• اهانت به پرچم ایران در نقطه صفر مرزی

   

   

  اهانت به پرچم ایران در نقطه صفر مرزی

   

   

  پرچم یک کشور هویت یک ملت است. بی اعتنایی به پرچم بی اعتنایی به هویت است و اهمال در این مورد بزرگترین بی انصافی به مملکت آنهم در مقابل چشم بیگانگان هست. چنانچه در عکس نیز مشهود است پرچم ایران مقابل پرچم ترکیه در بالای تپه مشرف به گمرک بازرگان چاک چاک شده و منظره ای بسیار زننده مقابل چشم بیننده می آفریند که چاک برداشتن قلب ایرانی ها با دیدن این صحنه صدبرابر است.
   
  فکر نمی کنم نگهداری یک پرچم سخت باشد که عده ای حال تعویض یک پرچم را نیز نداشته باشند و از سوی دیگر ساخت پرچم باید از بهترین پارچه ها باشد تا گرفتاری مانند این پرچم را نداشته باشد.
   
  امیدوارم متولیان امر بدانند که پرچم هویت، ناموس، غیرت و شناسنامه ملت ماست.
   
  والسلام
   
   
 • پدر چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا چهار بار ازدواج کرد ولی مهم‌ترین زنی که در زندگی افسرده و همراه با غم و اندوهش وارد شد زنی از طبقه متوسط جامعه آمریکا بود.
  پدر چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا چهار بار ازدواج کرد ولی مهم‌ترین زنی که در زندگی افسرده و همراه با غم و اندوهش وارد شد زنی از طبقه متوسط جامعه آمریکا بود. الیزابت بتی مونی، معلم آمریکایی در سال ۱۹۵۸ جوانی اهل کنیا را به عنوان منشی کارهای خود در نایروبی استخدام می‌کند ولی وقتی این جوان برای تحصیل در دانشگاه به آمریکا سفر می‌کند، با کمک مونی در دانشگاه هاوایی پذیرش می‌شود و حتی در منابع تاریخی آورده شده که بخشی از هزینه‌های تحصیل اوباما را با کمک و واسطه وکیلی به نام فرانک لوباخ می‌پذیرد.

  در کتاب سالی ژاکوبس با عنوان «باراک دیگر» این قصه یکی از اولین خبرهایی است که در هیچ کتابی آورده نشده است. وی در بیوگرافی کاملی از خانواده رئیس جمهور آمریکا تقریباً داستان فردی را گفته است که تمام زندگی‌اش با افسردگی گذشته است.

   «ژاکوبس»، خبرنگار و گزارشگر روزنامه بوستون گلوب اطلاعات جدیدی درباره زندگی و گذشته باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا آورده است که برخلاف کتاب خود اوباما، پدر رییس جمهور کنونی را فردی دائم الخمر و پر از خشونت‌های روزانه معرفی کرده است. باراک اوباما در کتابش با عنوان خاطراتی از پدرم از زبان نوجوانی ۱۶ ساله از پدری یاد کرده بود که زندگی پرزحمتی داشته است و تمام سعی خود را در راه رفاه خانواده به کار می‌برده است.

  در مقابل کتاب «باراک دیگر» حقایقی غیر از آن چیزی را می‌گوید که رئیس جمهور در کتاب خاطرات شخصی خود ذکر کرده بود. در این کتاب از باراک دیگری یاد می‌شود که برخلاف رسانه‌های نزدیک به دولت موجب دلسرد شدن رای دهندگان به رئیس جمهور سیاه پوستان می‌شود. برخلاف کتابهای قبلی در این کتاب آورده شده است وقتی اوباما به هاوایی سفر می‌کند که در‌‌ همان زمان همسر کنیایی باردار خود را‌‌ رها کرده بود که علاوه بر نوزاد متولد نشده‌اش یک فرزند دیگر هم داشت که باید به جای سفر به هاوایی و ملاقات با معشوقه سفید پوستش از آنها نگهداری می‌کرد.

  در دانشگاه او در حالی به راحتی درس‌های خود را می‌گذراند که خانواده‌اش در مشقت کامل زندگی می‌کردند. در دوران دانشگاه استنلی «آن دونهام» دانشجوی همکلاسی ۱۷ ساله از اوباما باردار می‌شود و در‌‌ همان زمان مجبور می‌شود با او ازدواج کند تا ماموران مهاجرتی اجازه اقامت بیشتر در کشور آمریکا را برای او صادر کنند. وی با دونهام ازدواج می‌کند و دو ماه بعد عروس جوان از وجود خانواده دانشجوی سیاه پوست مطلع می‌شود ولی اوباما این خانواده را انکار می‌کند و می‌گوید که او سال‌ها پیش از همسرش در کنیا جدا شده است.

  در ‌‌نهایت کشمکش بین اوباما و دونهام فرزند به دنیا آمده را به مبلغان مسیحی می‌سپرد و از سرپرستی او امتناع می‌کند و در ‌‌نهایت باراک اوبامای پدر بعد از سه سال تحصیل در هاوایی و هاروارد از سوی اداره مهاجرت به کنیا نزد خانواده‌اش فرستاده می‌شود. ولی بعد از چند هفته از گذشت این اخراج به نایروبی، جدید‌ترین دوست اوباما دختری ۲۷ ساله یعنی «روث بیکر» با هواپیما به دنبال او می‌رود و بعد از چهار ماه با هم ازدواج می‌کنند. در سالهای بعد روث اولین همسر اوباما، کیزا را در بیمارستانی در نایروبی ملاقات می‌کند که هر دو آن‌ها برای ملاقات اوباما آمده بودند. زمانی که دو پای اوباما در اثر حادثه‌ای شکسته بود. روث اوباما در زندگی خود با شوهرش، غیر از یک زندگی پر از خشونت و تحمل مردی دائم الخمر چیزی تعریف نمی‌کند.

  روث، اوباما را مردی به شدت شهوت‌ران و مشتاق به الکل معرفی می‌کند که حتی در بعضی از مواقع برای رسیدن به خواسته‌هایش از گذاشتن چاقو روی گلوی او واهمه نداشته است. روث می‌گوید البته من همیشه می‌دانستم او جرات کشتن من را ندارد و همیشه بلوف می‌زند ولی همیشه از کتک زدن بچه‌های همسر اولش کوتاهی نمی‌کرد و به خاطر همین امر روث او را ترک می‌کند ولی هنوز هم تا اینجای قصه هیچ کس از باراک اوباما رئیس جمهور آینده آمریکا خبری ندارد... پدرش در سالهایی که او در کلیساهای مختلف بزرگ می‌شود با چهار زن ازدواج می‌کند که همگی در کوتاه‌ترین مدت او را ترک می‌کنند.

  منبع: خبرآنلاین

  باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

 •  
  هشدار لاریجانی درباره ترویج صوفی‌گری
  رئیس مجلس شورای اسلامی با هشدار نسبت به تضعیف جایگاه مراجع و حوزه‌های علمیه گفت: امروز در گوشه و کنار جامعه حرف‌هایی از جنس صوفی‌گری زده می‌شود تا اسلام‌شناسان را کنار بگذارند اما مردم ما فهم بالایی دارند و اجازه ترویج این تفکرات در جامعه را نمی‌دهند.
  رئیس مجلس شورای اسلامی با هشدار نسبت به تضعیف جایگاه مراجع و حوزه‌های علمیه گفت: امروز در گوشه و کنار جامعه حرف‌هایی از جنس صوفی‌گری زده می‌شود تا اسلام‌شناسان را کنار بگذارند اما مردم ما فهم بالایی دارند و اجازه ترویج این تفکرات در جامعه را نمی‌دهند.

  به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به شهرستان دامغان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله میرزا آقا ترابی در مسجد جامع شهرستان دامغان، یکی از عوامل قوام تفکر در جامعه را حضور فقها و اسلام شناسان دانست و گفت: فقها و اسلام شناسان هستند که مکتب اسلام را در میان مردم نشر می دهند و در واقع ستون تفکر شیعی هستند.

  وی با اشاره به اینکه امام زمان (عج) در غیبت کبری توصیه کرده است که مردم به روات حدیث مراجعه کنند، گفت: به طور طبیعی همه مردم نمی توانند در تمام مسائل فقیه و عالم باشند، لذا امام زمان مردم را به رجوع به فقها هدایت کردند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در برخی کشورها افراد مومنی هستند که امکان دسترسی آنها به شریعت و معارف اسلام وجود ندارد لذا خیلی سطحی با معارف اسلام برخورد می کنند.

  لاریجانی افزود: کشورهای آسیای میانه که سالها زیر یوغ مارکسیست ها بودند زمانی که از تسلط این تفکر نجات یافتند مساجدی را که مارکسیست ها خراب کرده بودند دوباره بنا کردند اما اطلاعاتشان از شریعت و احکام اسلام کم است.

  وی تفاوت دو جامعه ایران و کشورهایی مانند آسیای میانه را در دسترسی به حکما و فقها در جامعه دانست و گفت: دسترسی به فقها و حکما در جمهوری اسلامی نعمتی بزرگ است و طلبه های فارغ التحصیل از حوزه های علمیه باید در زمینه فقاهت و نشر شریعت مجاهدت کنند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از طوفان های فکری هدف اصلی شان دور کردن مردم از فقها و مراجع به عنوان استوانه های فکری جامعه شیعه است.

  لاریجانی با اشاره به اینکه آمریکا درصدد تعلیم اسلام شناسان بدلی است، گفت: ملت ایران در سطحی از فرزانگی هستند که به راحتی این موجودات و تفکرات بدلی را کنار می زنند.

  وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز منافقان با حرف های سطحی به دنبال تخریب جریان اسلام شناس بودند تا با انگ زدن به اسلام شناسان واقعی آنها را کنار بزنند گفت: منافقان قصد داشتند با کنار زدن اسلام شناسان واقعی اعتقادات سطحی خود را در جامعه ترویج کنند.

  لاریجانی افزود: امروز در گوشه و کنار جامعه حرف هایی از جنس صوفی گری زده می شود تا اسلام شناسان را کنار بگذارند اما مردم ما فهم بالایی دارند و اجازه ترویج این تفکرات در جامعه را نمی دهند.

  رئیس مجلس با تاکید بر اینکه این اسلام شناسان بودند که اسلام را نگه داشتند گفت: حوزه علمیه باید تلاش کند تا اسلام شناسانی را که تربیت می کند به بلاد خود بازگرداند تا حوزه های محلی بلادشان را رونق بخشند.

  وی تاکید کرد: باید به حوزه های علمیه توجه خاص و ویژه ای شود همان طور که به دانشگاهها توجه می کنیم چرا که حوزه های علمیه مکان رشد سنت های فکری ماست. امام خمینی (ره) نیز بارها به مردم توصیه کردند به حوزه های علمیه، اسلام جواهری و اسلام ناب محمدی توجه کنند.

  لاریجانی با تاکید بر اینکه تاکید مقام معظم رهبری و امام (ره) بر لزوم رجوع مردم به روحانیت و مراجع مسئله ای حاشیه ای نیست، گفت: رجوع به علما متن زندگی اسلامی و متن حیات انقلاب اسلامی است زیرا اگر جایگاه مراجع و حوزه علمیه تضعیف شود کمر انقلاب می شکند.

  رئیس مجلس تاکید کرد: تا زمانی که رجوع مردم به مراجع و ولی فقیه با دلبستگی باشد خطری جامعه را تهدید نمی کند اما اگر فاصله ای میان آنها با دروغگویی یا از طریق جنس های بدلی به وجود آید و مردم نتوانند فقهای خود را از جنس های بدلی تشخیص دهند خطر جامعه را تهدید می کند.

  وی تصریح کرد: حوزه های علمیه باید فقیه جامع الشرایط تربیت کنند تا حوزه های محلی را آباد کنند.

  لاریجانی با اشاره به قیل و قال های رسانه های خارجی علیه ایران و تلاش آنها جهت ایجاد دعوا و اختلاف میان شیعه و سنی گفت: شیخ الازهر چند روز پیش صحبت های مهمی کرد مبنی بر اینکه در دوران حسنی مبارک فشارهای زیادی روی ما بود که علیه تشیع موضع بگیریم و تخم اختلاف را در میان مسلمانان بکاریم اما ما به دنبال اختلاف میان بشریت نیستیم چه برسد به ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی ما پشت شیعیان نماز می خوانیم و به رهبرانی مانند سید حسن نصر الله افتخار می کنیم.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حرکت اسلامی ما امروز جایگاه خود را در منطقه و جهان پیدا کرده است، گفت: حادثه ای که در جنگ 33 روزه حزب الله و رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد متفکران غربی را به فکر فرو برد تا مطالعه کنند که چه خصوصیاتی در تفکر فقهای اسلامی وجود دارد که حیات و تفکر در جامعه اسلامی را ایجاد می کند.

  وی وظیفه اصلی جامعه اسلامی و حوزه های علمیه را تربیت طلابی دانست که با زبان مردم مناطق مختلف جهان و در سطح فکری آنها اسلام را عرضه می کنند و گفت: نظام فکری ما باید با منطق هایی که مردم نقاط مختلف جهان می شناسند آراسته شده و به آنها عرضه شود.

  لاریجانی افزود: آیت الله خامنه ای در سفری که به قم داشتند در گفتگو با علمای جامعه مدرسین تاکید کردند که باید ارتباطات بین المللی حوزه علمیه گسترش یابد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای مراسم بزرگداشت میرزا آقای ترابی، علما و مراجع بزرگ کشور را استوانه های علمی در گوشه و کنار کشور دانست که باعث قوام فکری مردم و آشنایی شان با تفکر دینی شدند.

  وی افزود: مرحوم ترابی در حوزه حکمت و اندیشه صاحب نظر بودند و برای مردم دامغان افتخار است که چنین گوهرهایی را در کنارشان داشتند.

  لاریجانی با مقایسه تفکرات مختلف بشری در اداره جامعه و زندگی بشر گفت: مارکسیست ها انسان ها را به عنوان ابزار می نگرند و ارزشی برای انسانها، پیامبران و مصلحان اجتماعی قائل نیستند. لیبرال ها نیز بر اصالت لذت تاکید داشته و وظیفه حکومت را تامین زندگی مردم برای لذت بردن و آسایش می دانند و به همین دلیل مراکز فحشا و فساد برپا می کنند که این امر باعث از هم گسیختگی اخلاقی و اجتماعی در جوامع بشری طی یک سده اخیر گشته است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بعد از چند دهه زندگی مدرن در غرب یک نوع سرگشتگی برای مردم به وجود آمده است مردم جوامع غربی در پایان عمر خود با سئوالات اساسی مواجه می شوند که چطور زندگی خود را گذرانده اند و احساس می کنند تمام زندگی خود را با بی هدفی طی کرده اند لذا دچار بحران های روحی می شوند.

  وی با تاکید بر اینکه هدف تفکر اسلامی کمال انسان و سعادت انسان ها و بشریت در ابعاد مادی و معنوی است، گفت: حکومت ها در جامعه اسلامی موظف به ایجاد عدالت هستند تا بسترهای رشد را در جامعه فراهم کرده و انسان ها را سعادتمند کنند، این سعادتمندی تنها به ابعاد تلذذ حیوانی محدود نمی شود بلکه هدف اصلی آن سعادت معنوی انسانهاست.

  لاریجانی افزود: در تفکر اسلامی انسان کامل منزوی نیست بلکه انسانی سعادتمند است که استعدادهای خود را در ابعاد مادی و معنوی به بلوغ  و تکامل رسانده است لذا حال انسانی که در جامعه انسانی به سوی آن دنیا می رود بسیار متفاوت از حال انسان غربی است که در این مرحله از زندگی قرار دارد. انسان غربی در این مرحله حالت سرگشتگی دارد اما انسان پرورش یافته در جامعه انسانی حالت ابتهاد داشته و آماده سفر به دیار باقی است.

   رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این مراسم لوح تقدیر به نوادگان آیت الله ترابی اهدا کرد.

  لاریجانی دقایقی پیش شهرستان دامغان را به سمت شهرستان شاهرود ترک کرد.

  منبع: خبرگزاری مهر

  باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

 • در این طرح از واردكنندگان و تولیدكنندگان گرفته تا استفاده‌كنندگان از لباس‌های نامتعارف و همچنین مزاحمین نوامیس مورد برخورد قرار می‌گیرند.
  ماموران پلیس تهران در ادامه اجرای طرح تشدید امنیت اخلاقی روز پنجشنبه ۷۰ واردكننده و تولیدكننده عمده لباسهای نامتعارف، مبتذل و مستهجن را در خیابان جمهوری پلمپ كردند.

  ایسنا: فرمانده انتظامی تهران بزرگ از پلمپ ۷۰ عمده فروشی لباس‌های مبتذل و مستهجن در عملیات روز پنجشنبه پلیس پایتخت خبر داد.

  سردار حسین ساجدی‌نیا با اشاره به اینكه پلیس در تلاش است تا با ریشه بدپوششی به صورت گسترده برخورد كند گفت: ماموران پلیس تهران در ادامه اجرای طرح تشدید امنیت اخلاقی روز پنجشنبه ۷۰ واردكننده و تولیدكننده عمده لباسهای نامتعارف، مبتذل و مستهجن را در خیابان جمهوری پلمپ كردند.

  وی با اشاره به اینكه این فروشگاه‌ها اقدام به فروش لباس‌هایی با تصاویر مستهجن می‌كردند افزود: از این مراكز تعداد بسیار زیادی لباس‌های قاچاق زنانه و مردانه با علائم خاص و مستهجن كشف و ضبط شده است.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینكه بازدید پلیس از صنوف تولیدكننده و واردكننده لباس در پایتخت همچنان ادامه دارد گفت: قطعا فروشگاه‌هایی كه نسبت به عرضه لباس‌های نامتعارف اقدام كنند توسط پلیس مورد برخورد قرار گرفته و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

  وی با تاكید بر این كه طرح تشدید امنیت اخلاقی ابعاد گسترده‌ای دارد گفت: در این طرح از واردكنندگان و تولیدكنندگان گرفته تا استفاده‌كنندگان از لباس‌های نامتعارف و همچنین مزاحمین نوامیس مورد برخورد قرار می‌گیرند.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ در عین حال از تمامی شهروندان تهرانی خواست تا درصورت مشاهده فروشگاه‌هایی كه نسبت به عرضه لباس‌های نامتعارف اقدام می‌كنند مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به اطلاع پلیس تهران برسانند.

  منبع: ایسنا

  باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

 • باید پرونده هر فردی جداگانه بررسی شود،‌ اگر شاخص​ها را داشت چه اسمش اصولگرا باشد چه اصلاح​طلب، می​تواند ورود پیدا کند.
  همواره در موسم​های انتخاباتی، اظهار نظرهای چهره​های نظامی​، در معرض نقدر قرار می​گیرد که برخلاف توصیه امام(ره) مبنی بر پرهیز از دخالت این افراد در عرصه سیاست است. در مقابل هم اعلام می​شود که این مطالب موضع شخصی آنها بوده نه موضع نظامی​شان.

  امسال نیز با وجود اینکه بیش از هشت ماه تا انتخابات مجلس نهم باقی مانده ولی این بحث مطرح شده است. اظهارات اخیر سردار محمد علی جعفری نقطه آغاز این طرح موضوع بود. فرمانده سپاه پاسداران در گفت​وگویی که به مناسبت روز پاسدار با یکی از خبرگزاری ها داشت، در خصوص شرایط بازگشت اصلاح​طلبان و مشخصا سیدمحمد خاتمی به صحنه سیاسی کشور عنوان کرد: «افرادی از جریانات اصلاح​طلب که از خط قرمزها عبور نکرده​اند طبیعی است که در رقابت​های سیاسی می​توانند شرکت کنند اما اینکه آقای خاتمی تا چه حد می​تواند موفق شود بستگی به موضع​گیری​های او دارد.» اظهارات جعفری با تفاسیر مختلفی از جمله شرط و شروط سپاه برای سیاسیون تعبیر شد.

  حجت الاسلام مجتبی ذوالنور جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران است که این روزها به خاطر ورود به انتخابات از این جایگاه استعفا کرده است.

  وی که عصر پنج شنبه به عنوان «دبیر کنگره روحانیون شهید کشور» در همایش «روحانیون شهید تهران» سخنرانی کرده بود در حاشیه این همایش در عین اینکه اذعان داشت بررسی صلاحیت افراد بر عهده شورای نگهبان است، از اظهارات فرمانده سپاه دفاع کرد و گفت: سردار جعفری و سپاه نیست که تعیین کند چه کسی وارد سیاست شود و چه کسی نشود.اینگونه نیست که اگر سپاه یا فرمانده سپاه بگوید شما بیایید و دیگری نیایید، شورای محترم نگهبان بر اساس نظر آن​ها عمل کند.

   از نظر ذوالنور آنچه برای نظامیان ممنوع شده «تحزب و زیر پرچم جریان​های سیاسی رفتن» است و نظامیان هم می​توانند راجع به کلیات مسایل سیاسی اظهارنظر کنند.

  این گفت​وگو را در ادامه می​خوانید:

                                                                                         *****

  آقای ذوالنور! شنیده شده است جناب عالی از مسئولیت خود در سپاه پاسداران استعفا و قصد شرکت در انتخابات مجلس نهم را دارید. با توجه به این نکته سوال من از شما این است که چقدر ضرورت دارد تمام گروه ها و جریانات سیاسی در انتخابات مجلس آینده شرکت کنند؟
  امروز ما می دانیم انتخابات یکی از معیارهای تعیین میزان مقبولیت یک نظام است؛ در عرف ما به عنوان مقبولیت و در عرف غربی تحت عنوان مشروعیت از آن اسم می​برند. به عبارت دیگر میزان مشارکت مردم تعیین کننده میزان ریشه​دار بودن، مقبول بودن، مطلوب بودن و مشروع بودن آن نظام است. بنابراین تلاش دشمنان ما این است که به نحوی حضور مردم را کمرنگ کنند. یکی از راه​های پررنگ کردن حضور مردم فراهم کردن عرصه رقابت است. یعنی افکار گوناگون و‌ اشخاص مختلف که در چهارچوب نظام قرار دارند می​توانند وارد صحنه شده و با هم رقابت کنند و مردم از نظریات سالمی که گروه​ها و جریان​های سیاسی از خود ارائه می​دهند سالم ترین​شان را انتخاب کنند.

  معنی این حرف آن نیست که رقابت باید رقابت تفکر سالم و غلط باشد و مردم باید تفکر سالم را انتخاب کنند. در نظام اسلامی تنها افکار درست باید به میدان آمده و مردم باید درست​ترین​شان را تشخیص داده و انتخاب کنند. اگر کسانی اصل نظام را قبول ندارند، چهارچوب های اساسی نظام را قبول ندارند، اسکلت و ساختار و فونداسیون نظام ما را که یک نظام دینی، اعتقادی و ولایت فقیه است را قبول ندارند؛ طبیعتا نباید توقع داشته باشند که به این میدان وارد شوند.

  مشخصا سوالم در مورد نیروهای سیاسی است که با عنوان اصلاح طلب در فضای سیاسی کشور شناخته می​شوند. آیا اساسا ضرورت دارد که این طیف سیاسی در انتخابات مجلس حضور پیدا کنند؟
  مقوله اصلاح​طلبی مقوله خوبی است. ولی آنچه که در دوران هشت سال حاکمیت آقایان اتفاق افتاد با اصلاح​طلبی فاصله عمیقی داشت. ما نمی​توانیم صرفا راجع به افرادی که تحت این عنوان هستند نظر دهیم. باید بگوییم کسانی که امام(ره)،‌ مقام معظم رهبری، ولایت فقیه و ولی فقیه، نظام دینی و اسلامی را قبول دارند،‌ معیارها،‌ ارزش​ها و آرمان​هایی که انقلاب و‌ امام(ره) داشت و مقام معظم رهبری امروز پرچم​دار آن مسیر است را قبول دارند، ‌اگر اصول و شاخص​های مکتب امام(ره) که مقام معظم رهبری سال گذشته در مراسم چهارده خرداد در جوار حرم امام(ره) شاخص​های راه امام(ره) را تبیین فرمودند و امسال شاخص​های مکتب حضرت امام را تبیین فرمودند؛‌اگر کسانی این​ها را قبول دارند،‌ می​خواهند اسم اصولگرا بر خود بگذارند یا اصلاح​طلب، ‌می​توانند به این مسیر وارد شوند.

  کدام نهاد و کدام مرجع مشخص می​کند که مثلا یک شخصیت این ملاک​ها و معیارها را قبول دارد یا خیر؟
  عرض من این است که نباید کلی گفت. بلکه باید فردی بررسی کرد.

  منظورم این است که از نظر قانون مصرح کشور کدام مرجع باید صلاحیت فردی این افراد را بررسی کند؟
  بررسی اینکه چه کسی صلاحیت ورود به انتخابات را دارد یا خیر بر عهده شورای نگهبان است. لذا نمی​توان کلی گفت که اصلاح​طلبان باید بروند و اصولگراها باید بیایند. بلکه باید فردی این موارد را بررسی کرد.

  باید پرونده هر فردی جداگانه بررسی شود،‌ اگر شاخص​ها را داشت چه اسمش اصولگرا باشد چه اصلاح​طلب، می​تواند ورود پیدا کند.

  اخیرا بعد از گفت و گویی که سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران با یکی از خبرگزاری​ها داشت و شرایطی که برای ورود یکی از چهره​های اصلاح​طلب به سیاست بیان کرد موجی به پا شد. از نظر شما این اظهارات و اینکه یک فرمانده نظامی بخواهد برای سیاسیون شرایط تعیین کند از چه جایگاهی در قانون برخوردار است و چه نسبتی با توصیه​های امام(ره) و مقام معظم رهبری دارد؟
  در حد بنده نیست که راجع به اظهارات ایشان سخنی بگویم. ایشان فرمانده کل سپاه پاسداران هستند. اهل تشخیص​اند. می​دانند چه چیزی را بفرمایند و چه چیزی را نفرمایند.

  برخی شخصیت​ها با اظهارات سردار جعفری مخالفت کرده و آن را نشانه روشن دخالت نظامیان به سیاست تفسیر کردند. به عقیده شما چقدر ضرورت دارد نظامیان به این نحو به مسایل سیاسی ورود پیدا کنند؟
  سردار جعفری و سپاه نیست که تعیین می کند چه کسی وارد سیاست شود و چه کسی نشود. اینگونه نیست که اگر سپاه یا فرمانده سپاه بگوید شما بیایید و دیگری نیایید، شورای محترم نگهبان بر اساس نظر آن​ها عمل کند.

  سردار جعفری فرمانده کل سپاه است و ماموریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم حفظ انقلاب و دستاوردهای انقلاب است. اگر در این حد هم برای وی جایگاه نبینیم، حداقل برای وی جایگاه شهروندی که قائل هستیم. ایشان می​تواند راجع به «کلیات» مسایل سیاسی کشور اظهارنظر کند. مانند بسیاری از دیگر افراد. ولی آنچه که ممنوع شده تحزب و زیر پرچم جریان​های سیاسی رفتن است. طبیعتا این فرمایش فرمانده کل سپاه هیچ دلالتی بر این نمی​کند که سردار جعفری از فلان حزب و جریان سیاسی حمایت کرده است. فهم، تحلیل، دانش و دغدغه سیاسی داشتن منافاتی با فرمایشات امام(ره) و مقام معظم رهبری ندارد.

  منبع: خبرآنلاین

  باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

 • حداد عادل:
  عضو کمیته 3 نفره وحدت اصولگرایان با بیان اینکه نباید افراد موثر در وحدت اصولگرایان تضعیف شوند، افزود: بعضی از اصولگرایان گاهی تعابیری را به کار می برند که مخالفان آن را برجسته کرده و اذهان عمومی را مشوش می کنند که همین امر موجب دلسردی مردم می شود.
  غلامعلی حداد عادل در خصوص اینکه برخی معتقدند که کمیته سه نفره تلاش جریان انحرافی است و نباید در سازوکار وحدت اصولگرایان حضور داشته باشد، اظهار داشت: در روزهای اخیر سخنان مشکل سازی از سوی برخی دوستان نقل شده است که من به آنها توصیه می کنم، افرادی که قصد مصاحبه در این زمینه را دارند در صحبت ها و تعابیرشان دقیق عمل کنند و مطالبی را به کار نبرند که وسیله اختلاف افکنی باشد.

  افراد موثر در وحدت اصولگرایان نباید تخریب شوند
  عضو کمیته 3 نفره با بیان اینکه نباید افراد موثر در وحدت اصولگرایان توسط برخی تضعیف شوند، افزود: بعضی از اصولگرایان گاهی تعابیری را به کار می برند که مخالفان آن را برجسته کرده و اذهان عمومی را مشوش می کنند که همین امر موجب دلسردی مردم می شود.

  سهم خواهی نباید در میان اصولگرایان وجود داشته باشد
  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص نحوه جلوگیری از سهم خواهی گروهی در میان اصولگرایان، اظهار داشت: به هیچ وجه نباید سهم خواهی در میان اصولگرایان وجود داشته باشد و نکته بسیار مهم این است که صالح ترین و شایسته ترین افراد به مجلس راه پیدا کنند و مهم نیست که از تشکل ما باشد یا دیگری بلکه باید دلسوز، مومن و لایق برای احراز نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باشد.حداد عادل تاکید کرد: سهم خواهی موجب اختلاف در میان اصولگرایان خواهد شد.

  استعفای ولایتی از ابتدا شایعه بود
  وی در خصوص انتشار خبر استعفای ولایتی از کمیته 3 نفره و تکذیب آن اظهار داشت: دکتر علی اکبر ولایتی از ابتدا نیز استعفا نکرده بودند.

  حداد عادل تصریح کرد: هنگامی که دیدیم مخالفان روی چه چیزی  تبلیغ می کنند باید مراقب باشیم و احتیاط بیشتری انجام دهیم.

  در روزهای گذشته دو تن از نمایندگان مجلس در گفتگو با برخی رسانه ها تشکیل کمیته 3 نفره وحدت اصولگرایان را به دولت و جریان انحرافی منتسب کرده بودند.

  متعاقب این سخنان یکی از سایت های خبری اعلام کرد که علی اکبر ولایتی در پاسخ به این تخریبها از کمیته 3 نفره استعفا داده است. خبری که از سوی هیچ کدام از اعضای بلند پایه این کمیته تایید یا تکذیب نشده بود.

  کمیته 3 نفره وحدت اصولگرایان متشکل از غلامعلی حداد عادل، حبیب الله عسگر اولادی و علی اکبر ولایتی برای کمک به فرآیند وحدت اصولگرایان تشکیل شد.

  منبع: خبرگزاری مهر

  باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

 • علی عبدالله صالح رئیس جمهور یمن چندی پیش در کاخ خود در صنعا مورد حمله خمپاره ای قرار گرفت و برای مداوا به عربستان سعودی منتقل شد.
  علی عبدالله صالح رئیس جمهور یمن چندی پیش در کاخ خود در صنعا مورد حمله خمپاره ای قرار گرفت و برای مداوا به عربستان سعودی منتقل شد. این نخستین عکس هایی است که پس از انتقال صالح به عربستان سعودی از او منتشر می شود.  منبع : عصر ایران
 • جدایی خواهرم از شوهرش ضربه روحی بسیار سنگینی برای خانواده ام بود و این مسئله پدر و مادرم را دچار افسردگی شدیدی کرد.
  جدایی خواهرم از شوهرش ضربه روحی بسیار سنگینی برای خانواده ام بود و این مسئله پدر و مادرم را دچار افسردگی شدیدی کرد. در آن شرایط من تصمیم گرفتم ازدواج کنم تا شاید تغییری در زندگی مان به وجود بیاید و خودم نیز از تنهایی در بیایم اما افسوس که با این تصمیم عجولانه نه تنها شرایط خانه بهتر نشد بلکه سرنوشتم را خراب کردم و در منجلاب فساد و اعتیاد غوطه ور شدم.

  مرد جوان در مرکز مشاوره پلیس خراسان رضوی افزود: یک روز که مادرم را دکتر برده بودم در اتاق انتظار مطب با دختر خانمی آشنا شدم که همراه خاله اش به آنجا آمده بودند. من پس از گفتگویی کوتاه شماره تلفن آن خانم را گرفتم و از آن روز به بعد ارتباط تلفنی ما برقرار شد. متأسفانه با وجود آن که هیچ شناختی نسبت به شهلا و خانواده اش نداشتم خیلی زود به او وابسته شدم و از پدر و مادرم خواستم به خواستگاری اش بروند. خانواده ام با شنیدن این پیشنهاد خوشحال شدند و پس از برگزاری مراسم خواستگاری، من و شهلا با هم ازدواج کردیم. ولی افسوس که در مدت کوتاهی متوجه شدم همسرم به مواد مخدر اعتیاد دارد.

  با روشن شدن این واقعیت می خواستم موضوع را با خانواده ام مطرح کنم اما وضعیت روحی والدینم نگران کننده بود و به توصیه پزشک تحت هیچ شرایطی نباید استرس و ناراحتی به آنها وارد می شد به همین دلیل تصمیم گرفتم شهلا را ترک بدهم ولی هر چه تلاش کردم به نتیجه ای نرسیدم و این موضوع مرا بسیار آزرده خاطر کرده بود. ازشما چه پنهان، همسرم که فردی رفیق باز است هر روز دوستان بی سر و پای خود را به خانه دعوت می کرد. او زمینه ارتباط غیر اخلاقی من و دوستانش را برای این که سرگرم شوم و ایرادی به کارهایش نگیرم به وجود آورد و حتی با این ترفند که مصرف مواد مخدر برای اعصابم مفید است مرا به دام انداخت. با شرمندگی باید اعتراف کنم زمانی به خودم آمدم که متوجه شدم در منجلاب فساد و اعتیاد غوطه ور هستم و همسرم نیز حال و روز بهتر از من ندارد.

  او خانه ما را پاتوق کثیف کاری دوستانش کرده است و از آن ها پول می گیرد.مرد جوان اشک هایش را پاک کرد و گفت: اشتباه من این بود که بدون شناخت با دختری غریبه ازدواج کردم و اشتباه خانواده ام نیز این بود که می گفتند چون ازدواج اجباری خواهرم به طلاق ختم شده است مرا آزاد گذاشتند تا خودم انتخاب کنم و گفتند هیچ نظری نمی دهند.

  منبع: تابناک

  باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

 • پلیس آمریكا از دستگیری زن 35 ساله‌ای خبر داد كه با 14 مرد ازدواج كرده و از حساب بانكی هزاران مرد دیگر هم سوءاستفاده كرده بود.
   «بابی آن فینلی» پس از دستگیری به ماموران گفت كه به دلیل شكست عشقی مجبور شده 14 بار ازدواج كند و به دلیل مشكلات مالی از مردان درخواست استفاده و برداشت از حساب‌های بانكی‌شان را می‌كرده است.

  این زن 35 ساله در ادامه یادآور شد: من 9 فرزند دارم و به دلیل این كه پول‌هایی را كه از همسرانم در مصارف غیرقانونی خرج كردم، توسط ماموران پلیس دستگیر شدم.

  رییس پلیس ایالت آلابامای آمریكا در این باره به شبكه خبری ای‌بی‌سی نیوز، خاطرنشان كرد: این زن تاكنون بیش از یكصد هزار دلار از حساب‌های بانكی مردان مختلف برداشت كرده است. علاوه بر این، اكثر افرادی كه توسط این زن فریب خورده و اغفال شده‌اند نظامیان و ماموران ارتش آمریكا هستند. همچنین بسیاری از آنان به دلیل حفظ آبروی خود تاكنون علیه این زن شهادت نداده‌اند.

  این مقام مسئول پلیس در ادامه عنوان كرد: این زن طی دو دهه گذشته با شگردهای مختلف دست به این ازدواج‌ها و برداشت‌های غیرقانونی از حساب بانكی مردان كرده است. به طور حتم این زن جوان با اثبات تمامی جرایمش به حبس محكوم می‌شود

  منبع: ایسنا

  باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

 • تعدادی از این افراد سال گذشته نیز در قالب سفر تشویقی به مالزی اعزام شده بودند.
  روزنامه خراسان نوشت:

  گفته می شود تعدادی از مدیران استانی یکی از بانک های دولتی به همراه برخی از معاونین مدیرعامل این بانک، به مدت یک هفته با هزینه بیت المال به کشور ترکیه رفته اند.

  تعدادی از این افراد سال گذشته نیز در قالب سفر تشویقی به مالزی اعزام شده بودند.

  منبع: تابناک

  باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

 • "انكو آروناتگویی" كه گمان می رود از اعضای گروه جدایی طلب ای تی اِی باشد، در یك عملیات اطلاعاتی دستگیر شد.
  پلیس انگلستان اعلام كرد مردی اسپانیایی را كه احتمال می‌رود از عوامل ترور پادشاه اسپانیا در سال 1997 باشد، دستگیر كرده است.

  به گزارش برنا به نقل از یونایتد پرس، "انكو آروناتگویی" كه گمان می رود از اعضای گروه جدایی طلب ای تی اِی باشد، در یك عملیات اطلاعاتی دستگیر شد.

  مقامات قضایی گفته اند، آروناتگویی 44 ساله در روزهای آینده برای محاكمه بدوی در شهر وست مینستر حاضر خواهد شد.

  پلیس معتقد است آروناتگویی یكی از اعضای توطئه قتل پادشاه اسپانبا، خوان كارلوس در اكتبر 1997 باشد.

  گفتنی است؛ ای تی ای گروهی شبه نظامی است كه سال‌هاست برای جداشدن و استقلال سرزمین بسك در اسپانیا فعالیت می كند. بسیاری این گروه را با ترورهای متعددی كه علیه پادشاه اسپانیا رخ داده است، مرتبط می دانند.

  منبع: تابناک

  باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

 • اعضای مجمع تشخیص مصلحت در جلسه دیروز خود به بررسی سیاست‌های كلی نظام درباره روابط خارجی پرداختند .
  اعضای مجمع تشخیص مصلحت در جلسه دیروز خود به  بررسی سیاست‌های كلی نظام درباره روابط خارجی پرداختند . همچنین مقرر شد ادامه بررسی موضوع اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در باره لایحه ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد به دلیل آماده نبودن گزارش كمیسیون مربوط در مجمع در جلسات آینده پیگیری شود.

  در ابتدای این جلسه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با تبریك پیروزی درخشان جهانی تیم ملی وزنه ‌برداری كشورمان گفت: با وجود تلاطم و بی‌وزنی در مدیریت ورزشی موفقیت‌های جهانی تیم‌های ورزشی كشورمان موجب نشاط و شادابی جامعه به ویژه جوانان و ورزشكاران می‌شود و امیدواریم با رفع مشكلات مدیریتی در این بخش، شاهد موفقیت‌های بیشتر در همه رشته‌های ورزشی و توسعه ورزش همگانی در كشور باشیم.

  سپس بررسی سیاست‌های كلی درباره روابط خارجی با حضور اكثریت اعضا در دستور كار قرار گرفت.

  در كلیات این سیاست‌ها آمده است: موضوع اولویت و تقدم‌های همكاری (روابط خارجی) یكی از موضوعات سه‌گانه در حوزه سیاست خارجی می‌باشد كه در فروردین سال 1377 از جانب رهبری معظم انقلاب جهت تدوین سیاست‌های كلی معطوف به آن، به مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده است.

  این موضوع از سال 83 در دستور كار كمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت و طی بیش از 200 جلسه و 4000 نفر ساعت كار كارشناسی با حضور نخبگان دانشگاهی، نهادها و وزارتخانه‌های ذیربط و سایر كارشناسان مستقل، سیاست‌های پیشنهادی مربوط به آن در سال 1386 تهیه و متعاقباً جهت روزآمد كردن آنها، مورد بازنگری قرار گرفت و به رؤیت 20 نفر از متخصصین امور بین‌المللی و سیاست خارجی نیز رسید و در نهایت پس از جرح و تعدیل‌های لازم به كمیسیون اصلی سیاسی، دفاعی و امنیتی ارائه شد.

  براساس سند چشم‌انداز 20 ساله جمهوری اسلامی ایران، ایران كشوری است توسعه‌یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی، الهام‌بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین‌الملل. دارای تعامل سازنده و مؤثر با جهان براساس اصول عزت، حكمت و مصلحت.

  در ادامه گزارش كمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع در خصوص سیاست‌های كلی روابط خارجی به صورت مصوّر به اطلاع اعضا رسید و اعضا نظرات و دیدگاه‌های خود را در‌خصوص سیاست‌های پیشنهادی به صورت مبسوط ابراز داشتند و در مورد كلیات آن رأی‌گیری شد كه اكثریت اعضا كلیات این سیاست‌ها را به تصویب رساندند.

  منبع: تابناک

  باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir


 • kafashian کفاشیان بالاخره از مردم عذرخواهی کرد
  رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید در این شرایط عذرخواهی از مردم وظیفه ما است و نمی‌توانیم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنیم.

  علی کفاشیان که امروز برای پاسخگویی به نمایندگان مجلس به کمیته تربیت بدنی رفته بود، پس از پایان جلسه در گفت و گو با ایسنا، درباره حذف عجیب تیم امید، از رقابت‌های انتخابی المپیک اظهار کرد: به هر حال مردم دوست داشتند که پس از ۳۶ سال تیم امید را در المپیک ببینند. ما هم نظر آن‌ها را می دانستیم به همین خاطر از مدت‌ها قبل کار برنامه‌ریزی برای این تیم را آغاز کردیم. تلاش کردیم فضایی را فراهم کنیم که تیم امید بتواند به سال‌ها ناکامی فوتبال ایران در راه رسیدن به المپیک پایان دهد، اما این اتفاق رخ نداد.

  وی افزود: به هر حال باید بپذیریم که بار اولی نبود که در رسیدن به المپیک ناکام ماندیم. در ۹ دوره قبل هم چنین شرایطی داشتیم و این نشان می‌دهد که ساختار فوتبال ایران ایراد دارد. باید به دنبال این باشیم که چرا چنین ساختاری همواره برای فوتبال ما دردسر ساز می‌شود. یک اشتباه کوچک ، یک اتفاق بزرگ را حادث شده و فوتبال ایران از رسیدن به المپیک باز مانده است. ما باید به دنبال این سوال باشیم که چرا هیچ گاه نمی‌توانیم به راحتی به جام جهانی برویم. فوتبال ما پتانسیل حضور در میدان‌های جهانی را دارد، اما همان طور که همه اذعان دارند، فوتبال ایران ساختار درستی ندارد.

  وی با اشاره به انتقاد‌هایی که این روزها به نحوه مدیریت فدراسیون فوتبال می‌شود، گفت: ایرادی ندارد. باید این انتقادها مطرح شود. اما من از منتقدان می خواهم ریشه یابی کنند که چرا ساختار فوتبال ایران نمی‌تواند فضا را برای حضور تیم‌های ایرانی در میادین جهانی فراهم کند. تنها از منتقدان می خواهم که ساختارشکنی انجام نگیرد. اتفاق خوبی که برای فوتبال ما افتاده، تشکیل مجمع است و این یعنی این که اهالی فوتبال می‌توانند برای فوتبال تصمیم بگیرند. برای من کاری ندارد که کنار بروم. اما نمی‌خواهم ساختارشکنی صورت بگیرد. نباید تنها به مواردی از موفقیت دلخوش کنیم و بگوییم که در فلان سال به جام جهانی رفتیم، باید منتقدان این مساله را ریشه یابی کنند که چرا نمی‌توانیم به موفقیت عادت کنیم. آیا دلیل این ناکامی‌ها عدم سرمایه‌گذاری، ساختار نامناسب باشگاه‌ها است یا حضور کفاشیان در فدراسیون فوتبال. من چه در این فوتبال باشم و چه نباشم آرزویم موفقیت فوتبال است و دوست دارم بهترین اتفاقات برای فوتبال بیفتد و همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلاتی که وجود دارد را حل کنیم.

  کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا با برکناری معینی، پرهیزگار و حاجیلو فدراسیون نخواسته پشت این برکناری‌ها پنهان شود، گفت: مثل روز وظیفه سرپرست مشخص است. سرپرست قبلی باید اطلاعات را به سرپرست جدید می داد، همه می دانند که وظیفه کمیته تیم‌های ملی چیست. این اتفاقی که افتاده، مسببش که هیات رییسه نبوده است. به هر حال چیزی که طبیعی است این که ما در این مساله به جمع بندی رسیدیم و تصمیم‌مان را گرفتیم. با این حال من وظیفه خودم می‌دانم که از مردم به خاطر اتفاقی که افتاد عذرخواهی کنم. به هر حال سرپرست تیم امید هم منتخب فدراسیون فوتبال بوده و او با اشتباهش چنین اتفاقی را سبب شده است.

  کفاشیان با اشاره به شرایط علیرضا منصوریان گفت: فعلا منصوریان بر سر کارش می‌ماند، ما نباید همه چیز را تعطیل کنیم. بالاخره بازی‌های آسیایی و المپیک مجددا از راه می‌رسند و ما نباید دست روی دست بگذاریم و ناامید شویم.

  رییس فدراسیون فوتبال درباره نادیده گرفتن سقف قرارداد در فصل نقل و انتقالات از سوی برخی بازیکنان و باشگاه‌ها به ایسنا گفت: سقف قرارداد را سازمان لیگ در شرایطی به صورت قانون در آورد که باشگاه‌های معترض معتقد بودند با بالا رفتن رقم پیشنهادی بازیکنان باید تیم‌هایشان را تعطیل کنند، به همین خاطر و به درخواست باشگاه‌ها، سازمان لیگ تصمیم گرفت که سقف قرارداد تعیین کند، اما اگر واقعا باشگاه‌ها قصد اجرای این قانون را ندارند، سازمان لیگ می‌تواند این قانون را بردارد.

  وی درباره بازارگرمی برخی از بازیکنان در فصل نقل و انتقالات و طرح رقم‌های یک میلیاردی گفت: به عزیز محمدی گفته ام که باید تمامی این مسایل را ثبت کند و قطعا با مربیان و بازیکنانی که خدای ناکرده زیاده خواهی می‌کنند به شدت برخورد شود.

 • تفکیک جنسیتی دانشگاه های شروع شد/شروع با سال اولی‌ها در دانشگاه شریف
  daneshgah tehran تفکیک جنسیتی دانشگاه های شروع شد/شروع با سال اولی‌ها در دانشگاه شریف
  رییس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه در زمینه تفکیک جنسیتی گفت: کلاس‌های جداگانه‌ای برای دانشجویان پسر و دختر سال اول دانشگاه برگزار می‌شود. دکتر رضا روستا آزاد با بیان اینکه تفکیک جنسیتی از برنامه‌های وزارت علوم است، افزود: در این راستا دانشگاه شریف برنامه‌هایی را برای تفکیک جنسیتی در نظر گرفته است. رییس دانشگاه صنعتی شریف در این‌باره اضافه کرد: زمانی که دانشجویان از محیط دبیرستان وارد محیط دانشگاه می‌شوند، شوکی به آنها وارد می‌شود که این امر موجب می‌شود بسیاری از خانواده‌ها برای حل این مشکل به ما مراجعه کنند. از این رو به منظور عادی‌سازی محیط دانشگاه برنامه‌هایی برای دانشجویان سال اول در نظر گرفته شده است. روستا آزاد یادآور شد: با توجه به فضای دانشگاه و میزان جمعیت دختران و پسران اقدام به جداسازی کلاس‌های دانشگاه می‌شود.


 • lole gaz 300x210 نصب پرچم امارات بر روی سکوی گازی ایران
  نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از ورود اماراتی‌ها به آب‌های کشور گفت: «ایران و امارات قراردادی را بسته بودند که بر اساس آن ایران به امارات گاز بفروشد.»

  “عبدالله کعبی” ادامه داد: «پس از این قرارداد، اماراتی‌ها بدون کسب مجوزو در اقدامی غیرقانونی سکویی برای انتقال گاز در چند مایلی جزیره ابوموسی و در کنار سکوی مبارک در حوزه سلیمان ایجاد کردند.»

  وی با بیان این که این سکو در آب‌های سرزمینی ایران ساخته شده است، ادامه داد: «نکته آن است که اماراتی‌ها به جای پرچم ایران، پرچم امارات را روی این سکو نصب کرده‌اند.»

  عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که اقدام اماراتی‌ها به نفع کشور نیست، افزود: «دولت ایران و به‌ویژه وزارت امور خارجه باید نسبت به این موارد حساس باشد، اما ظاهرا وزیر امور خارجه نسبت به اقدام اماراتی‌ها و حتی رفتار آنها در مورد جزایر سه گانه ایرانی انفعالی عمل کرده است؛ بر این اساس ما وزیر خارجه را برای پاسخگویی نسبت به رفتار منفعلانه در برابر اماراتی ها به کمیسیون احضار خواهیم کرد.»

  عبدالله کعبی امروز (یکشنبه ۵ تیر) در نطق میان دستور خود نیز از این موضوع انتقاد کرد و گفت: «در حالی که اماراتی‌ها در آب‌های ایران سکو زده‌اند، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه در آخرین دیدار خود با مقام‌های اماراتی، مذاکره‌هایی داشته است، اما به این برخورد اماراتی‌ها اعتراضی نکرده است.»


 • در انتخابات روز گذشته دبیرکل جدید فائو نامزد ایران در رقابت با نامزدهای اسپانیا، برزیل، اتریش، اندونزی و عراق تنها توانست ۲ رای از مجموع ۱۸۰ رای را کسب کند.

  به گزارش فارس به نقل از جاکارتا پست، نامزد اندونزی برای دبیرکلی سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی، فائو، علی رغم تلاشهای دیپلماتیک خود تنها توانست ۱۲ رای از مجموع ۱۸۰ رای اعضای این سازمان را کسب کند.

  ایندرویونو سوسیلو در انتخابات روز گذشته در شهر رم برای انتخاب دبیرکل جدید فائو تنها موفق به کسب ۱۲ رای شد.

  خوزه گرازیانو داسیلوا از برزیل ۷۷ رای و نیگوئل آنخل موراتینوس از اسپانیا ۷۲ رای کسب کردند. به این ترتیب نامزد برزیلی احراز این پست رسما به عنوان رییس جدید فائو انتخاب شد.

  گرازیانو پیش تر نماینده فائو در امور آمریکای لاتین و دریای کاراییب بوده است. گرازیانو در مرحله دوم رای گیری نیز توانست ۹۲ رای از مجموع ۱۸۰ رای را کسب کند و نامزد اسپانیایی نیز ۸۸ رای را کسب کرده است.

  گرازیانو قرار است جانشین ژاک دیوف شود که از سال ۱۹۹۳ میلادی تا کنون دبیرکلی فائو را بر عهده داشته است.

  بر اساس این گزارش اندونزی طی ماههای اخیر تلاش دیپلماتیک زیادی را برای جلب حمایت کشورهای آسیایی و آفریقایی آغاز کرده بود. وزیر رفاه اجتماعی اندونزی در واکنش به شکست نامزد این کشور در انتخابات فائو تاکید کرد ما امیدوار بودیم که کشورهای آفریقایی از نامزد ما حمایت کنند ولی نمی دانم چرا آنها از ما حمایت نکردند.

  بر اساس این گزارش نامزد اتریش برای احراز پست دبیرکلی سازمان فائو در این رای گیری تنها ۱۰ رای، نامزد عراق تنها ۶ رای و نامزد ایران نیز تنها دو رای به دست آورده است.

  نامزد ایران محمدسعید نوری نائینی استاد اقتصاد کشاورزی دانشگاه شهید بهشتی بود که هم اکنون ریاست شورای سیاست‎گذاری فائو را به‎عهده دارد.

  رسانه های گروهی پیش از این از رقابت اصلی بین گرازیانو و موراتینوس خبر داده بودند. موراتینوس تا سال ۲۰۱۰ وزیر خارجه اسپانیا بوده است.

  برخی رسانه ها نیز نوشتند که کاندیدای عراق در این رقایت ، توانست ۶ رای به دست بیاورد. • پلیس اینترپل در تعقیب یک ایرانی مقیم انگلیس است که با برقراری رابطه دوستانه از طریق چت‌روم دختران را در تهران فریب می‌دهد و از آنان اخاذی می‌کند.
  به گزارش خبرنگار ما، اولین برگ از این پرونده زمانی تنظیم شد که دختری جوان به دادسرای جرایم رایانه‌ای رفت و مدعی شد یکی از دوستان اینترنتی‌اش با تهدید انتشار تصاویر خصوصی‌اش از او اخاذی کرده است. دختر جوان به نام سارا در این‌باره به محمدعلی دهستانی، دادیار شعبه اول گفت: من از دوران نوجوانی به چت کردن علاقه زیادی داشتم و بیشتر اوقات فراغتم را در اینترنت می‌گذراندم. در این سال‌ها دوستان مجازی زیادی پیدا کردم که هیچ کدام از آنها را ندیدم و رابطه‌ام با آنها فقط از طریق چت در اینترنت بود. یکی از دوستانم جوانی به نام پویا بود که با او بیشتر از بقیه دوستانم چت می‌کردم. چند سال چت کردن ما را به دو دوست صمیمی تبدیل کرده و تقریبا او از تمام اسرار زندگی‌ام باخبر بود. حتی گاهی اوقات از طریق وب‌کم در ارتباط بودیم. پویا به من گفته بود در منطقه زعفرانیه تهران زندگی می‌کند و مدیر بازرگانی یک شرکت بزرگ تجاری است. من هم به خاطر حرف‌های جذابی که می‌زد به دوستی‌ام با او ادامه دادم تا اینکه یک روز او چند تصویر خصوصی برایم فرستاد که مرا در وضعیت زشت و زننده‌ای نشان می‌داد. او که تا آن زمان بهترین دوست مجازی‌ام بود از من مبلغی پول خواست و گفت اگر خواسته‌اش را عملی نکنم تصاویرم را منتشر و آبروریزی می‌کند. ابتدا فکر کردم پویا می‌خواهد با من شوخی کند اما وقتی دیدم تهدیدهایش جدی است مجبور شدم به حساب بانکی که اعلام کرده بود مقداری پول واریز کنم. دختر جوان ادامه داد: فکر می‌کردم با این کار تهدیدهای پویا تمام می‌شود اما مدتی بعد در شرایطی که من هنوز در شوک اخاذی اینترنتی او بودم دوباره از طریق چت‌روم پیامی برایم فرستاد و من را به انتشار تصاویر خصوصی‌ام تهدید کرد. نمی‌دانستم باید چه‌کار کنم اما چون از انتشار تصاویر خصوصی‌ام در اینترنت و آبروریزی می‌ترسیدم باز هم به خواسته‌اش تن دادم و به حسابش پول واریز کردم. مدتی گذشت و وقتی فهمیدم اخاذی پویا همچنان ادامه دارد تصمیم گرفتم از او شکایت کنم. با ثبت اظهارات شاکی، دادیار پرونده به افسران پلیس فتا دستور داد در این‌باره تحقیق کنند. با وجود اینکه باج‌گیر اینترنتی مدعی شده بود در تهران زندگی می‌کند و ساکن منطقه زعفرانیه است اما ردیابی‌های اینترنتی متخصصان ویژه پلیس نشان می‌داد او از خارج کشور با طعمه‌اش ارتباط برقرار می‌کند. از این رو تجسس‌ها با حساسیت بیشتری ادامه یافت تا اینکه کارآگاهان مکان دقیق سکونت متهم را در حومه شهر لندن شناسایی کردند.
  در این میان، بررسی چند پرونده مشابه دیگر با موضوع اخاذی اینترنتی که شاکیان آنها دختران جوان بودند ماموران را به این ایرانی مقیم انگلیس رساند. اظهارات شاکیان که حدود ۳۰ نفر بودند نشان می‌داد جوان شیاد دام گسترده‌ای برای طعمه‌هایش گسترده و از این راه میلیون‌ها تومان به جیب می‌زند. یکی از شاکیان که بعد از این ماجرا دچار مشکلات روحی- روانی حادی شده به ماموران گفت: من مدت‌ها قبل با پویا چت می‌کردم اما ماه‌ها بود که دیگر وارد اینترنت نشده بودم تا اینکه چند روز قبل پیامی از پویا دریافت کردم که من را به انتشار تصاویر خصوصی‌ام تهدید کرده بود. من به تازگی در رشته مهندسی صنایع فارغ‌التحصیل شده‌ام و یک خواستگار دارم اما وقتی این ماجرا برایم پیش آمد دچار مشکلات زیادی شدم و نمی‌دانم چه پاسخی به خواستگارم بدهم.
  در چنین شرایطی دادیار دهستانی طی مکاتبه‌ای با پلیس اینترپل از پلیس بین‌الملل خواست ماموران ایرانی را در دستگیری جوان اخاذ کمک کنند. بر اساس این گزارش، هم اکنون ماموران اینترپل در تلاشند مخفیگاه متهم را شناسایی و او را دستگیر کنند. • پلیس اینترپل در تعقیب یک ایرانی مقیم انگلیس است که با برقراری رابطه دوستانه از طریق چت‌روم دختران را در تهران فریب می‌دهد و از آنان اخاذی می‌کند.
  به گزارش خبرنگار ما، اولین برگ از این پرونده زمانی تنظیم شد که دختری جوان به دادسرای جرایم رایانه‌ای رفت و مدعی شد یکی از دوستان اینترنتی‌اش با تهدید انتشار تصاویر خصوصی‌اش از او اخاذی کرده است. دختر جوان به نام سارا در این‌باره به محمدعلی دهستانی، دادیار شعبه اول گفت: من از دوران نوجوانی به چت کردن علاقه زیادی داشتم و بیشتر اوقات فراغتم را در اینترنت می‌گذراندم. در این سال‌ها دوستان مجازی زیادی پیدا کردم که هیچ کدام از آنها را ندیدم و رابطه‌ام با آنها فقط از طریق چت در اینترنت بود. یکی از دوستانم جوانی به نام پویا بود که با او بیشتر از بقیه دوستانم چت می‌کردم. چند سال چت کردن ما را به دو دوست صمیمی تبدیل کرده و تقریبا او از تمام اسرار زندگی‌ام باخبر بود. حتی گاهی اوقات از طریق وب‌کم در ارتباط بودیم. پویا به من گفته بود در منطقه زعفرانیه تهران زندگی می‌کند و مدیر بازرگانی یک شرکت بزرگ تجاری است. من هم به خاطر حرف‌های جذابی که می‌زد به دوستی‌ام با او ادامه دادم تا اینکه یک روز او چند تصویر خصوصی برایم فرستاد که مرا در وضعیت زشت و زننده‌ای نشان می‌داد. او که تا آن زمان بهترین دوست مجازی‌ام بود از من مبلغی پول خواست و گفت اگر خواسته‌اش را عملی نکنم تصاویرم را منتشر و آبروریزی می‌کند. ابتدا فکر کردم پویا می‌خواهد با من شوخی کند اما وقتی دیدم تهدیدهایش جدی است مجبور شدم به حساب بانکی که اعلام کرده بود مقداری پول واریز کنم. دختر جوان ادامه داد: فکر می‌کردم با این کار تهدیدهای پویا تمام می‌شود اما مدتی بعد در شرایطی که من هنوز در شوک اخاذی اینترنتی او بودم دوباره از طریق چت‌روم پیامی برایم فرستاد و من را به انتشار تصاویر خصوصی‌ام تهدید کرد. نمی‌دانستم باید چه‌کار کنم اما چون از انتشار تصاویر خصوصی‌ام در اینترنت و آبروریزی می‌ترسیدم باز هم به خواسته‌اش تن دادم و به حسابش پول واریز کردم. مدتی گذشت و وقتی فهمیدم اخاذی پویا همچنان ادامه دارد تصمیم گرفتم از او شکایت کنم. با ثبت اظهارات شاکی، دادیار پرونده به افسران پلیس فتا دستور داد در این‌باره تحقیق کنند. با وجود اینکه باج‌گیر اینترنتی مدعی شده بود در تهران زندگی می‌کند و ساکن منطقه زعفرانیه است اما ردیابی‌های اینترنتی متخصصان ویژه پلیس نشان می‌داد او از خارج کشور با طعمه‌اش ارتباط برقرار می‌کند. از این رو تجسس‌ها با حساسیت بیشتری ادامه یافت تا اینکه کارآگاهان مکان دقیق سکونت متهم را در حومه شهر لندن شناسایی کردند.
  در این میان، بررسی چند پرونده مشابه دیگر با موضوع اخاذی اینترنتی که شاکیان آنها دختران جوان بودند ماموران را به این ایرانی مقیم انگلیس رساند. اظهارات شاکیان که حدود ۳۰ نفر بودند نشان می‌داد جوان شیاد دام گسترده‌ای برای طعمه‌هایش گسترده و از این راه میلیون‌ها تومان به جیب می‌زند. یکی از شاکیان که بعد از این ماجرا دچار مشکلات روحی- روانی حادی شده به ماموران گفت: من مدت‌ها قبل با پویا چت می‌کردم اما ماه‌ها بود که دیگر وارد اینترنت نشده بودم تا اینکه چند روز قبل پیامی از پویا دریافت کردم که من را به انتشار تصاویر خصوصی‌ام تهدید کرده بود. من به تازگی در رشته مهندسی صنایع فارغ‌التحصیل شده‌ام و یک خواستگار دارم اما وقتی این ماجرا برایم پیش آمد دچار مشکلات زیادی شدم و نمی‌دانم چه پاسخی به خواستگارم بدهم.
  در چنین شرایطی دادیار دهستانی طی مکاتبه‌ای با پلیس اینترپل از پلیس بین‌الملل خواست ماموران ایرانی را در دستگیری جوان اخاذ کمک کنند. بر اساس این گزارش، هم اکنون ماموران اینترپل در تلاشند مخفیگاه متهم را شناسایی و او را دستگیر کنند.

 •  

  انتشار چک های اسلامی در روسیه (تابناک)

   

   

  بانک مرکزی روسیه اعلام کرد: این کشور از تاریخ 20 ژوئن (30 خرداد) امسال، چک های اسلامی منتشر و در بازار این کشور تزریق خواهد کرد.
  طرح انتشار و تزریق این چک های اسلامی قرار است از تاتارستان به عنوان پرجمعیت ترین کشور اسلامی اتحاد جماهیر شوروی سابق آغاز شود.
  هدف از این کار جهت جذب سرمایه از کشورهای حوزه خلیج فارس است.

   

  مأموریت ویژه جاسوسان دستگیر شده (فارس)


   

  عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن امیدوار است از طریق فشارهای اقتصادی مردم را دلسرد کرده و به نظام ضربه بزند، لذا یکی از برنامه‌های جاسوسان دستگیر شده اخیر این بود که از راه زمینه‌سازی برای ایجاد نارضایتی در مردم در حوزه اقتصادی تلاش کنند.
  وی نامگذاری سال جهاد اقتصادی از سوی رهبر هوشیار انقلاب را گامی بلند در مقابله با توطئه‌های پیچیده دشمن دانست و افزود: متأسفانه باگذاشت بیشتر از دو ماه از سال 90 هنوز کار شایسته‌ای در این باره نشده است.

   

  به عفاف و حجاب می رسند، می گویند بودجه نداریم؛ اما برای کیش ... (تابناک)

   

   

  محمد تقی رهبر درباره انتقاد از عملکرد فرهنگی دولت گفت: اشکال کار این است که مسئولین فرهنگی، معمولا چندشغله اند و نمی توانند افکار خود را متمرکز کنند.
  وی افزود: چرا برای مراسم کیش و جشن ایرانیان پول دارید؟ چرا برای رشوه هایی که به این و آن برای انتخابات آینده می دهند، پول دارید، ولی به محض آنکه به عفاف و حجاب می رسید، می گویید بودجه نداریم؟ این یعنی چه؟ یعنی اهتمام نیست، برنامه و تدبیر نیست. در خیابان ها اوضاع واقعا شرم آور است.


  دادستان کل کشور: داشتن ماهواره جرم است (ایسنا)

   

   

  غلامحسین محسنی‌اژ‌ه‌ای درباره‌ موضوع جمع‌آوری تجهیزات دریافت از ماهواره گفت: داشتن ماهواره جرم است و اگر تجیهزات دریافت از ماهواره به صورت آشکارا مشاهده شود و به نوعی جرم آشکار باشد، نیروی انتظامی می‌تواند با آن برخورد کند.
  وی در پاسخ به این سوال که آیا برای برخورد‌های اخیر، نیروی انتظامی حکمی گرفته است، گفت: حتما حکم گرفته شده است و حتما در مواردی که لازم شده مجوز صادر شده است.


  وقتی برادر، برادرش را فروخت! (میرر)

   

   

  شخصی که محل اختفای بن‌لادن را به آمریکایی‌ها گزارش داده است، ملا برادر، یکی از فرماندهان ارشد طالبان است.
  "ملاعبد البرادر که خود یکی از بنیان‌گذاران طالبان محسوب می‌شود و به صورت خلاصه از وی به عنوان ملا برادر یاد می‌شود، در معامله‌ای با نیروهای آمریکایی برای ترک برخی مناطق قدرت طابان در افغانستان، محل اختفای اسامه بن‌لادن را به آنان نشان داده است.


  تمامی درب های استانداری فارس قفل زده شد (فردا)

   

   

  در چهارمین روز اعتراضات مردمی و دانشجویی در محکومیت فعالیت های جریان انحرافی در استان فارس، در اقدامی انقلابی همه درب های ورود و خروج استانداری فارس قفل زده شد.
  هم اکنون سجادی - مهره مشایی در استانداری و سرپرست استانداری فارس - و تعدادی از مدیران کل استان در داخل ساختمان استانداری هستند.


  وقتی مدارس وجه نقد می‌گیرند! (فارس)


   

  مدارس در زمان تحویل کارنامه وجه نقد می‌گیرند.

   

  واردات از چین، از موی انسان تا سنگ‌پا! (برنا)

   

   

  امروزه بر اساس نظر تمامی کارشناسان، چین در حال قبضه کردن بازار کشورهای مختلف چه اروپایی، آمریکایی و آسیایی است و با توجه به نیروی کار ارزان، تولید انبوه کالا و استفاده ازتکنولوِِژی، تبدیل به مرکز تولید کالا در دنیا شده و اکثریت کشورها میزبان این کالاها شده اند و قادر به رقابت با آن‌ها نیستند.
  قبل از انقلاب، با توجه به اینکه ایران بیشتر از منظر اقتصادی وابسته و در ارتباط با غرب بود و مراودات زیادی هم با کشورهای اروپایی و آمریکا داشت؛ و روابط با چین بسیار پایین و در حد 100 تا 150 میلیون دلار بود، اما پس از انقلاب، به‌خاطر برخی مسایل سیاسی حاکم بر جهان همکاری و رابطه دو کشور بیش از پیش توسعه یافت به طوری که در سال 2011حجم مبادلات تجاری دو کشور به رقم 30 میلیارد دلار رسیده و در این میان کالاهای چینی نقش زیادی ایفا می کنند.

   

   

  جریمه نقدی برای استعمال سیگار و قلیان (سیمرغ)

   

   

  رییس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: استعمال سیگار و قلیان در اماکن عمومی مانند قهوه خانه و سفره خانه ها براساس نص صریح قانون، ممنوع است و مصرف آن مستوجب جریمه نقدی است.
  3تا 10 خردادماه به عنوان هفته ملی بدون دخانیات نامگذاری شده است.

  سی ان ان: مبارک رو به موت است
  (قدسنا)

   

   

  وکیل حسنی مبارک اعلام کرد : وضعیت جسمی موکلش بسیار وخیم بوده و مبارک از نظر قلبی و سرطان روده بزرگ به شدت با مشکل حیاتی روبرو است.
  وی که قصد داشت به شدت چهره ای مظلوم از حسنی مبارک ارائه کند گفت: پزشکان مبارک را از دیدن تلویزیون منع کرده اند.


  از انکار وزارت خارجه تا تأیید مصلحی و معذرت خواهی مصر! (تابناک)

   

   

  در حالی که روز (یکشنبه)، خبرگزاری رسمی مصر و دیگر خبرگزاری های عربی و منطقه ای، خبری را درباره بازداشت یکی از دیپلمات های ایران مخابره کرده بودند، واکنش نهادهای مرتبط در ایران به این خبر عجولانه و بدون خردورزی و عقلانیت لازم و در شأن ایران بود.
  پس از انتشار این خبر در رسانه های عربی، وزارت خارجه ایران در نخستین واکنش به این خبر، اصل آن را تکذیب و اظهار داشت که اصلا چنین موضوعی درست نیست.
  در این واکنش آمده بود: یک منبع دیپلماتیک در دفتر حافظ منافع ایران در مصر، خبر شبکه العربیه در زمینه بازداشت یکی از اعضای هیأت دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در قاهره را تکذیب کرد.
  اما این پایان ماجرا نبود؛ چند ساعت بعد، خبری منتشر شد، مبنی بر اینکه دفتر حافظ منافع ایران اصلا خبری از چنین موضوعی ندارد.
  اما جالب اینکه یکی دو ساعت بعد، وزیر اطلاعات نه تنها دستگیری بلکه آزادی این دیپلمات ایرانی را تأیید کرد و همچنین افزود: مقامات مصری به خاطر این مسأله عذرخواهی کرده اند.
  در واقع، این نوع رفتار غیر مسئولانه یعنی انکار و سپس عدم اطلاع و به دنبال آن، تأیید و در پایان، گناه را بر گردن دیگری انداختن در کشور ما به یک روال تبدیل شده است؛ روالی که اصلا در شأن کشوری چون ایران نیست.


  بیس از 3.5 میلیون نفر هر سال بر اثر هزینه‌های درمان فقیر می‌شوند (ایسنا)

   

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: هزینه‌های درمان هر سال تعداد بیشتری را فقیر می‌کند و اکنون سالانه 5 درصد جمعیت کشور یعنی بیش از 3.5 میلیون نفر بر اثر پرداخت هزینه‌های درمان برای همیشه به زیر خط فقر می‌روند و مجبورند برای تأمین این هزینه‌ها وسایل زندگی خود را هم بفروشند.

   


  مدیر اجرایی توییتر مشاور اوباما شد (ایسنا)

  رییس جمهور آمریکا، مدیر شرکت توییتر را به ‌عنوان یکی از مشاوران امنیت ارتباطات خود منصوب کرد.
  باراک اوباما برای مشاوره درباره چگونگی حفظ امنیت مخابرات و ارتباطات آمریکا، یک تیم از مدیران ارشد شرکت‌های فن‌آوری آمریکا تشکیل داد.
  در این تیم، دیک کاستولو، مدیر اجرایی توییتر، رییس شرکت امنیتی مک کافی و چندین مدیر دیگر حضور دارند.

   

  احتمال فروپاشی ائتلاف حاکم بر ایتالیا زیاد است (فرانس 24)


   

  خبرنگار فرانس بیست و چهار در رم فروپاشی ائتلاف حاکم بر ایتالیا را محتمل دانست.
  مجری این شبکه گفت: در دور دوم انتخابات شهرداری های ایتالیا، سیلویو برلوسکنی نخست وزیر این کشور حوزه رای میلان را از دست داد.
  به این ترتیب رای دهندگان میلانی به چپ گرایان روی آورده اند.

   

  رفتارهای خارج از برنامه و قانون منشاء گرفتاری های کنونی (فارس)

   

   

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور، منشا گرفتاری های کشور به ویژه در دو سه ماهه گذشته را رفتارهای خارج از برنامه و قانون دانست و گفت: در این شرایط آینده حوزه اجرایی، غیرقابل پیش بینی است.
  مصطفی پورمحمدی افزود: با رعایت قانون، بسیاری از کشمکش ها و مشکلات کنونی حل خواهد شد.

   

  عزت‌الله سحابی درگذشت (فردا)

   

   

  عزت‌الله سحابی رئیس شورای موسوم به فعالان ملی - مذهبی نیمه شب گذشته پس از تحمل یک دوره بیماری درگذشت.
  وی که چندی پیش پس از سکته مغزی به بیمارستان پارسیان تهران منتقل شد، طی یک هفته دو مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفت اما پس از عمل به کما رفت.
  عزت‌الله سحابی فرزند یدالله سحابی در 1309 در تهران متولد شد و مدرک مهندسی خود را در رشته مکانیک، از دانشگاه تهران اخذ کرد.

   

  هشدار افت فشار خون با پیامک تلفن همراه! (ایسنا)

   

   

  پژوهشگران دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی و تدوین نرم‌افزار جامعی برای کنترل قند و فشار خون بیمار از راه دور شدند.
  پژوهشگر این نرم‌افزار گفت: بر اساس ویژگی‌های این نرم‌افزار پزشک می‌تواند محدوده مجاز فشار خون برای هر بیمار تحت نظر را تعیین کند تا در صورتی که از میزان تعیین شده کمتر یا بیشتر شود، بر مبنای پیش‌بینی انجام شده با پیامک، نامه الکترونیکی یا حتی تماس با واحدهای اورژانس در موارد حساس واکنش نشان دهد.
  وی افزود: در این نرم‌افزار همچنین بانک اطلاعات جامع و پویایی قرار داده شده که اماکن ثبت و گزارش‌گیری‌های متنوع از متغیرهای قند و فشار خون افراد را فراهم می‌کند و در هر لحظه پزشک معالج از راه اینترنت می‌تواند این گزارش‌ها را مشاهده کند.

 •  (خبرآنلاین)


   

  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر از انهدام شبکه بین‌المللی تولید و ترانزیت ماده مخدر شیشه خبر داد.
  وی در تشریح این عملیات ویژه گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر از چهار ماه قبل، از فعالیت یک شبکه بزرگ تولید و ترانزیت ماده مخدر شیشه به مالزی باخبر شدند. بنابراین تحقیقات ویژه تخصصی در این‌باره آغاز شد تا اینکه مأموران دریافتند اعضای اصلی شبکه با قاچاقچیان مواد مخدر در مالزی رابطه دارند. به همین خاطر چند تن از اعضای باند در فرودگاه شناسایی و دستگیر شدند.
  بیش از 270 کیلوگرم ماده مخدر شیشه که در بطری های دوغ  و عرق بیدمشك جاسازی شده بود توسط پلیس کشف و ضبط شد

 • رهبر انقلاب: گناه کسانی که آرمان های انقلابی ملت را از یاد بردند نابخشودنی است

  رهبر معظم انقلاب اسلامی شرایط امروز کشور و منطقه را تحقق برخی از وعده های الهی به ملت ایران دانستند و افزودند: شیطان بزرگ از اول انقلاب، امپراطوری خود را با همه توان به میدان شکست انقلاب اسلامی و ملت ایران آورد اما واقعیات عرصه سیاسی ایران و منطقه، نشان می دهد که امریکا، امروز در مقابل انقلاب اسلامی به زانو درآمده است.

   

   

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان "دانشگاه افسری و تربیت پاسدار امام حسین (ع)"، با اشاره به نیاز روز افزون کشور به نیروهای "مؤمن، جهادگر، مبتکر، پرشور و بصیر" افزودند: شکست سیاست های شیطان بزرگ آمریکا در منطقه بسیار حساس خاورمیانه، و احیای نویدبخش شعارهای اسلامی در میان ملت های به خروش آمده منطقه، تحقق بخشی از وعده های الهی به ملت ایران است که ایستادگی و ثابت قدمی در این راه، تحقق کامل نصرت الهی را به همراه خواهد آورد.
   

  فرمانده معظم کل قوا، با اشاره به درخشش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در میدان های مختلف 32 سال اخیر، حضور فعال، موفق و مؤثر این نهاد در روند عمومی حرکت انقلاب و نظام را ناشی از "قاعده و زیربنای مستحکم" سپاه دانستند و خاطرنشان کردند: این بنیاد و پایه مستحکم را مردان مؤمن، مجاهد، و لبریز از شور انقلابی در حوادث دشوار سال های اول انقلاب بنا نهادند.

   


   

  ایشان، ایمان و شور انقلابی شکل دهندگان سپاه را موجب جوشش روح ابتکار و دانایی روز افزون سپاه دانستند و افزودند: این نهاد مردمی، در پرتو رهنمودهای امام راحل عظیم الشأن، هم در دفاع مقدس و میدان رزم با دشمنان متجاوز خوش درخشید و هم در رزم جهادی و انقلابی، در میدان های به شدت مغشوش و مبهم حوادث درون کشور، امتحان بسیار خوبی داد.
   

  حضرت آیت الله خامنه ای، پاسداران جوان امروز را، قاعده و پایه بنای مستحکم این نهاد در سال ها و دهه های آینده برشمردند و افزودند: انقلاب اسلامی در مقایسه با 30 سال پیش در موقعیتی بسیار بالاتر قرار دارد و جوانان امروز سپاه نیز باید به همین نسبت، پیشروتر، مجاهدتر، بصیرتر، عالمتر و مهذبتر از نسل اول سپاه، خود را برای ادامه رسالت عظیم این نهاد، آماده کنند.


  رهبر انقلاب اسلامی، شرایط امروز کشور و منطقه را تحقق برخی از وعده های الهی به ملت ایران دانستند و افزودند: شیطان بزرگ آمریکا از اول انقلاب، "امپراطوری نظامی – مالی – تبلیغاتی و سیاسی" خود را با همه توان به میدان شکست انقلاب اسلامی و ملت ایران آورد اما واقعیات عرصه سیاسی ایران و منطقه، نشان می دهد که آمریکا، امروز خود در مقابل انقلاب اسلامی به زانو درآمده است.


  ایشان با اشاره به اذعان تحلیلگران به شکست سیاست های بسیار حساس و تعیین کننده آمریکا در خاورمیانه، افزودند: 30 سال قبل شیطان بزرگ تنها یکی از وابستگان فاسدش یعنی رژیم پهلوی را از دست داده بود اما امروز شاهد از دست رفتن گسترده رژیم های وابسته به خود است.
   

  رهبر انقلاب اسلامی، انزوای آمریکا و احیای نوید بخش اسلام در میان ملت های منطقه را از دیگر نشانه های تحقق وعده های الهی برشمردند و افزودند: امروز، با بی نتیجه ماندن تلاش های بی وقفه نظام سلطه، اسلام و قرآن حرف و سکه رایج جوانان و ملت های منطقه شده است و این حقیقت، اهتزاز درخشان پرچمی است که ملت ایران در سال 1357 در این سرزمین برافراشت.
   

  حضرت آیت الله خامنه ای، شکست آمریکا در مسئله فلسطین را از دیگر نشانه های درماندگی شیطان بزرگ خواندند و خاطرنشان کردند: در همین هفته های اخیر جوانان فلسطینی در کشورهای مختلف منطقه، بعد از گذشت 60 سال، در روز نکبت و در اقدامی بی سابقه، مرزهای رژیم صهیونیستی را شکستند و این حقیقت دلنشین، طلایه تحقق وعده پروردگار مبنی بر پیروزی قطعی اسلام و مسلمانان است.
   

  فرمانده کل قوا، ثابت قدمی و هوشیاری ملت و مسئولان ایران را شرط لازم برای تحقق کامل وعده های الهی برشمردند و تأکید کردند: همه باید مراقب باشیم که در این حرکت عظیم و پرشتاب، پا سست نکنیم و ضمن فراموش نکردن اهداف اصلی، حواسمان به مسائل دیگر پرت نشود.


  ایشان در همین زمینه افزودند: گناه کسانی که در روند حرکت همگانی ملت ایران، آرمان های انقلابی ملت را از یاد بردند و به مسائل فردی و قدرت طلبی مشغول شدند گناهی بزرگ و نابخشودنی است که البته به فضل الهی، ملت اینگونه کارها را از این افراد یاد نمی گیرد و به آنان بی اعتناست.
   

  فرمانده کل قوا در پایان سخنانشان، پاسداران جوان را به تهذیب نفس، آمادگی روز افزون و انضباط برخاسته از انگیزه های معنوی توصیه کردند و حضور جوانان مؤمن در ارتش، سپاه، نیروهای انتظامی و بسیج را نویدبخش آینده ای روشن دانستند.


  در ابتدای این مراسم سرود جمهوری اسلامی ایران نواخته شد. فرمانده کل قوا سپس با حضور در مقبره الشهدا، علو درجات شهیدان سرافراز اسلام و انقلاب را از پروردگار مسئلت کردند.


  حضرت آیت الله خامنه ای سپس از یگان های حاضر در میدان سان دیدند.

   

  سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب در این مراسم در سخنانی با اشاره به توانمندی سپاه پاسداران برای تحقق "اهداف انقلاب اسلامی، امام خمینی و ولایت"، تزکیه و تربیت اسلامی، بهره گیری از مربیان جوان و پرشور و افزایش آموزش های تخصصی را از اولویت های سپاه اعلام کرد.


  دریادار پاسدار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) نیز در گزارشی طراحی مجدد الگوها، انتقال فرهنگ غنی دفاع مقدس به جوانان، توسعه دانشهای رزمی و تاکتیکی و تمرکز خاص بر انضباط معنوی و اخلاقی را از برنامه های این دانشگاه بیان کرد.


  در ادامه مراسم پس از مراسم تحلیف و قرائت دسته جمعی سوگندنامه دانشجویی، تعدادی از جانبازان، آزادگان، اساتید، مدیران، مربیان، فرماندهان نمونه و دانش آموختگان برگزیده، جوایز، درجه و سردوشی خود را از فرماندهی کل قوا دریافت کردند.


  در پایان ضمن اجرای نمایش رزمی و برگزاری عملیات اعتماد به نفس، یگان های حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.

   

  منبع:سایت شبکه خبر

 • در دیدار محرمانه نصرالله با اسد چه گذشت؟

  بر اساس اخبار منتشر شده؛ دبیر کل حزب الله لبنان و رییس جمهور سوریه با یکدیگر دیدار و گفتگو كردند.

   

  در این دیدار دو طرف آخرین تحولات منطقه به ویژه وضعیت ناآرامی ها در سوریه و تاثیرات آن بر لبنان و همچنین تاخیر در تشكیل دولت لبنان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

   

   

  یك منبع آگاه در این خصوص گفت: توافق بین حماس و فتح از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

   

  به گفته این منبع آگاه دبیركل حزب الله لبنان در سخنان خود در این مراسم تاكید كرد: سرنگونی نظام سوریه به نفع آمریكا و رژیم صهیونیستی است كه از این طریق می خواهند نظام این كشور را به نظام كشورهای میانه رو عربی و وابسته تبدیل كنند.

   

  سیدحسن نصرالله افزود: بشار اسد به انجام اصلاحات ایمان دارد و بسیار مصمم و جدی است تا گام های اصلاحی بزرگی را به آرامی و با مسؤولیت بردارد و تمامی نشانه ها و اطلاعات تا كنون حاكی از آن است كه بیشتر مردم سوریه همچنان نظام این كشور و خود بشار اسد را تأیید می كنند.

   

  همچنین روزنامه الاخباربه نقل از بشار اسد نوشت: وی گفته است كه نیازی برای تشویق در جهت پیشرفت در روند اصلاحات ندارد چرا كه وی ایده های زیادی را در این میان ارائه داده است.

   

  این دیدار که در زمان و مکانی نامعلوم و به طور محرمانه انجام شده است، با هدف ایجاد شرایط مناسب برای از بین بردن ناآرامی ها در سوریه برگزار شده است و در آن دبیر کل حزب الله لبنان پیشنهاداتی را به اسد برای ایجاد آرامش در سوریه ارائه کرده است.

   

  گفتنی است اخیرا سید حسن نصرالله در سخنانی از بشار اسد رییس جمهور سوریه حمایت کرده است.

   

  توصیه های نصرالله در مورد ایجاد اصلاحات در جهت تلاش برای مقابله با برنامه های دولتمردان غربی برای براندازی حکومت سوریه انجام شده است.

  منبع:سایت شبکه خبر
 • نظر شما درباره ضدحال ایران به انگلا مرکل ؟!

  هواپیمای حامل صدر اعظم آلمان باید برای رسیدن به مقصد هند از آسمان ایران عبور می‌کرد اما با صادر نشدن مجوز لازم 2 ساعت در آسمان ترکیه دور زد تا سرانجام توانست برای عبور از آسمان ایران مجوز بگیرد.

   

  جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تنش‌های اخیر در روابط تهران – برلین و با توجه به اینكه آلمانها از قبل اطلاع نداده بودند  از صدور مجوز پرواز بر فراز آسمان ایران برای هواپیمای حامل آنگلا مرکل خودداری کرد.

   

  این در حالی است که اخیرا مرکل از بانک‌های آلمانی خواسته بود روابط خود را با جمهوری اسلامی قطع کنند و از سوی دیگر وی در زمره حامیان سرسخت تحریم‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی قرار دارد.

   

                                                 
  به دنبال صادر نشدن مجوز عبور از آسمان ایران هواپیمای حامل مرکل و هیات همراه او 2 ساعت در آسمان ترکیه معلق ماندند. سرانجام با مذاکره یک ساعته ای که گفته می‌شود میانجی گری ترکیه نیز در آن نقش داشته هواپیما مجوز عبور از آسمان ایران را دریافت کرده است. سخنگوی دولت آلمان در واکنش به این اقدام تهران اعلام کرد تا کنون سابقه چنین اقدامی وجود نداشته است و برلین در صدد اعتراض دیپلماتیک به این اقدام تهران است.


  گیدو وستروله وزیر خارجه آلمان در اعتراض به این مساله، سفیر ایران در برلین را فراخواند.


  وی در این زمینه تصریح کرد" اقدام ایران در جلوگیری از پرواز صدر اعظم المان در حریم هوایی ایران غیر قابل قبول بوده و بی احترامی به آلمان است به این دلیل سفیر ایران در برلین را فراخواندم.

  آلمانها برای اینكه قدری از حجم این ضربه ایران بكاهند مدعی شده اند كه خوشبختانه خانم مركل در تمام این دو ساعت بلاتكلیفی در خواب بوده و متوجه موضوع نشده است!

   

  به نظر شما اقدام ایران در واکنش به کارشکنی های مکرر آلمان صحیح بوده است یا خیر؟

عکس

درباره سایت

 • به وب سایت زیتون نیوز خوش آمدید

آخرین عناوین

عکس

نویسندگان

نظرسنجی

 • عملکرد دولت دکتر حسن روحانی را طی این دوره ریاست جمهوری چگونه ارزیابی می کنید؟

زیتون نیوز

زیتون نیوز اخبار و اطلاعات جالبی را در اختیار کاربران قرار می دهد

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic