنه سبز می توانند، بی هیچ شك و شبهه ای ادعا كنند كه تحولات سیاسی شمال آفریقا متاثر از جنبش آن هاست 
  تصاویر خودکامگان سبز پوش در ایران 
 • سایت خودنویس نوشت: «سایت‌های سبز اصلاح طلب به هردلیل که خودشان می‌دانند «سانسور سبز» را به کار گرفتند و مطابق معمول به نام آزادی و دموکراسی، خبرهای آذربایجان را سانسور کردند».

   

   

  //

  درپی انتشار اخبار جعلی در برخی رسانه های اپوزیسیون مبنی بر اغتشاشات در آذربایجان و عدم پوشش این گزارش های دروغین در رسانه‏های حامی فتنه، درگیری جدیدی بین عناصر ضدانقلاب شکل گرفته است.
  به گزارش جام نیوز؛ سایت خودنویس در یادداشت 3 سپتامبر (12 شهریور) خود با عنوان «آذربایجان به پا خاست ولی سایت‌های سبز اصلاح‌طلب سکوت کرده‌اند!»، سایتهای جرس و کلمه را به این دلیل که خبری از اغتشاشات آذربایجان [!] منتشر نکرده اند، به باد انتقاد گرفته و این سایت ها را نفوذی جمهوری اسلامی ایران در بین اپوزیسیون دانست.
  خودنویس نوشت: «سایت‌های سبز اصلاح طلب به هردلیل که خودشان می‌دانند «سانسور سبز» را به کار گرفتند و مطابق معمول به نام آزادی و دموکراسی، خبرهای آذربایجان را سانسور کردند».
  درادامه این یادداشت آمده است: «لابد دستور از بالا بوده است. شاید هم درآستانه انتخابات مجلس می‌خواهند وفاداری‌شان را به جمهوری اسلامی نشان دهند بلکه قرص نانی به طرفشان پرتاب شود و چند کرسی مجلس را نثارشان کنند. کلمه و جرس تا این لحظه سکوت کرده‌اند و من نمی‌دانم این سکوت تا چه زمانی ادمه پیدا خواهد کرد».

عکس

درباره سایت

 • به وب سایت زیتون نیوز خوش آمدید

آخرین عناوین

عکس

نویسندگان

نظرسنجی

 • عملکرد دولت دکتر حسن روحانی را طی این دوره ریاست جمهوری چگونه ارزیابی می کنید؟

زیتون نیوز

زیتون نیوز اخبار و اطلاعات جالبی را در اختیار کاربران قرار می دهد

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic