• مجیدی حرف مایلی‌كهن درباره فینال جام حذفی را تایید نكرد
   

  خبرگزاری فارس: سرپرست باشگاه استقلال گفت: مایلی‌كهن به جای اینكه به مردم نگاه كند و به دنبال این باشد كه دیگران چه كار می‌كنند به عنوان مدیرفنی پرسپولیس به این تیم برسد.


  علی فتح‌الله زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره سفرش به باكو، وضعیت خسرو حیدری و مصاحبه مایلی كهن صحبت‌های زیر را مطرح كرد.

  فارس: سفر دو روزه‌تان به باكو برای ثبت‌نام در ترم جدید بود؟
  برای تكمیل كردن پایان‌نامه‌ام به باكو رفتم. می‌خواستم با استادم مشورت كنم تا ایرادهای تزم گرفته شود. در این دو سه ماه فرصت نكرده بودم روی پایان نامه‌ام كار كنم و به همین دلیل استادم مرا دعوا كرد.

  فارس: سپاهان را تهدید كردید كه اگر رضایت نامه خسرو حیدری را صادر نكنند، از آنها شكایت می‌كنید...
  به هر حال ما دو راه بیشتر نداریم، یا كمیته انضباطی باید تكلیف را مشخص كند یا اینكه سپاهان راضی به مبلغ رضایت نامه شود و آن را صادر كند. امروز به سازمان لیگ می‌روم و طبق تقاضا نامه‌ای كه خسرو حیدری دارد مشكل را با كمیته انضباطی در میان می‌گذارم.

  فارس: اما گفته می‌شود به دلیل اینكه خسرو حیدری و باشگاه سپاهان سقف قرارداد را سال گذشته رعایت نكرده‌اند، دو طرف از هم شكایت نمی‌كنند؟
  خسرو حیدری خواسته كه كار به كمیته انضباطی بكشد. او می‌خواهد تكلیفش روشن شود.

  فارس: اختلاف سپاهان و استقلال برای صدور رضایت‌نامه 150 میلیون تومان است؟
  اختلاف روی صد میلیون بود. ما به خاطر احترام به سپاهان و اینكه زودتر تكلیف خسرو مشخص شود حاضر شدیم از صد میلیون به پرداخت 200 میلیون تومان راضی شویم. همین مبلغ را هم راضی نیستیم بدهیم چرا كه با بازیكن آزاد قرارداد بستیم. اگر قرارداد خسرو حیدری با سپاهان كه نشان می‌دهد 5 نفر پای آن را امضا كردند كه خسرو حیدری بازیكن آزاد است، روی سایت نمی‌گذارم به این دلیل است كه نخواسته‌ایم او با محكومیت روبه‌رو شود. 5 نفر آدم بزرگ و بالغ پای یك قراردادی را امضا كردند اگر قرار باشد انسان‌ها به امضای خود هم احترام نگذارند چه چیزی می‌توان گفت.
  كاری كه باشگاه سپاهان انجام می‌دهد عاقلانه نیست. ما خیلی با آنها مدارا كردیم. در این مدت كسی از باشگاه استقلال حرف نسنجیده نشنید. آنها با این كارشان اشتباه بزرگی مرتكب می‌شوند.

  فارس: بگذریم. در مدتی كه شما نبودید مایلی كهن مصاحبه‌ای انجام داد و نكته جالب اینكه فرهاد مجیدی به عنوان كاپیتان استقلال حرف‌های مایلی كهن را تائید كرد.
  باید بگویم كه فرهاد مجیدی حرف‌های مایلی كهن را بابت فینال جام حذفی تائید نكرده است. من مصاحبه فرهاد را كامل خواندم و با او هم صحبت كردم. فرهاد فقط آن قسمت از صحبت‌های مایلی كهن كه گفته دلالی در این فوتبال است را تائید كرده و اتفاقا در همان مصاحبه گفته چنین مسائلی در قاموس استقلال جایی ندارد. فرهاد مجیدی زنده است و می‌توانید از خود او بپرسید. از نظر باشگاه استقلال او صحبت‌های مایلی كهن در خصوص استقلال را تائید نكرده است.

  فارس: موضع باشگاه استقلال در قبال صحبت‌های مایلی كهن چیست؟
  من مایلی كهن را دوست دارم اما متاسفم كه او به عنوان یك فرد مذهبی و در ماه مبارك رمضان چنین صحبت‌هایی را مطرح و به باشگاه بزرگی مانند استقلال اتهام وارد كرده است. مطمئنم كه او مدركی ندارد چرا كه بروز چنین اتفاقی غیرممكن است.
  از مایلی كهن این سؤال را دارم كه ابراهیم تقی‌پور برای تیم پگاه در فینال جام حذفی مقابل استقلال چه كار باید انجام می‌داده كه نكرده است. مربی وقت آن زمان پگاه تاكید كرده كه تقی‌پور یكی از بهترین بازیكنانش است.
  من خودم از مایلی كهن شكایت نمی‌كنم تا اذیت نشود اما بخش حقوقی باشگاه از مایلی كهن شكایت كرده است. ایشان خودش را جای استقلال بگذارد. مایلی كهن به جای اینكه به مردم نگاه كند و به دنبال این باشد كه دیگران چه كار می‌كنند و مانع‌تراشی كند، به عنوان مدیر فنی پرسپولیس به این تیم برسد كه نرود بوشهر دو به یك به شاهین ببازد.

  از مایلی‌كهن این سؤال را دارم كه چرا در مورد بازی پرسپولیس مقابل فولاد در نیمه نهایی جام حذفی فصل گذشته حرفی نمی‌زنید آنجا كه پنالتی فولاد گرفته نشد و یا بازی با ملوان كه به ملوانی‌ها ظلم شد و بازیكنش را هم اخراج كردند.
  از آن مهمتر در بازی برگشت پرسپولیس و ملوان مهرداد اولادی از دو قدمی توپ را به كجا زد. مایلی كهن این چیزها را یادش رفته است. آیا ما باید بگوییم پرسپولیس هم اولادی را خریده بود؟ ما اتهام نمی‌زنیم و معتقدیم اولادی در آن زمان نتوانسته توپ را به سمت دروازه بفرستد. اصلا از مایلی كهن انتظار نداشتم چنین حرف‌هایی بزند.

  فارس: جدیدا باشگاه استقلال تصمیم گرفته مصاحبه اعضای این تیم با هماهنگی سرپرست تیم باشد. به نظر شما این تصمیم محدودیت برای خبرنگاران نیست؟
  شما به ما حق بدهید كه بخواهیم تیم خود را كنترل كنیم. متاسفانه برخی روزنامه‌ها فقط به فكر مشكل درست كردن هستند و اصول حرفه‌ای را رعایت نمی‌كنند. من امروز با پورحیدری صحبت می‌كنم تا برای اینكه هم خبرنگاران دچار مشكل نشوند و هم باشگاه استقلال بتواند حاشیه‌ها را كنترل كند، تصمیم درستی در مورد مصاحبه‌های بازیكنان و اعضای كادر فنی گرفته شود.

 • فیلم‌ هوادارانی كه بی‌احترامی كرده‌اند را گرفته‌ام
   

  خبرگزاری فارس: سرمربی پرسپولیس با تاكید بر اینكه این تیم نیاز به زمان دارد گفت: سپاهان فصل گذشته در 7 بازی فقط 6 امتیاز گرفت ولی در پایان فصل قهرمان شد.


  حمید استیلی در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد بازی با شاهین بوشهر اظهار داشت: در شرایط بسیار سختی مقابل شاهین قرار گرفتیم. در نیمه اول كنترل بازی را در دست داشتیم و دقایقی بازی را اداره كردیم.

  وی افزود: در نیمه دوم متأسفانه روی اشتباهات فردی دروازه ما باز شد. بعد از گل یكباره انسجام تیمی پرسپولیس به هم ریخت. سپس تعویض‌های لازم را در خطوط مختلف انجام دادیم و خوشبختانه و بعد از دقایقی موفق شدیم دروازه شاهین را باز كنیم. اگر كمی خوش‌شانسی چاشنی كار ما بود گل دوم را می‌توانستیم به ثمر برسانیم.

  استیلی تاكید كرد:‌ خودتان قضاوت كنید. این تیم تازه یك هفته است كه جمع شده و بازیكنان ملی‌پوش خودمان را تازه در اختیار گرفته‌ایم. من اطمینان دارم روز به روز بهتر خواهیم شد و همانطور كه در نشست مطبوعاتی‌ام گفتم از هفته پنجم و ششم خیلی بهتر خواهیم شد. مطمئن هستم پرسپولیس راه می‌افتد و شرایط خیلی خوبی پیدا خواهد كرد، چون این تیم پتانسیل لازم را دارد.

  سرمربی پرسپولیس در خصوص بی‌احترامی از سوی هواداران به وی در بوشهر به فارس گفت: وقتی كه ما پرسپولیس را دوست داریم باید از این تیم به هر نحوی كه شده حمایت كنیم و فقط یك هفته یا دو هفته این كار را انجام ندهیم. باید حمایتی از پرسپولیس شود تا این تیم به شرایط ایده‌آل برسد. ما كار خودمان را به خوبی انجام می‌دهیم و بازیكنان نیز زحمت خود را می‌كشد. واقعا صبح تا شب زحمت می‌كشیم تا پرسپولیس موفق شود.

  وی ادامه داد:‌ انشاءالله صد در صد مزد زحمات خودمان را خواهیم گرفت فقط احتیاج به حمایت داریم تا با داشتن یار دوازدهم یعنی هواداران به هدف خودمان برسیم. اگر هوادار پشت ما باشد مسائل خوب پیش خواهد رفت و تیم بسیار خوبی خواهیم بود. من قبول دارم كار ما سخت است اما یقین دارم می‌توانیم امسال یكی از تیم‌های بسیار خوب باشیم.

  استیلی در خصوص جو ورزشگاه و شعارهای هواداران بوشهری علیه خودش تاكید كرد: به نظر من این اتفاق اصلا دست بوشهری‌ها نبود. من فیلم بازی را گرفته‌ام كه چه كسانی بودند و چه افرادی بودند كه به ما بی‌احترامی می‌كردند. حتی در فرودگاه نیز من این افراد را دیدم و به آنها گفتم كه كار خوبی نكردید. اگر ما بازی‌هایمان را ببریم قطعا دیگر این اتفاق‌ها نخواهد افتاد.

  وی اظهار داشت: امیدوارم در ماه مبارك رمضان دیگر اتفاقاتی كه در هر بازی می‌افتد تكرار نشود. در این ماه خیلی مهم است كه ما تحولی در خودمان داشته باشیم و دنبال كارهای خوب برویم و از كارهای بد پرهیز كنیم. من ‌آرزو می‌كنم همه آخر عاقبت به خیر شوند. فوتبال می‌آید و می‌رود و آن چیزی كه می‌ماند رفتار و اخلاق و منش پهلوانی است.

  این مربی یادآور شد: قطعا آنهایی كه با پرسپولیس بودند متوجه شدند كه چه كسانی بودند كه در ورزشگاه آن رفتارها را انجام می‌دادند. این كارها درست نیست. من خیلی دوست ندارم این مسئله را بشكافم چون برای همه احترام خاصی قائل هستم و همیشه خیلی از مسائل را در خودم ریختم ولی واقعیت این است آنهایی كه دست به این كارهای بد می‌زنند پرسپولیس را دوست ندارند. كسی كه عاشق پرسپولیس باشد این كار را نمی‌كند. هر چه خدا بخواهد همان اتفاق می‌افتد و كسی نمی‌تواند جز خدای بزرگ سرنوشت را تعیین كند.

  استیلی در ادامه گفت‌وگو با فارس در خصوص نیمكت نشینی مازیار زارع عنوان كرد: در هر بازی سعی می‌كنیم از بهترین نفرات خود استفاده كنیم. مازیار زارع جزء بهترین نفرات ما است و روز به روز بهتر می‌شود. انشاءالله در بازی‌های بعدی از ایشان استفاده خواهیم كرد.

  سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سؤال كه چرا تیم شما با بازی اول تفاوت زیادی داشت گفت: به نظر من به خاطر شرایط آب و هوایی بود. شما در نیمه اول دیدید ما خیلی خوب بودیم و حریف را كنترل كردیم اما متأسفانه شرایط جوی خیلی بد بود و خیلی از بازیكنان ما اسیر گرمای هوا شدند. به علاوه اینكه ما مهرداد اولادی را به دلیل یك خطای عمد از دقیقه 25 در اختیار نداشتیم.

  استیلی گفت: هیچ وقت دوست ندارم درباره داوری حرفی بزنم اما به نظرم یك پنالتی برای ما كه روی نوروزی انجام شد گرفته نشد. من از نوروزی پرسیدم و او هم تأیید كرد كه آن خطا پنالتی بود. شما همچنین می‌دانید كه ما محمد نوری را مصدوم در اختیار داشتیم اما مجبور شدیم از این مهره كلیدی خودمان استفاده كنیم. البته نبود حمید علی عسگر و وحید هاشمیان و جواد كاظمیان هم تأثیرگذار بود. با این حال ما هفته به هفته بهتر می‌شویم و انشاءالله روزهای خیلی خوبی را پشت سر خواهیم گذاشت. باید كنار همدیگر باشیم و بسیار مهم است كه در سختی‌ها یار و یاور همدیگر باشیم.

  وی افزود: من از هواداران خواهش می‌كنم سر تمرینات ما حاضر شوند و ببینند كه چطور ما و بازیكنان تمرین می‌كنیم و زحمت می‌كشیم. مطمئن باشید پشت این زحمت كشیدن نتایج خوب است.

  استیلی در پاسخ سؤالی درباره كاپیتانی محمد نوری در بازی مقابل شاهین گفت: این تشخیص ما بود كه در آن شرایط محمد نوری كاپیتان دوم ما باشد. پس از اینكه علی كریمی از زمین بیرون آمد تصمیم گرفتیم كه نوری كاپیتان ما باشد.

  وی در خصوص بازی پنجشنبه هفته جاری مقابل شهرداری تبریز گفت: هر بازی سختی خاص خودش را دارد. ما دربازی اول متأسفانه دو امتیاز شیرین را از دست دادیم. در بازی مقابل شاهین هم می‌توانستیم یك امتیاز بگیریم ولی 3 امتیاز حساس را از دست دادیم. در بازی با شهرداری باید بهتر كار كنیم تا سه امتیاز بازی را بگیریم و دل هواداران را شاد كنیم.

  استیلی تصریح كرد: باز هم می‌گویم فقط یك هفته است كه تمام تیم را در اختیار داریم. متأسفانه فاصله بازی‌ها نیز بسیار كم است و ما باید 4 روز 4 روز به میدان برویم. زمان ریكاروی نداریم. شب گذشته به دیدار شاهین رفتیم و امروز به تهران بازگشتیم. یعنی بعد از اینكه از هواپیما پیاده شدیم برای ریكاوری به زمین درفشی فر آمدیم و دیشب هم اصلا نخوابیدیم. این شرایط خوب نیست.

  وی افزود: تا بازی بعدی كه پنجشنبه است، فقط روز سه شنبه می‌توانیم جدی تمرین كنیم. وقت ریكاوری برای تیم‌ها بسیار كم است. ما زمان لازم را نداریم تا ریكاوری كنیم و كارهای تاكتیكی را انجام دهیم. اگر زمان بیشتر بود شرایط ما به مراتب بهتر می‌شد. من این را قبول دارم كه همه تیم‌ها این مشكل را دارند ولی چون ما دوران آماده سازی را تمام كردیم و همه بازیكنان را نداشتیم دچار مشكل شدیم.

  وی تأكید كرد: به نظر من اولین باری است كه در دوران آماده سازی و ابتدای لیگ برتر و شروع لیگ بازیكنان باشگاهی در اختیار باشگاه نبودند. شاید من یادم نیست ولی تا آنجایی كه می‌دانم اولین باری بود كه این اتفاق افتاد. چون 6 بازیكن داشتیم این موضوع برای ما خیلی بد بود. قبلا هم این مشكل را عنوان كردم و گفتم مشكل ما نبودن 6 بازیكن است و ما احتیاج به زمان داریم كه تیم بیشتر با یكدیگر هماهنگ شود. در شرایطی كه هماهنگ شویم می‌توانیم تیمی بسیار قوی و یكدست داشته باشیم.

  استیلی در پایان درباره حمایت‌های حبیب كاشانی به فارس گفت: اگر ما می‌خواهیم تیم خوبی داشته باشیم باید دنبال ثبات برویم. ثبات در هر كاری مساوی با پیشرفت است. اگر ثبات نباشد قطعا پیشرفت‌ها به كندی انجام می‌شود. ما هنوز دو بازی را پشت سر گذاشتیم. من یادم است تیم سپاهان فصل گذشته 7 بازی نتیجه نگرفت و فقط 6 امتیاز گرفت ولی بعد از آن سپاهان و قلعه نویی به خودشان آمدند و آن موقع هم قلعه نویی گفت تیم ما قهرمان می‌شود. در حال حاضر ما فقط دو بازی انجام داده‌ایم و مطمئن باشید به زودی چهره واقعی پرسپولیس را خواهید دید. ما فقط نیاز به زمان داریم.

 • مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با فارس:
   

  خبرگزاری فارس: مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: پس از اظهارات مایلی‌كهن استقلالی‌ها خودشان را انگشت نما كردند.


  مصطفی شكری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شكایت باشگاه استقلال از محمد مایلی كهن گفت: آقای مایلی كهن نام باشگاه، اسم بازیكن و یا حتی تاریخ بازی را نیاورده اما استقلالی‌ها با صحبت‌هایی كه مطرح می‌كنند خودشان را انگشت‌نما كرده‌اند و كاری كرده‌اند كه همه نگاه‌ها به طرف‌ آنها برگردد.

  مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس افزود: مرجع رسیدگی به این موضوع كمیته انضباطی است و اگر شكایتی شده باشد و مایلی‌كهن درخواست كند درباره این موضوع ورود پیدا خواهیم كرد.

  شكری عنوان كرد: مسئولان باشگاه استقلال اظهاراتی درباره اولادی انجام داده‌اند و اسم این بازیكن را بر سر زبان‌ها انداخته‌اند. اولادی می‌تواند در این باره شكایت كند چون نام او به عنوان یك فرد از سوی زبان مسئولان باشگاه استقلال مطرح شده است.

 •  
  متن صحبت‌های من و تاج را منتشر كنند
   

  خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال تراكتورسازی گفت: هنوز هم پای حرفم هستم و اگر كارت مربیگری‌ام را دادند روی نیمكت می‌نشینم وگرنه از خانه مسابقات را تماشا می‌كنم.


  به گزارش فارس، بحث صدور كارت مربیگری امیر قلعه‌نویی این روزها به سوژه اصلی فوتبال ما تبدیل شده است. سرمربی تراكتورسازی در گفت‌‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص این اتفاق و مسائل مختلف صحبت‌هایی انجام داده است.

  گفت‌وگوی فارس با قلعه‌نویی را در زیر می‌خوانید.

  فارس: شرایط تیم‌تان پس از شكست هفته اول چگونه است؟
  خوشبختانه شرایط خوبی داریم و سیاوش اكبرپور مشكلی برای همراهی ما ندارد ضمن اینكه آرفی نیز به شرایط حضور 90 دقیقه‌ای رسیده است.

  فارس: چرا همیشه تیم‌های شما در ابتدای لیگ بازی‌ها را خوب آغاز نمی‌كنند؟
  خدا وكیلی در بازی مقابل صبا ما خوب بازی كردیم ولی توپ‌هایمان درون دروازه نرفت. 4 - 5 موقعیت صددرصد گل را از دست دادیم ولی اینكه توپ به سینه مدافع ما برخورد كند را نمی‌توان جزو تاكتیك‌های فوتبال دانست. زمانی تیم شما بد بازی می‌كند و بازی را از دست می‌دهد آن وقت باید بپذیرید اما وقتی براساس اتفاقات نتیجه واگذار می‌شود بحث دیگری است. مثلا آن پنالتی بچه‌گانه باعث شد ما از حریف عقب بیفتیم. از لحاظ كیفیت هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیده‌ایم ولی به این تیم خیلی امید دارم.

  فارس: نبود تماشاگران تراكتورسازی هم خیلی به چشم آمد، درست است؟
  دقیقا همین‌طور است. تماشاگران سرمایه این باشگاه هستند و غیبت آنها باعث شده بود چند بازیكنی كه روی آنها حساب ویژه‌ای باز كرده بودیم عملكرد ضعیفی داشته باشد.

  فارس: اقدام دیگری برای بخشش آنها انجام نداده‌اید؟
  این مسائل به باشگاه مربوط می‌شود و من فقط در حیطه فنی فعالیت می‌كنم.

  فارس: سرانجام بحث كارت مربیگری شما چه شد؟
  این را می‌توانید از مدیرعامل باشگاه بپرسید.

  فارس: اما عزیز محمدی اعلام كرده كه قرارداد شما اصلاح شده است...
  من صحبت‌هایم را در این مورد انجام داده‌ام و دلیلی نمی‌بینم بیشتر از این صحبت كنم. اگر كارت من را دادند روی نیمكت می‌نشینم وگرنه از خانه مسابقات را تماشا می‌كنم.

  فارس: یعنی برای دیدارهای آینده مشكلی ندارید؟
  همانطور كه گفتم حرف‌هایم را زده‌ام و پای حرفم هستم. لزومی نمی‌بینم هر روز در این خصوص حرف بزنم. من به فدراسیون فوتبال رفتم و نزد آقای تاج صحبت كردم. اگر لازم دیدند متن صحبت‌های من و آقای تاج را منتشر كنند.

  فارس: بگذریم. بازی این هفته با ذوب‌آهن را چطور می‌بینید؟
  ذوب‌آهن یكی از تیم‌های خوب و بابرنامه است كه مربی بسیار خوبی دارد ولی ما هم روز به روز بهتر می‌شویم و فكر می‌كنم این بازی یكی از بهترین دیدارهای لیگ خواهد بود.

  فارس: ظاهرا بعد از بازی انتقادات تندی از امیرحسین صادقی انجام دادید در حالی كه عادت به انجام چنین كاری ندارید؟
  از من پرسیدند كه صادقی با رفتارهایش هنوز حال و هوای استقلال را در سر دارد من هم پاسخ دادم ایشان اگر چنین حسی دارد بیاید و رضایت‌نامه‌اش را بگیرد.
  وقتی به تراكتورسازی آمدم با همه وجود در تمرینات این تیم و بازی‌ها تمركز می‌كنم و توانم را برای این تیم می‌گذارم. حتی سفر به آمریكا را به خاطر این تیم لغو كردم و زمانی كه در تهران اردو داشتیم خودم را موظف دانستم با وجود تعداد نفرات كم در اردو در كنار همه باشم، اول به خاطر خودم بعد به خاطر مردم و سپس به خاطر پولی كه می‌گیرم و آن را پاك برای خانواده‌ام می‌برم.
  من گفتم بازیكن باید این شاخصه‌ها را داشته باشد و اگر واقعا فكرش مشغول است، برود. ما صادقی را به تراكتور آورده‌ایم و روی او حساب كرده‌ایم اما ممكن است یك بازیكن "روزش " نباشد كما اینكه دروازه‌بان‌مان هم اشتباهات معمولی داشت. با این وجود هنگامی كه فیلم بازی را تماشا كردم خیلی امیدوار شدم و با وجود اینكه بازی‌های تداركاتی كمی داشتیم اما متوجه شدم كه فوتبال با كیفیتی ارائه كردیم.

  فارس: صحبت خاصی ندارید؟
  امیدوارم مردم در ماه رمضان ما را دعا كنند. باید بگویم شرمنده مردم خوب آذربایجان هستم و می‌دانم كه حضور آنها در ورزشگاه به همه روحیه و انگیزه می‌دهد و امیدوارم با ارائه یك فوتبال خوب از خجالت آنها دربیایم.

 • اختلاف اولادی و رضایی را قبول ندارم،بازیكنان پرسپولیس همدل هستند
   

  خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت:‌ به نظر هواداران پرسپولیس احترام می‌گذارم، اما شعارهای آنها خیلی زود سر داده شد.


  به گزارش خبرگزاری فارس، حمید استیلی پس از تساوی یك بر یك برابر ملوان انزلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این اولین بازی ما بعد از دوره بدنسازی بود و فقط 3 روز بود كه ملی‌پوشان به ما اضافه شدند. البته امروز ما تیم برتر بودیم و موقعیت‌های گل زیادی داشتیم. آمار نشان می‌دهد كه ما برتر بودیم، اما نتوانستیم از موقعیت‌های خود استفاده كنیم.
  وی ادامه داد:‌ ملوان تیم خوب و دونده‌ای است كه از تك فرصت خود در این بازی استفاده كرد، اما بعد از گلی كه دریافت كردیم تغییر سیستم دادیم و خیلی سریع به بازی برگشتیم و گل زدیم. از هواداران نیز تشكر می‌كنم كه تا دقیقه 96 ما را تشویق می‌كردند. از نتیجه بازی راضی نیستم. می‌توانستیم در این بازی پیروز شویم.

  استیلی در مورد تشویق شدن علی دایی پس از گل ملوان گفت: من به نظر آنها احترام می‌گذارم. به بازیكنان هم گفته‌ام هواداران حق دارند و ما فقط برای آنها بازی می‌كنیم، اما آنها نیز باید به ما فرصت بدهند. من معتقدم شعارهای آنها خیلی زود سر داده شد. ما فوتبال زیبایی بازی كردیم و روز به روز نیز بهتر می‌شویم.
  وی در مورد اینكه آیا بهتر نبود علی كریمی به دروازه حریف نزدیك‌تر بازی می‌كرد گفت: بعد از اینكه ما تغییر سیستم دادیم با روش 4-4-2 لوزی بازی كردیم و شعاع حركتی علی كریمی بیشتر شد.

  سرمربی پرسپولیس در مورد اینكه علیرضا محمد در جناح راست نتوانست سانترهای خوبی انجام دهد، گفت: نفراتی به ما اضافه خواهند شد و ما با بازیكنان بیشتری در آینده بازی خواهیم كرد. در خط دفاع امروز فقط یك اشتباه داشتیم اما باید به آنها فرصت داد. موقعیت‌های زیادی نیز بر روی دروازه حریف خلق كردیم. می‌خواستیم در روز اول ماه مبارك رمضان یك هدیه ناقابل به هواداران بدهیم كه این اتفاق رخ نداد.
  وی در مورد اینكه بازیكنان ملوان مدام خود را بر روی زمین می‌انداختند، گفت: این مسئله دیگر به نظر داور بستگی دارد. من به تیم حریف احترام می‌گذارم ملوان همیشه تیم خوبی است و خوب بازی می‌كند. طبیعی بود آنها در این مسابقه به زمین بیفتند زیرا تیم‌ها تازه فصل بدنسازی را پشت‌سر گذاشتند. چند بازیكن ما نیز عضله پایشان گرفته بود.

  سرمربی پرسپولیس در مورد اینكه هنوز به تركیب دلخواه خود نرسیده است، گفت: ما به زمان نیاز داریم. فقط 3 روز است كه ملی‌پوشان پرسپولیس در اختیار ما بودند. فلسفه دفاع، حمله و انتقال توپ به زمان نیاز دارد و یك پروسه درازمدت است. ما امروز شمه‌ای از یك تیم خوب را نشان دادیم.
  وی در مورد اینكه چرا جواد كاظمیان از روی سكو بازی را تماشا كرد، گفت: او با نظر مستقیم من جذب شد، اما به دلیل آنكه هنوز به فرم ایده‌آل نرسیده است، در جمع 18 بازیكن ما نبود. ما امسال تمرینات را دیر شروع كردیم. فصل گذشته 20 خرداد به پایان رسید و زمان كمی داشتیم. یكی دو بازی باید بگذرد تا ما هماهنگ‌تر شویم. از هواداران نیز تشكر می‌كنم كه تا دقیقه 96 تشویق‌مان كردند. از نتیجه راضی نیستم اما خدا را شكر می‌كنم كه یك امتیاز گرفتیم.

  وی در مورد اینكه اختلاف مهرداد اولادی و غلامرضا رضایی باعث شده خط حمله پرسپولیس كارآیی لازم را نداشته باشد، گفت: من با این نظر موافق نیستم. بازیكنان ما همگی همدل هستند و ما یك فاكتور مهم همدلی و وحدت در تیم داریم. شما نگاه كنید علی كریمی امروز چه در تیم ما و چه در تیم ملی چقدر نسبت به گذشته متفاوت بازی می‌كند.

 •  
   
  فتح‌الله‌زاده: آقای دایی! اگر ناراحتی بیا به من سیلی بزن

  خبرگزاری فارس: سرپرست باشگاه استقلال درباره ناراحتی سرمربی راه‌آهن گفت: از دایی عذرخواهی می‌كنم اما اگر عذرخواهی برای او كافی نیست صورتم را جلو می‌آورم تا سیلی بزند.


  علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت خسرو حیدری، ناراحتی علی دایی از باشگاه استقلال و دیدار با سپاهان صحبت‌های زیر را مطرح كرد:

  فارس: سرانجام خسرو حیدری بازیكن استقلال است یا سپاهان؟ سپاهانی‌ها اعلام كرده‌اند نام خسرو حیدری را در فهرست‌شان قرار داده‌اند.
  از نظر ما حیدری بازیكن استقلال است و كار تمام شده است. به هیچ‌وجه امكان ندارد نام خسرو حیدری در فهرست سپاهان باشد. این قضیه نهایتاً به كمیته انضباطی كشیده می‌شود و یا خسرو برای هیچ یك از دو تیم نمی‌تواند بازی كند و یا بازیكن استقلال معرفی می‌شود. البته شاید پشت پرده خبری است كه من نمی‌دانم اما با قاطعیت می‌گویم مشكلی با سپاهان نداریم.

  فارس: ظاهراً مسئله سر مبلغ رضایت‌نامه این بازیكن است.
  سر مبلغ در حال مذاكره با سپاهانی‌ها هستیم. حسینی رئیس هیئت مدیره سپاهان مصاحبه كرد و گفت: ما در مورد خسرو حیدری دید ملی داریم و برای صدور رضایت‌نامه‌اش پولی نمی‌گیریم. حالا شاید از انجام این مصاحبه پشیمان شده باشد.

  فارس: اگر باشگاه سپاهان از مبلغ 250 میلیون تومان كوتاه نیاید چطور؟
  دعوا كه نداریم، مذاكره می‌كنیم. مطمئن باشید اگر سرمربی تیم تشخیص دهد خسرو حیدری فردا برای استقلال به میدان می‌رود.

  فارس: برخی می‌گویند سپاهان به دلیل رویارویی استقلال در هفته اول این كار را انجام می‌دهد...
  رقابت است و در رقابت همه چیز پیش می‌آید. دیگر نمی‌دانم محكم‌تر از این چه بگویم؛ خسرو حیدری بازیكن استقلال است.

  فارس: دیدار فردا با سپاهان را چطور پیش‌بینی می‌كنید؟
  بازی خوبی می‌شود. به هرحال سپاهان قهرمان لیگ است. مسابقه در اصفهان سخت است و امیدوارم استقلال بدون امتیاز از اصفهان بازنگردد.

  فارس: از پول خبری نشد؟
  هنوز پولی نرسیده، در واقع پُز عالی، جیب خالی!

  فارس: علی دایی روز گذشته در نشست خبری از اینكه در جسن استقلال صدای او تقلید شده، ناراحتی‌اش ار اعلام كرد.
  قبل از هر چیز باید بگویم از برخی از خبرنگارانی كه سؤال را به شكل بدی به علی دایی منتقل كردند گله دارم اما باید بگویم كه برنامه اجرا شده دلقك‌بازی نبود. سامان گوران هنرمند است. طنز با دلقك‌بازی فرق دارد. ایشان تقلید صدا كرد و ادای كسی را در نیاورد. در همین برنامه صدای عادل فردوسی‌پور هم كه از بزرگان مجری در تلویزیون است و من ارادت خاصی به او دارم تقلید شد، اما او موضع نگرفت.
  من رسما از علی دایی به خاطر اینكه ناراحت شده معذرت‌خواهی كردم. حتی در همان جشن مانع ادامه برنامه شدم اما كسی این را ندید. از علی دایی توقع دیگری داشتم. به یكی از دوستان گفته در این برنامه ادای لكنت زبان من را در آوردند اما اینطور نیست. مگر فردوسی‌پور هم مثل علی دایی صحبت می‌كند كه صدای او هم تقلید شد؟ من به عنوان بالاترین مقام اجرایی باشگاه استقلال عذرخواهی كردم و از سامان گوران خواهش می‌كنم كه به برنامه پرسپولیسی‌ها هم برود و صدای من را تقلید كند. اینها كار طنز است.

  فارس: اگر معتقد هستید كه این كار طنز است، چرا از علی دایی عذرخواهی می‌كنید؟
  به این دلیل كه هر كس این مسائل را از دید خود نگاه می‌‌كند. من چون خودم هنری هستم و كار طنز را دوست دارم از تقلید صدا ناراحت نمی‌شوم ولی علی دایی ناراحت شد و به همین دلیل عذرخواهی كردم. از حبیب كاشانی خواهش می‌كنم اگر مراسمی برای پرسپولیس گرفت گوران را دعوت كند و صدای من را تقلید كند.
  هر روز كاریكاتور ما در روزنامه‌ها چاپ می‌‌شود و یا یكی از روزنامه‌های ورزشی در یك ستون ثابت خود هر روز از من مطلب طنز می‌نویسد و ناراحت هم نمی‌شوم. من هم قبول دارم طنز با هجو فرق می‌كند. با این حال صحنه‌ای كه سامان گوران صدای علی دایی را تقلید كرد برای دایی می‌فرستم تا اصل قضیه را بداند.
  در رم فرانچسكو توتی كه یكی از بازیكنان بزرگ در ایتالیا است با لهجه خاصی صحبت می‌كند مثل من كه لهجه آذری دارم، در ایتالیا دقیقا به دلیل این لهجه لطیفه‌های زیادی برای توتی درست كردند. این بازیكن تمام این لطیفه‌ها را در قالب یك كتاب منتشر كرد و عواید فروش این كتاب را به امور خیریه بخشید. این هم یك جور بزرگواری است. امیدوارم دوستان مدام به فكر تهاجم نباشند. تعامل بهتر است. اگر عذرخواهی هم برای علی دایی كافی نیست من صورتم را جلو می‌آورم تا او سیلی بزند.

  فارس: در مورد سیم كارت‌های اعتباری آبی‌سل توضیح بیشتری می‌دهید؟
  این كارت‌ها در خارج از كشور تعرفه نازلی دارد و مطمئن هستم كه پس از اینكه در اختیار مردم قرار بگیرد مورد استقبال قرار می‌گیرد. این كارت‌ها به نام باشگاه استقلال است و برای این باشگاه سودآوری دارد.

  فارس: حرف پایانی؟
  فقط می‌خواهم بگویم كه بعضی‌ها مدام در حال ایراد گرفتن از جشن استقلال هستند. خواستم اشاره‌ای كنید كه ما در این جشن برای اولین بار سرود استقلال را به صورت زنده اجرا كردیم و كارهای فرهنگی صورت گرفت.

 •  
   
  فتح‌الله‌زاده: بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس می‌خواهد بگوید مردم نمی‌فهمند

  خبرگزاری فارس: سرپرست باشگاه استقلال گفت: برای بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس متاسفم كه به جای عذرخواهی، می‌خواهد به مردم القا كند كه ما متوجه نیستیم.


  علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره وضعیت استقلال، مشكلات مالی و اتفاقات حاشیه‌ای اخیر این تیم بعد از بازی با داماش صحبت‌های زیر را مطرح كرد.

  فارس: كسالت‌تان برطرف شد؟
  هنوز كسالت دارم و خسته‌ام و خستگی از تنم بیرون نیامده است.

  فارس: اولین پیروزی استقلال هم خستگی را از تن‌تان خارج نكرد؟
  این برد برای هواداران بود و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

  فارس: قبول دارید استقلال باید بهتر از این بازی كند؟
  در این بازی دست مظلومی بسته بود و حتی برای تعویض مجبور بود به بازیكنان امید رو بیاورد. از طرفی چون تیم از اصفهان با اتوبوس به تهران برگشته بود، بچه‌ها خسته بودند. داماش را هم نباید دست كم گرفت. آنها تیمی بسیار خوب با كادر فنی خوب و مدیریت فنی بزرگی هستند. به هر حال اوایل لیگ مهم این است كه ببری و امتیازات را جمع كنی.

  فارس: با این همه سر و صدایی كه برای جذب رحمتی داشتید، او توانست شما را روسفید كند؟
  رحمتی خیلی جاها به كار ما می‌آید. او بهترین گلر آسیا است.

  فارس: از پول چه خبر؟
  هنوز خبری نیست.

  فارس: اگر پول نرسد واقعا از استقلال می‌روید؟
  شك دارید به این مسئله؟ چاره‌ای جز این ندارم.

  فارس: چه طور می‌شود باور كرد برای تیمی كه زحمت كشیدید، از آن دست بكشید؟
  درست است برای تیم زحمت كشیده‌ام اما با چه رویی به بازیكنان نگاه كنم؟ تاسف می‌خورم برای بعضی از روزنامه‌ها به خصوص برای آنها كه نوشته بودند من "لم " دادم و فقط گله می‌كنم. آقای عزیز! تا به حال یك میلیارد و 700 میلیون تومان پول به بازیكنان دادم. مگر اضافه‌خواهی كردم؟ انصاف داشته باشید.

  فارس: این مدت مصاحبه‌های زیادی انجام دادید، چه طور می‌شود هیچ یك از مسئولان ورزشی حاضر نیستند برای پرسپولیس و استقلال كاری انجام دهند؟
  خدا می‌داند كه شب‌ها خواب ندارم. امروز بعد از سحر نتوانستم بخوابم. در حالی كه به شدت به خواب نیاز دارم در استرس و اضطرابم. 4 روز است به باشگاه نرفتم. چون به بچه‌ها قول دادم آن‌وقت می‌گویند چرا شكوه می‌كنم.

  فارس: متولی باشگاه استقلال وزارت ورزش است یا سازمان خصوصی‌سازی؟
  وزیر تازه سر كار آمده و برای حل و فصل امور زمان می‌خواهد. هم او حق دارد، هم ما. بالاخره باید یكی را به عنوان علی‌الحساب به ما معرفی كنند. نمی‌دانم شاید مشكل‌شان با ماست و دوستمان ندارند. سازمان خصوصی سازی كه در بدترین شرایط می‌گفت باید تیم فروخته شود ولی اكنون چیزی نمی‌گوید. روشی كه در پیش گرفته‌اند درست نیست.
  رئیس جمهور صراحتا بارها گفته كه باید به پرسپولیس و استقلال كمك شود. آقای احمدی‌نژاد خودش هزار مسئله و گرفتاری دارد و نمی‌تواند هر روز درباره استقلال و پرسپولیس صحبت كند.
  نادیده گرفتن شرایط استقلال و پرسپولیس كم لطفی است. تیم خوبی بسته‌ایم ولی انگار برای مسئولان مهم نیست. مقابل داماش 80 هزار نفر به ورزشگاه آمده بودند. آیا این شادی و نشاط اهمیتی ندارد؟ هواداران جواب زحمت‌هایم را با قدردانی‌هایشان دادند چون می‌دانند مجموعه باشگاه استقلال چه زحمتی كشیده است.

  فارس: بگذریم. امروز در مصاحبه‌ای گفته‌اید اگر سپاهان خسرو حیدری را به سپاهان ندهد، قرارداد سال گذشته او را روی سایت باشگاه می‌گذارید؟
  متاسفم كه بعضی‌ها فقط با عناد می‌نویسند و با این مصاحبه‌ها می‌خواهند باشگاه سپاهان را عصبانی كنند. این مصاحبه را تكذیب می‌كنم. به هیچ وجه چنین صحبتی نكردم. متاسفانه بعضی آقایان شیطنت می‌كنند و حتما این مورد را به صورت حقوقی پیگیری می‌كنم. چاپ این مصاحبه از انسانیت به دور است. چند روز قبل با شما صحبت كردم و گفتم نمی‌خواهیم قرارداد خسرو حیدری را روی سایت باشگاه بگذاریم. اتفاقا باید بگویم مذاكراتمان با باشگاه سپاهان خوب پیش رفته است و سر یك مبلغی با هم به توافق رسیده‌ایم.
  جا دارد از تلاش‌های ساكت تشكر كنم. درست است در این مدت سر خسرو حیدری با هم چالش‌هایی داشتیم اما دلیل نمی‌شود توانایی‌های این مدیر را نادیده بگیرم. امیدوارم فدراسیون فوتبال اكنون كه ساكت از مدیریت سپاهان استعفا كرده از نظرات او استفاده كند. به رحیمی هم به عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه تبریك می‌گویم و امیدوارم در كارش موفق باشد. باز هم تاكید می‌كنم كه مشكل خسرو حیدری حل شده است.

  فارس: روز گذشته در سایت‌های مختلف عكسی از هواداران استقلال منتشر شده بود كه پارچه‌ نوشته‌‌ای در حمایت از فرهاد مجیدی در آن درج شده بود. استفاده از شعار انقلابی در این پارچه نوشته سبب شده خیلی‌ها به كمیته فرهنگی باشگاه استقلال ایراد بگیرند.
  سایت‌هایی كه انصاف را رعایت نكردند دیدارشان را به قیامت واگذار می‌كنم. وقتی جمعیت 80-90 هزار نفره به ورزشگاه می‌آید آیا باشگاه استقلال می‌تواند همه آنها را بگردد؟ باشگاه استقلال در ورزشگاه آزادی چه اختیاری دارد؟ مگر استادیوم در اختیار ماست؟ این اتفاقی كه افتاده 5 دقیقه هم طول نكشیده و بچه‌های ما سریعا این پارچه نوشته را جمع كردند. انسان باید واقع‌بینانه‌تر به قضایا نگاه كند. متاسفانه این عكاس این صحنه را دیده و سریع عكس گرفته و بقیه هم آن را به حساب باشگاه استقلال گذاشتند. طبیعی است چنین چیزی مورد تائید ما نیست اما بعضی‌ها برای خراب كردن استقلال و پرسپولیس از هیچ تلاشی فروگذار نیستند. ما حاضریم برای نظام جانمان را بدهیم. بعضی افراد را هم به خدا واگذار می‌كنیم.

  فارس: این روزها بحث‌هایی درباره تبلیغات پشت پیراهن استقلال است و از اینكه نظری جویباری معاون باشگاه این تبلیغات را به عهده گرفته،‌ خرده گرفتند؟
  اینكه نظری جویباری شركت دارد و لطف می‌كند به استقلال تبلیغات می‌دهد، چه اشكالی دارد؟ من دست او را می‌بوسم. اگر كسانی كه چنین ایرادی گرفته‌اند مرد هستند بیایند و برای استقلال اسپانسر بیاورند. مگر نظری جویباری مجانی این كار را كرده است؟ كسانی كه چنین ایرادی گرفته‌اند دین ندارند و اذیت می‌كنند.
  همان كسی كه چنین بحثی را مطرح كرده اگر مرد است اسپانسر بیاورد. من حاضرم 10 درصد زیر قیمت پولی كه نظری جویباری می‌دهد این اسپانسر را قبول كنم. به نظر شما اگر استقلال بدون اسپانسر به زمین برود، خوب است؟

  فارس: معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در مصاحبه‌ای اعلام كرده مایلی‌كهن در مورد اتفاقات رخ داده در یكی از فینال‌های جام حذفی اسمی از تیمی نیاورده و باشگاه استقلال به خودش گرفته است.
  به این آقای حقوقی بگویید مردم هیچی نمی‌فهمند! درست است آقای مایلی كهن اسم نیاورده اما حتما یك تیمی این كار را انجام داده پس اسمش را بیاورد. آقای حقوقی خودتی! من متاسفم برای بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس به جای اینكه بابت تهمت زده شده عذرخواهی كند، می‌خواهد به مردم القا كند كه ما متوجه نیستیم. برادر من، مردم همه چیز را خوب می‌فهمند.
  گفت‌وگو از مهستا اخباری
  منبع:فارس

عکس

درباره سایت

 • به وب سایت زیتون نیوز خوش آمدید

آخرین عناوین

عکس

نویسندگان

نظرسنجی

 • عملکرد دولت دکتر حسن روحانی را طی این دوره ریاست جمهوری چگونه ارزیابی می کنید؟

زیتون نیوز

زیتون نیوز اخبار و اطلاعات جالبی را در اختیار کاربران قرار می دهد

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic