• e

  morteza ahmadi 203x300 مرتضی احمدی در برنامه نود :به حرمت حضور خانم ها کسی در استادیوم فحاشی نمی کرد
  مرتضی احمدی مهمان ویژه برنامه آخر سال ۹۰ بود.
  مرتضی احمدی این هنرمند معروف و محبوب کشورمان در این برنامه باری دیگر از خاطرات ورزشی اش گفت از علاقه اش به پرسپولیس و اینکه چطور پرسپولیسی شد. اینکه اولین بار او چطور پرسپولیسی شده است. او در بخشی از حرف هایش گفت:« من از همان افتتاح امجدیه به این ورزشگاه می رفتم ، اصلا با این ورزشگاه من هم پیر شدم. »

  او همچنین در قسمتی دیگر از حرفهایش به مسائلی اشاره کرد که سبب شده تماشاگران به ورزشگاه نرود:« بلیت گران ، بازی های بد ، بد موقع بودن بازی ها و… همه باعث که مردم با ورزشگاه قهر کنند. من خودم ۳ سال است نمی روم ورزشگاه.منی که همه بازی های پرسپولیس را می رفتم استادیوم.»

  احمدی در بخشی از حرف هایش درباره نوه خود گفت:« نوه ام در آمریکا این قدر پرسپولیس را دوست دارد که وقتی می بازد تیم ، می رود از خانه بیرون و گریه می کند. او فقط ۱۲ سال سن دارد. »

  او درباره دلیلی که باعث شده استادیوم ها خالی باشند گفت:« شرایط خوبی نیست. توهین ها طوری است که نمی شود رفت ورزشگاه. این هم دلیلش نیامدن خانم ها به ورزشگاه است. قدیم ها که خانم ها می آمدند ، کسی فحش نمی داد چون من دخترم را می بردم ، بغلی با خواهرش می آمد و اگر کسی می خواست ناسزا بگوید ، بقیه جلویش را می گرفتند.

   


 • علی عابدینی نام طرفداری از تراکتورسازی بود که به دلیل هیجان بیش از حد در تشویق تیمش دچار حمله قلبی شده.
  به گزارش خبر، عادل فردوسی پور با یک آیتم ویژه برای هواداران تراکتورسازی داشت. درحالی که فراز کمالوند مدام تلاش می کند تا با انتقادذ از عادل فردوسی پور ، او را مقابل هواداران تراکتور قرار دهد ، برنامه نود این بار به خانه خانواده عابدینی در تبریز رفت که پسر جوان شان به دلیل عارضه قلبی ایجاد شده برایش در یکی از مسابقات تراکتورسازی ، هفته هاست که روی تخت افتاده و توانایی حرکتی اش را از دست داده. پدر و مادر این هوادار جوان که آذری حرف می زدند درباره پسرشان گفتند:« او همه عشقش تراکتورسازی بود و چون خیلی هیجانی بود در یکی از بازی ها دچار این اتفاق تلخ شد.»

  عادل با به تصویر کشیدن این تصاویر و گلایه های این خانواده از بی توجهی باشگاه و ستارگانش به پسرشان شاید سوپرگلی به فراز کمالوند زد که حالا برای جبرانش مجبور شود هزاران بار به فردوسی پور اعتراض کند.

   


 • adel ferdoosipour 300x297 پاسخ فردوسی پور به حامیان خودجوش قلعه نویی/ مردم می دانند یک جایی هست که از حق دفاع کند
  عادل فردوسی پور آرای موافق مردم به برنامه اش را دلیلی بر اثبات خود در مقابل تهدید های امیر قلعه نویی و فراز کمالوند دانست.
  برنامه ۹۰ تصاویری از بازی سپاهان و ۹۰ را به نمایش گذاشت که در آن عده ای از طرفداران سپاهان کاریکاتورهای عادل فردوسی پور را در دست داشتند و البته طوماری را علیه او امضا کرده بودند . آنها این کار خود را کاملا خودجوش قلمداد می کردند اما دقایقی بعد مشخص شد از اعضای کانون هواداران سپاهان هستند.

  همچنین برنامه تصاویری از تبریز را به نمایش گذاشت که در ان کمالوند می گفت فردوسی پور کارمند استیل آذین است و از این تیم متمول پول می گیرد اما فردوسی پور تصاویری از علی کریمی و قاضی شریفی را به نمایش گذاشت که نشان می داد او خواستار محرومیت علی کریمی شده بود اما شریفی چنین رایی را نداده بود اما قلعه نویی و کمالوند در یک هفته گذشته به اتکای این جمله قاضی شریفی که گفته بود:« شما خودت توصیه کردی کریمی را محروم نکنم.» به عادل می تاختند.

  فردوسی پور البته درباره حرفش با شریفی توضیحاتی داد و سپس اتکا کرد به رای مردم در نظرسنجی برنامه اش.بیش از ۱٫۵ میلیون شرکت کننده در نظرسنجی برنامه درباره رضایت شان از عملکرد ۹۰ در سال ۸۹ بود که ۹۴ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی رای به سود عادل دادند تا او از این اتفاق به خود ببالد. او در بخشی از حرف هایش گفت:« افتخار می کنم که مردم خوب مان با آرای شان نشان دادند بد عمل نکردیم. اینکه ۶ درصد هم رضایت نداشتند ، اگر عمری بود سعی می کنیم در سال بعد بتوانیم رضایت این ۶ درصد را هم کسب کنیم . تمام تلاش من این است که بتوانم همیشه باشم و حق حرف بزنم و اگر باشیم و این کار را نکنیم بهتر است نباشیم. ان وقت دوستان می توانند با خیال راحت به کارهای شان بپردازند.»

   


 • afshin ghotbi japan بعد از دو روز بی خبری از افشین قطبی در ژاپن/ امپراتور سالم است
  - افشین قطبی سرمربی شیمیزو اس‌پالس در زلزله ژاپن هیچ آسیبی ندیده.
  افشین قطبی سرمربی سابق تیم ملی ایران و سرمربی فعلی شیمیزو اس‌پالس ژاپن که بعد از زلزله ژاپن ناپدید شده بود و هیچ خبری از او منتشر نمی‌شد، در زلزله ژاپن هیچ آسیبی ندیده است.

  او امروز جواب ایمیل‌های دوستان نزدیک خود در ایران را داد و اعلام کرد در زلزله ژاپن هیچ آسیبی ندیده است.

   


 • mes leader اتفاق عجیب در کرمان:بوقچی ها با چوب به جان بازیکنان افتادند!
  اتفاقاتی که امروز در باشگاه مس کرمان افتاده است در کمتر باشگاهی در لیگ برتر می افتد.

  به گزارش ایسنا پس از آنکه تیم فوتبال مس کرمان در هفته بیست و ششم لیگ برتر با یک گل بازی را به میزبان خود تراکتورسازی تبریز واگذار کرد تا همچنان به روند ناکامی‌های خود ادامه داده باشد، بعدازظهر امروز تعدادی از هواداران کرمانی با حضور در تمرین مس نسبت به عملکرد کادر فنی و بازیکنان این تیم در چند بازی گذشته اعتراض کردند.

  هواداران مس با سردادن برخی شعارها مانند “بازیکن بی‌غیرت نمی‌خواهیم” نارضایتی خود را نسبت به نتایج اخیر نماینده خود در لیگ برتر نشان دادند. البته همین موضوع و ادامه پیدا کردن شعارها به وسیله لیدرهای مس باعث شد که ساسان موسوی، سرپرست تیم کرمانی پس از پایان تمرین به این حرکات واکنش نشان دهد.

  پس از این صحنه موسوی با لیدرهای باشگاه کرمانی درگیری لفظی پیدا کرد و البته دامنه این درگیری به بحث با بازیکنان مس هم کشیده شد. نکته عجیب در تمرین امروز مسی‌ها این بود که لیدرها با چوب به جان سرپرست و بازیکنان این تیم افتاده بودند!

  اما این تمام اتفاقات افتاده در مس کرمان نیست.پس از آنکه چند هفته پیش نبی‌الله باقری‌ها مدافع این تیم در تمرینات صمد مرفاوی به علت کم‌کاری درگیری لفظی پیدا کرد، این بازیکن تصمیم گرفته رضایت‌نامه‌اش را از باشگاه مس بگیرد.

  مدافع پیشین پرسپولیس به همین خاطر امروز به باشگاه رفته بود تا رضایتنامه خود را از مسئولان مس بگیرد اما به دلیل عدم حضور نژاد زمانی، مدیرعامل مس در باشگاه، باقری‌ها موفق به انجام این کار نشد.

  همچنین در جریان تمرین امروز مس، کیف ورزشی نبی‌الله باقری‌ها که حاوی وسایل شخصی او از جمله موبایل و مقداری پول بود، به طرز عجیبی به سرقت رفت.

   


 • emamjome mashahd 225x300 امام جمعه مشهد با انتقاد از احمدی نژاد:احمدی‌نژاد به دنبال توسعه فرهنگ ایرانی در کشور است
  فارس- نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: احمدی‌نژاد روند دولت خاتمی در سرکوب فرهنگی دینی را متوقف کرد اما رویکرد فرهنگی وی نیز خیلی دینی و ارزشی نیست و باید در آن تجدیدنظر کند.

  آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری در حاشیه اجلاسیه نهم دوره چهارم این مجلس گفت که وضعیت فرهنگی کشور نسبت به گذشته بهتر شده اما اگر بخواهیم تحولات این حوزه در دولت‌های خاتمی و احمدی‌نژاد را بررسی کنیم، هیچ پیشرفتی نکرده‌ایم.

  وی افزود: در دولت خاتمی با سرکوب فرهنگ دینی مواجه بودیم که این روند در دولت احمدی‌نژاد متوقف شد اما آنگونه که انتظار داشتیم این دولت واقعا خسارات دولت گذشته به فرهنگ دینی را جبران کند، این کار صورت نگرفت و دولت در این حوزه موفق نبوده است.

  امام جمعه مشهد گفت: رویکرد فرهنگی دولت احمدی‌نژاد خیلی دینی نیست و او به دنبال آن است که فرهنگ جامع و فراگیر نسبت به همه اندیشه‌ها، بینش‌ها و اقشار به نام فرهنگ ایرانی در کشور تولید کرده و آن را توسعه دهد که این موضوع با مبانی دینی و ارزشی ما سازگار نیست.

  آیت‌الله علم‌الهدی تاکید برخی دولتمردان بر مکتب ایرانی و اصرار بر باستان‌گرایی و توجه بیش از حد به جشن نوروز را اقدامی نادرست توصیف کرد و متذکر شد این خط فکری مغایر ارزش‌هاست.

   


 • shojooni شجونی: آقای احمدی نژاد ما شما را منهای آقای میم قبول داریم!
  دبیرکل جامعه وعاظ تهران با بیان اینکه آقای “میم ” امیری‌‌فر را مامور به شکاف در روحانیت کرده است، گفت: شکایت امیر‌ی‌فر از رسانه‌ها و شخصیت‌های اصولگرا با دستور آقای “میم ” بوده است.

  حجت‌الاسلام جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جمعیت فداییان اسلام و جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: متاسفانه چند ماه از زمان شکایت بنده از امیری‌فر می‌گذرد اما هنوز دادگاه برگزار نشده است.

  وی خواستار تسریع در برگزاری دادگاه برای بررسی شکایتش از امیری‌فر شد و افزود: جامعه وعاظ مشایی که نامش را گذاشته ولایی، با پول بیت‌المال در حال ضربه زدن به وحدت روحانیت در کشور است.

  شجونی گفت: اخیرا یکی از سایت‌های اصولگرا نوشته بود که در یکی از جلسات جامعه وعاظ ولایی به هر روحانی ۱۵۰ هزار تومان هدیه داده شده است در حالی که این رفتار در شان روحانیت نیست.

  عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: یکی از دلایلی که می‌گویم این فرد منحرف وابسته به مشایی به دنبال اختلاف‌افکنی در بین اصولگراهاست، شکایت او از رسانه‌ها و شخصیت‌های مذهبی و اصولگرای متعهد است؛ چهره جنجالی دولت یا همان آقای “میم “، امیر‌ی‌فر را برای شکایت از رسانه‌ها و شخصیت‌های حزب‌اللهی و اصولگرا تحریک کرده و به او ماموریت داده است.

  وی در پایان با گلایه خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای احمدی‌نژاد قسمت‌ می‌دهم به جان هرکسی که دوستش داری بودجه فرهنگی نظام اسلامی را از دست شخص معلوم‌الحال که ما شما را منهای او قبول داریم، نجات بدهید.


 • parime minister japan نخست وزیر ژاپن: با بدترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم مواجه هستیم
  نائوتو کان، نخست وزیر ژاپن می گوید کشورش با بدترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم مواجه است.

  ژاپن در حال حاضر با تبعات زلزله و تسونامی ویرانگر و بحران در نیروگاه های هسته ای رو به رو است.

  نخست وزیر ژاپن نسبت به احتمال قطعی های گسترده برق در کشور هشدار داده است.

  اعلام وضعیت فوق العاده در یک نیروگاه اتمی دیگر ژاپن

  د رحالی که مقام های ژاپنی از احتمال انفجار در دومین راکتور نیروگاه اتمی فوکو شیما در شمال توکیو شدیدا نگرانند .

  آژانس بین المللی انرژی اتمی از وضعیت اضطراری در نیروگاه اگاناوا خبر می دهد.

  به گفته این آژانس در نیروگاه اناگاوا که درنزدیکی منطقه ای که بیشترین آسیب را از سونامی دیده است واقع شده سطح رادیو اکتیو افزایش یافته است .

  درهمین حال بگفته دولت ژاپن در نیروگاه فوکوشیما برای خنک کردن راکتوری که دچارحرارت شدید شده است به آن آب دریا پمپ کرده اند اما هنوز از حرارت آن کم نشده است

  احتمال انفجار در راکتور دوم

  مقام‌های ژاپنی هشدار داده اند که احتمال یک انفجار دیگر در دومین راکتور نیروگاه اتمی فوکوشیما در شمال توکیو وجود دارد.

  در مقطعی، میزان تشعشعات در نزدیکی نیروگاه از حد و اندازه های ایمنی بالاتر رفت

  این نیروگاه در زلزله روز جمعه دچار آسیب جدی شد و متخصصان ژاپنی تلاش می کنند تا مانع از ذوب شدن سوخت هسته ای شوند.

  انفجار بزرگ روز شنبه در این راکتور، خساراتی را به بار آورده است.

  مقام های ژاپنی می گویند در مقطعی، میزان تشعشعات در نزدیکی نیروگاه از حد و اندازه های ایمنی بالاتر رفت.

  به گفته مسوولان این نیروگاه اتمی، فشار داخل راکتور شماره ۳ به خاطر از کار افتادن سیستم خنک کننده اضطراری به طور خطرناکی رو به افزایش است.

  راکتور شماره یک این نیروگاه روز شنبه به خاطر مشکل مشابهی منفجر شد.

  در این حال، آژانس بین المللی انرژی اتمی از تخلیه حدود ۱۷۰ هزار نفر از ساکنان شعاع ۲۰ کیلومتری نیروگاه فوکوشیما خبر داده است.

  زلزله سهمگین روز جمعه که ۸.۹ درجه در مقیاس ریشتر قدرت داشت و سونامی ناشی از آن، خرابی و تلفاتی سنگینی را برجای گذاشته است.

  رقم رسمی تلفات ۷۶۳ نفر است .

  این در حالی است که به گزارش تلویزیون ان اچ کی ژاپن، ۹۵۰۰ نفر از ساکنان یک شهر ۱۷ هزار نفری همچنان مفقود هستند.

  عملیات امداد و نجات برای کمک به قربانیان در استان های آسیب دیده در شمال شرقی همچنان در جریان است و دولت تعداد نظامیان ارسال شده به این مناطق را به ۱۰۰ هزار نفر افزایش داده است.

  به گفته نخست وزیر ژاپن، نیروهای امدادرسان توانسته اند سه هزار نفر را نجات دهند.

  نجات یک مرد شصت ساله

  بگفته وزارت دفاع ژاپن مردی ۶۰ ساله که از سقف خانه اش آویزان بود نجات یافته است .

  سونامی روز جمعه خانه او را ۱۵ کیلومتر داخل آب کشیده بود و همسرش را نیز آب برده است.

  این مرد دو روز با تکان دادن پارچه ای قرمز می خواسته توجه هلی کوپتر و کشتی های نجات را جلب کند.

  سرانجام یک کشتی نظامی اورا می بیند و نجاتش می دهد.

  گزارش ها حاکی است که وضع عمومی او خوب است.

  دولت ژاپن از نجات سه هزار نفر خبر داده است

  برق شش میلیون خانوار ژاپنی، ده درصد خانه های این کشور، قطع است و دولت خواهان خودداری از مصرف بیشتر از اندازه انرژی الکتریکی شده است.

  یک سوم از برق ژاپن از انرژی هسته ای تولید می شود.

  مقابله با تشعشع

  دولت ژاپن سعی دارد نگرانی عمومی از احتمال ذوب شدن سوخت هسته ای در نیروگاه آسیب دیده و نشت مواد رادیواکتیو به محیط زیست را کاهش دهد.

  گزارش های اولیه بیانگر عدم آسیب دیدگی جدی راکتور شماره یک نیروگاه فوکوشیما پس از انفجار ساختمان آن در روز شنبه بود ولی گزارش های جدیدتر از افزایش میزان تشعشع در محیط خبر می دهد.

  در این حال، به گزارش شرکت نیروی برق توکیو، تپکو، سیستم خنک کننده اضطراری راکتور شماره ۳ نیروگاه نیز آسیب دیده و فشار و حرارت در داخل آن رو به افزایش است.

  یوکیو ادانو، سخنگوی دولت ژاپن گفته است مهندسان در حال خارج کردن هوا برای کاهش فشار در داخل راکتور و خنک شدن آن هستند.

  به گفته آقای ادانو، هوای خارج شده به میزان کمی حاوی ذرات رادیواکتیو است ولی این میزان کم برای سلامتی مضر نیست.

  روز شنبه عملیات مشابهی بر روی راکتور شماره یک انجام شد که پس از مدتی منفجر شد.

  چهارتن از کارکنان نیروگاه اتمی فوکوشیما در این حادثه مجروح شدند.

  تیپکو همچنین از مسمومیت رادیواکتیوی پانزده نفر از بیماران بستری در یک بیمارستان نزدیک به نیروگاه خبر داده است.

  گسترش عملیات امداد

  واژه “ذوب شدن سوخت هسته ای” یادآور دو فاجعه اتمی در سال های اخیر است: تری مایل آیلند در آمریکا در سال ۱۹۷۹ و چرنوبیل در اوکراین در سال ۱۹۸۶٫
  در هر دو فاجعه، حرارت زیاد در راکتور باعث ذوب شدن هسته فلزی آن شد. اکنون سوال این است که آیا در فوکوشیما نیز چنین اتفاقی افتاده است یا نه. به نظر می رسد این راکتور قبل از “ذوب” بسته شده بوده که این موضوع، به میزان قابل توجهی خطر ورود مواد هسته ای به محیط زیست را کم می کند.
  اما یافت شدن ایزوتوپ های سزیوم در بیرون ساختمان های نیروگاه می تواند نشانگر آن باشد که هسته فلزی راکتور در معرض هوا قرار گرفته است. با آنکه ژاپن از سال ها قبل دارای یک برنامه موفق انرژی هسته ای بوده، مقام های این کشور در مورد حوادث هسته ای قبلی صداقت چندانی نداشته اند و بعید است اطمینان هایی که این بار به مردم می دهند، همه را متقاعد کند.
  ریچارد بلک، خبرنگار بی بی سی در امور محیط زیست
  هم اکنون، بیش از یکصدهزار سرباز ارتش ژاپن در عملیات امدادرسانی به مردم نواحی زلزله زده و آسیب دیده از سونامی شرکت دارند.

  دولت ژاپن صدها هواپیما و ده ها کشتی نیز روانه مناطق زلزله زده کرده است.

  زلزله روز جمعه، شدیدترین زلزله ای است که تا کنون در ژاپن ثبت شده و گفته می شود که بیش از یک هزار نفر در اثر وقوع سونامی ناشی از آن در سواحل شرقی ژاپن کشته شده اند.

  سازمان ملل متحد و نیز کشورهای مختلف از جمله آمریکا، سنگاپور، کره جنوبی، نیوزلند و سوئیس به ژاپن تیم های امدادگر اعزام کرده اند.

  نیروهای آمریکایی مستقر در ژاپن به ویژه نقش مهمی در این عملیات ایفا کرده اند.

  تصاویر هوایی از مناطق آسیب دیده بیانگر جابجایی و تخریب صدها کشتی، خودرو و ساختمان در اثر سونامی است.

  در بندر ریکوزنتاکادا که تقریبا به طور کامل نابود شده، ۴۰۰ جسد کشف شده است.

  به گزارش رسانه های ژاپن، در بندر مینامیسانریکو، مقامات هنوز از حدود ۱۰ هزار نفر از اهالی خبری ندارند.

  حدود ۷۵۰۰ نفر از ساکنان این شهر به ۲۵ پناهگاه تعیین شده از سوی دولت منتقل شده اند.

  خبرنگار بی بی سی که به شهر سیندای رسیده وضع شهر را فاجعه بار توصیف می کند.

  پلیس می گوید دست کم ۲۰۰ جسد را از یکی از نقاط این شهر جمع آوری کرده است.

  مقام های ژاپنی می گویند که بیش از ۲۱۵ هزار نفر از مردم را به اردوگاه ها و پناهگاه های موقتی منتقل کرده اند.

  کانون زلزله روز جمعه در ۴۰۰ کیلومتری شمال شرقی توکیو و در عمق ۲۴ کیلومتری گزارش شده است.

  سونامی ناشی از این زلزله، با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت (معادل سرعت یک هواپیمای مسافربری) عرض اقیانوس آرام را طی کرد و به جزایر هاوایی و ساحل غربی آمریکا رسید.

  در اثر وقوع این زمین لرزه و سونامی ناشی از آن، بیش از یک میلیون نفر به آب آشامیدنی دسترسی ندارند، برق چهارمیلیون خانه در پایتخت ژاپن قطع شده و توقف فعالیت قطار زیرزمینی در این شهر سرگردانی مسافران را به همراه داشته است.
  japan quake 300x265 نخست وزیر ژاپن: با بدترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم مواجه هستیم


 • kadkhodayie شورای نگهبان : حامیان موسوی و کروبی در انتخابات مجلس رد صلاحیت می‌شوند
  عباسعلی کدخدایی، بیست و پنجم بهمن را پایان فتنه و یکدست شدن فضای سیاسی کشور دانست و گفت:حوادث ۲۵ بهمن آمریکایی- اسرائیلی بودن فتنه ۸۸ را بر همگان آشکار ساخت و آن تعدادی از نخبگان و چهره‌های سیاسی که سکوت کرده بودند اعلام موضع کردند و موجی از وحدت و همگرایی در میان چهره‌های جریان‌های سیاسی و مردم برای مقابله با فتنه گران و کوتاه کردن دست ایادی داخلی دشمنان نظام و انقلاب به وجود آمد. سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه فتنه گری در دوران پس از انتخابات سال ۸۸ جزو معیارهای قانونی انتخابات برای تعیین صلاحیت نامزدهاست، افزود: افراد، گروه‌ها، احزاب یا جریان‏های سیاسی که در فتنه ۸۸ نقش آفرینی کردند یا هرگونه ارتباطی با آن داشتند و از حمایت و همراهی خود با جریان نفاق دریغ نکردند نمی‌توانند در انتخابات فعالیت داشته باشند.

 • tavakoli zakani 300x117 برخی از چهره‌های شاخص مجلس به تصمیم دولت واكنش نشان دادند جنجال دعوت از شاه اردن به جشن نوروز
  دعوت از پادشاه اردن برای شرکت در مراسم جشن نوروز که گفته می‌شود با محوریت رئیس دفتر رئیس‌جمهور قرار است در فروردین ماه برگزار شود، جدیدترین زاویه انتقادات نمایندگان مجلس به برخی سیاست‌های دولت است. روز گذشته چندین نفر از نمایندگان مجلس به دولت خرده گرفتند که در شرایطی که پادشاه اردن همانند بسیاری از سران کشورهای عرب در مقابل خواسته‌های مردمی ایستادگی می‌کند، دعوت از وی برای سفر به ایران بر خلاف مواضع جمهوری اسلامی ایران است که خود را حامی جنبش بیداری اسلامی در کشورهای منطقه می‌داند. از سویی دیگر کشور اردن از جمله کشورهای عربی است که همراه با حکومت سابق مصر با رژیم صهیونیستی پیمان صلح امضا کرده است.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به همراه چند نماینده دیگر به دعوت از ملک عبدالله واکنش نشان داد و تاکید کرد که اگر پادشاه اردن به تهران بیاید، مجلس واکنش نشان خواهد داد. انتقاد از این دعوت را برای اولین بار علی مطهری روز چهارشنبه هفته گذشته در مجلس مطرح کرد و با اشاره به تدارکات دولت برای برگزاری جشن نوروز گفت: اگر همین نوروز را به سبب تعصب نژادی به دیده افراط بنگریم و همچون آقای مشایی آن را یکی از شعائر ایرانی بدانیم و سخن از منشور نوروز به میان آوریم و از ۱۲ رئیس‌جمهور از جمله پادشاه اردن که مردمش علیه او تظاهرات می‌کنند برای برگزاری مراسم ویژه در تخت‌جمشید دعوت به عمل آوریم، مراسمی که یادآور جشن‌های ۲۵۰۰ سال شاهنشاهی ایران است و هزینه‌های هنگفتی را تحمیل می‌کند، اینها حکایت از خواب‌هایی دارد که برای انحراف انقلاب اسلامی دیده اند.

  در ادامه این علیرضا زاکانی بود که روز گذشته در گفت‌وگویی خبر داد که ملک عبدالله پادشاه اردن اعلام آمادگی کرده است تا در نوروز به تهران سفر کند. این نماینده اصولگرای مجلس گفت: ملک عبدالله در پاسخ به درخواست رئیس دفتر رئیس‌جمهور اعلام آمادگی کرده است تا پس از ۳۰ سال در نوروز به تهران سفر کند. نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به سوابق خاندان پادشاه اردن در همکاری با رژیم صهیونیستی گفت: بعد از پیمان کمپ دیوید که توسط انور سادات بسته شد شاه حسین پدر ملک عبدالله، نیز با رژیم صهیونیستی پیمان جداگانه‌ای منعقد کرد و پرونده سیاه این خاندان را سیاه تر کرد. همچنین دست شاه حسین در کشتار بی‌رحمانه فلسطینیان در ۱۶ سپتامبر به خون مردم مظلوم فلسطین آلوده است. لذا در پرونده شاه حسین و فرزندش که امروز به ناحق بر اریکه قدرت تکیه زده هیچ جای روشنی وجود ندارد و پرونده این خاندان سراسر خیانت است.نماینده تهران در مجلس ادامه داد: دعوت از شاه اردن توسط رئیس دفتر رئیس‌جمهور امری خطا و مبتنی بر تحلیلی غلط صورت گرفته است زیرا امروز که انقلاب‌های مردمی در منطقه تومار رژیم‌های وابسته را می‌پیچد و این لکه‌های ننگ را از دل کشورهای اسلامی می‌زداید، تحلیلی غلط در برخی جریان‌های انحرافی وجود دارد که انقلاب‌های مردمی و اسلامی منطقه را نقشه آمریکا می‌داند. زاکانی با بیان اینکه اعلام آمادگی پادشاه اردن برای سفر به تهران در راستای تثبیت جایگاه خود است، افزود: دستگاه دیپلماسی کشور به هیچ وجه حق ندارد با سطحی نگری و تحلیل‌های غلطی که متاسفانه انقلاب‌های مردمی و اسلامی منطقه را نقشه آمریکا می‌نامد زمینه تثبیت این جرثومه را آماده و مایه نگرانی و دلسردی مسلمانان کشورهای اسلامی شود. نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در پایان تصریح کرد: بی‌شک دعوت پادشاه اردن به ایران بر خلاف مصالح انقلاب اسلامی و آسیب جدی برای جهان اسلام خواهد بود.

  بدسلیقگی سیاسی

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه بر اساس آخرین اخبار سفر ملک عبدالله به ایران انجام خواهدشد، گفت: در صورت تحقق این امر مجلس واکنش نشان می‌دهد. علاءالدین بروجردی اظهار داشت: من فکر می کنم سفر ملک عبدالله به ایران در مقطع فعلی حداقل یک بدسلیقگی سیاسی است.وی افزود: ملک عبدالله یکی از نزدیک‌ترین افراد به آمریکا در منطقه است و با توجه به مجموعه سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران ما شاهد همنوایی از طرف پادشاه اردن با این سیاست‌ها بوده‌ایم.بروجردی تاکید کرد: در مقطع فعلی با توجه به وضعیت منطقه، سفر ملک عبدالله به ایران می‌تواند در ارتباط با افکار عمومی منطقه مورد سوءاستفاده قرار بگیرد. وی خاطرنشان کرد: روی دوم سکه سفر ملک عبدالله به ایران، تحقق این امر را نشان می دهد که مواضع کشورهای طرفدار آمریکا در منطقه به ضعف گراییده و در رابطه با این تحولات نیازی در خود احساس می کنند تا به ایران نزدیک شوند تا بتوانند درخصوص افکار عمومی مردم کشورهای خود موازنه ایجاد کنند.

  دعوت از ملک عبدالله علیه مصالح مسلمانان است

  رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی هم دعوت «ملک‌عبدالله» پادشاه اردن را به ایران در حالی که مردم این کشور دست به قیام زده‌اند، محکوم دانست و اعلام کرد: سفرملک‌عبدالله به تهران ضدمصالح اسلامی ایران است. احمد توکلی گفت: در شرایطی که جهان اسلام از کشورهای عربی خاورمیانه تا شمال آفریقا گرفته، علیه دولت‌های دست‌نشانده قیام کردند، براساس عزت و هویت اسلامی، سرنوشت منطقه را به دست خود رقم می‌زنند، دعوت از ملک عبدالله پادشاه اردن برای نوروز به ایران علیه مصالح مسلمانان و مردم منطقه و منافع ملی ایران اسلامی است. نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، افزود: این کار در عمل یک اشتباه فعلی است گرچه فاعلی نباشد، ملک عبدالله در روزهای آخر عمر پدرش ملک حسین با زور و فشار سیا ولیعهد اعلام شد و ملک حسن که بردار کوچکتر ملک حسین پادشاه قبلی که سیاستمداری طرفدار اخوان‌المسلمین بود و پیش از ملک عبدالله ولیهعد شده بود، کنار زده شد.وی ادامه داد: این روزها هم مردم اردن که اکثریتشان را فلسطینیان تشکیل می‌دهند، دست به تظاهرات زده‌اند، در این شرایط چه دلیلی دارد که یک دست‌نشانده سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) که مورد مخالفت مردمش است به بهانه نوروز به ایران دعوت شود.

  توکلی تصریح کرد: این حرکت غیرانقلابی، در کنار سایر حرکات انفعالی وزارت خارجه و دفتر ریاست‌جمهوری محکوم است و نیروهای انقلابی کشور نباید در مقابل آن سکوت کنند. یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با اشاره به دعوتی که از سوی ایران برای حضور پادشاه اردن شده است، گفت: این دعوت با تحولات و مقتضیات کنونی منطقه همخوانی ندارد و ما باید از نماینده واقعی مردم اردن دعوت کنیم.حشمت‌الله فلاحت پیشه در بیان ارزیابی خود از دعوت پادشاه اردن به ایران در شرایط کنونی تحولات کشورهای اسلامی در منطقه گفت: من معتقدم که نهضت دموکراسی خواهی در دنیای اسلام یک واقعیت است و آمریکایی‌ها سعی می‌کنند این نهضت‌ها در روند اصلاحی خود سامان دهند ودر این راستا برخی زمامداران عرب هم در این مسیر با آمریکایی‌ها همراه شده اند.وی با بیان اینکه مباحثی که در کشورهای اسلامی شکل گرفته برای جمهوری اسلامی نیز جای سوال دارد، افزود: این موضوعات نیز مطرح می‌شود که تا چه میزان مردم در حکومت‌های منطقه صاحب تاثیرند و دموکراسی به چه نتیجه‌ای رسیده است، در اردن هم مردم خواسته‌های برحقی دارند و در زمینه دموکراسی و اصلاحات عمیق که مردم خواستار آن هستند در این کشور مورد توجه است.

  وی با اشاره به اینکه ارتش اردن با زمامداران این کشور همراه است، افزود: اما بدنه اقتصادی و به‌ویژه مردم فلسطینی که در اردن شاهد تبانی مقامات سیاسی بوده‌اند از وضعیت کنونی ناراضی هستند و در چنین شرایطی من دعوت از پادشاه اردن را با مقتضیات موجود منطقه همخوان نمی‌بینم. وی افزود: این دعوت در زمانی می‌تواند معنی داشته باشد که تحولی در اردن شکل بگیرد و ما ببینیم که نماینده واقعی مردم را دعوت می‌کنیم. فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه باید ظرافت‌ها را در دعوت از پادشاه اردن در نظر بگیریم افزود: با توجه به تحولات منطقه و جنبش دموکراسی خواهی درمنطقه ایران باید در تعامل با سران سیاسی کشورها به‌گونه‌ای عمل کند که طالبان دموکراسی‌خواهی در منطقه دچار دل نگرانی از ایران به عنوان اولین کشوری که انقلاب در آن شکل گرفت، نشوند.

  احتمال احضار مسئولان وزارت خارجه

  داریوش قنبری عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در مورد ورود پادشاه اردن به کشورمان اظهار داشت: با توجه به تحولات، حرکت‌ها و اعتراضات اخیر داخلی مردم اردن و حرکت دموکراسی‌خواهانه مردم این کشور و تظاهرات خیابانی بر علیه حکام اردنی باید گفت که سفر پادشاه این کشور به جمهوری اسلامی در شرایط کنونی به مصلحت نیست. وی تصریح کرد: در شرایط فعلی اگر پادشاه اردن بخواهد به جمهوری اسلامی ایران سفر کند، قطعا مسئولان وزارت خارجه را به مجلس فرا می‌خوانیم و از آنان توضیح می‌خواهیم‌.

  اکنون که به گفته مشایی کارت دعوت ها ارسال شده و زاکانی خبر داده که پادشاه اردن به این دعوت جواب مثبت داده است باید منتظر هفتم فروردین ماند تا دید آیا پادشاه اردن به خود اجازه می‌دهد در برابر سیل مخالفت‌های نمایندگان مجلس و سایر مسئولان به جشن جهانی نوروز بیاید یا ترجیح می‌دهد در اعتراضات مردمی کشور خود بماند. هرچه باشد به نظر می‌رسد پس از همایش ایرانیان مقیم خارج کشور که متولی آن هم مشایی بود و هنوز تحقیق و تفحص در مورد آن ادامه دارد، در بهار سال آینده باید شاهد واکنش‌ها به این جشن جهانی بود.

   

   

 • join2 بازداشت یکی از مربیان تیم های ملی

 • به گزارش ایران-ایران به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروز این مجمع ، ابتدا یک بند باقیمانده از سیاست‌های کلی برای ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور مطرح و سپس ۲ لایحه اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان شامل لایحه موافقت نامه استرداد مجرمان بین ایران و افغانستان و لایحه ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در دستور کار قرار گرفت.

  در این جلسه که اکثریت اعضا حضور داشتند، ابتدا گزارشی از تحولات اخیر مناطق عربی و آفریقایی و خیزش‌های اسلامی مردمی علیه دول دیکتاتوری در این مناطق ارائه شد.

  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هم در این جلسه با اشاره به سیر سریع تحولات و نهضت بیداری اسلامی در کشورهای منطقه، از جمله در مصر، بحرین و یمن که از لحاظ جغرافیایی در منطقه‌ای حساس قرار گرفته و در لیبی که به دلیل موقعیت ممتاز نفت برای اروپا خطر حضور نظامی ناتو در این منطقه را نیز جدّی کرده است، ضرورت هوشیاری و دیپلماسی فعال برای مواجهه با شرایط خاصی در منطقه را مورد تأکید قرار داد.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با توجه به تکاپوی استکبار جهانی برای اعمال نفوذ در خیزش‌های اسلامی منطقه و تحولات جهانی گفت: در این شرایط، حفظ و تقویت وحدت و همدلی و اعتماد در کشور یکی از ضروری‌ترین امور است.

  وی با اشاره به وجود افراد یا گروههایی در کشور که از اول پیروزی انقلاب اسلامی با اصل انقلاب، جمهوری اسلامی، قانون اساسی و اصل ولایت فقیه زاویه داشتد و با توطئه‌ها و ترفندهای گوناگون، اعم از کودتا، جاسوسی، ترور و توسل به راههای دیگر، سعی در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران را داشته و دارند گفت: تکلیف نظام اسلامی و مردم برای مقابله با این‌گونه افراد و گروههای معاند که ممکن است هنوز هم عوامل اندک آنها با اعلام مواضع و شعارهای تند و تخریبی در پی تضعیف نظام باشند روشن است که نمونه آن در ۲۵ بهمن ماه به روشنی اتفاق افتاد.

  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اکثریت جامعه را از جمله وفاداران و علاقمند و دلسوز انقلاب و نظام اسلامی دانست و گفت: از وظایف مهم امروز مسئولان این است که این اکثریت وفادار را متحد نگه داریم و از اعلام مواضع تفرقه‌انگیز و افراطی پرهیز شود.

  وی افزود: عوامل وحدت در جامعه کاملاً مشخص است. محور حرکت و پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، اسلام و مکتب اهل بیت(ع) بوده است و دستاوردهای بزرگی نیز کسب شده است که متأسفانه برخی مواضع افراطی و تفرقه‌انگیز از هر طرف تندرو که اعلام شود چه از سوی دشمنان نظام و یا اشتباهی و سوءبرداشت توسط برخی دوستان ناصواب است.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به نقش امام، مراجع و روحانیت در بسیج مردم و پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و با تأکید بر اینکه زمانی برخی در اوایل می‌اندیشیدند چون حزب در کشور وجود ندارد در مبارزه شکست خواهیم خورد، گفت: تشکّل و شبکه فعال روحانیت، در قامت کامل‌تری از یک حزب در عرصه اداره کشور حضور یافت و با پایگاه‌های مردمی که در سراسر کشور در مساجد داشت توانست به دور از آثار منفی حزب، با کمک مردم به خوبی مبارزه را پیروز و کشور را اداره کند و با کمک فتاوای مترقی مراجع و تکیه بر مکتب اهل بیت(ع) و حول محور ولایت فقیه، بحران‌ها را پشت سر گذاشتیم.

  وی افزود: هیچ محور دیگری نمی‌تواند جایگزین اسلام و قانون اساسی و ولایت در شرایط فعلی برای کشور شود.

  هاشمی تأکید کرد: همین عوامل تاکنون محور حرکت جامعه و عامل تداوم آن بوده و در آینده نیز خواهد بود و تحقق این مهم نیز در گرو وحدت، یکپارچگی و حضور مردم است. بدون حضور و حمایت مردم که در متون اسلامی و قانون اساسی نیز به صراحت اهمیت آن ذکر شده، اقدامات به نتیجه نخواهد رسید. لذا اساسی‌ترین بستر تحقق اهداف متعالی نظام اسلامی، تحقق اهداف قانون اساسی است که جمهوری اسلامی ایران با ساختار مناسب براساس این اصول شکل گرفته مردم هستند که متأسفانه حرکت‌ها و مواضع افراطی و تندرو خواسته یا ناخواسته می‌تواند این اصول مترقی را تضعیف و وحدت و همبستگی مردم را مخدوش کند.

  هاشمی رفسنجانی همکاری روحانیت شیعه و دانشگاهیان را شکل‌دهنده انقلاب اسلامی و اعتماد و اطمینان مردم به آنان را عامل پیروزی‌های انقلاب تاکنون دانست و تأکید کرد: متأسفانه گروههای افراطی این دو عامل مهم را هدف قرار داده‌اند و در این شرایط از افراد و نیروهای معتدل، اصولی و دلسوز واقعی انتظار می‌رود به دور از عصبانیت و کارهای افراطی، براساس اصول قانون اساسی، سعی در ایجاد تعدیل در افراطی‌گری‌ها و حاکمیت منطق و قانون در جامعه کنند.

  وی تأکید کرد: انتقاد صحیح و منطقی نه تنها مذموم نیست بلکه سازنده و عامل رشد است، ولی افراطی‌گری در تضعیف ولایت و دین و نادیده گرفتن نقش مردم بسیار خطرناک است. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به برنامه‌های شومی که دشمنان برای صدمه زدن به انقلاب اسلامی در سر دارند گفت: این انقلاب مربوط به نسل اول و دوم آن نیست بلکه باید سالهای سال برای آیندگان تا رسیدن به نتیجه نهایی خود بماند و روشنگر آیندگان باشد. باید مردم را در صحنه حول محور این اصول نگه داریم و اجازه بروز و ظهور به افراد و تفکر و گروهها تندرو ندهیم.

  رئیس مجلس خبرگان، با انتقاد از مباحث انحرافی که این روزها در برخی محافل سیاسی و رسانه‌های خاص و حتی صداوسیما در خصوص مجلس خبرگان رهبری و انتخابات هیأت رئیسه آن می‌شود گفت: متأسفانه برخی محافل و افراد و رسانه‌های معلوم‌الحال، مباحثی را در خصوص خبرگان مطرح می‌کنند که این‌گونه به جامعه القاء کنند که اینجانب تشنه ریاست بر جایگاه و مسند خاصی هستم. در صورتی که به گواه تاریخ و گواهی شخصیت‌های موجود و نظام، بحمدلله هیچ‌گاه و در هیچ مقطعی به دنبال پُست و مسئولیت نبوده‌ام و از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و مبارزه تاکنون در همه مسئولیت‌ها، اعم از تأمین سوخت داخل کشور، شورای انقلاب، وزارت کشور، صداوسیما، دفاع مقدس، مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، خبرگان و… یا از طرف امام راحل یا رهبری معظم انقلاب تکلیف و دستور مسئولیت را متوجه من کرده است یا با خواست مردم و بزرگان، با آرای مردم بوده است و در آینده نیز به عنوان یک سرباز انقلاب، همین‌گونه خواهد بود.

  ایشان افزود: حتی در اجلاس دوره قبل خبرگان رهبری، ریاست خبرگان را شخصاً به آیت‌الله مهدوی کنی پیشنهاد کردم و خود مایل به پذیرش آن نبودم و حضور در انتخابات خبرگان را رهبری معظم بر من تکلیف کردند ولی متأسفانه برخی افراد ناآگاه و یا شاید آگاه به‌گونه‌ای شانتاژ می‌کنند که گویی این‌گونه مسئولیت‌ها برای اینجانب جاذبه‌ای دارد. اگر مسئولیتی پذیرفته می‌شود جز ادای تکلیف و دین به جامعه و انقلاب و نظام اسلامی نیست و این بار نیز برخی افراد و گروههای افراطی دانسته یا ندانسته شانتاژهایی می‌کنند که احساس می‌کنم نباید تسلیم آنها و القائات آنان شد. لذا به تکلیف عمل خواهم کرد و نتیجه آن هر چه باشد تنها رضایت و خشنودی خداوند برایم مهم است.
  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پایان سخنان خود درگذشت شادروان دکتر بروجردی وابسته به خانواده حضرت امام(ره) را به بیت معزز امام راحل(ره) و مردم شریف ایران تسلیت گفت.

 • کامران دانشجو اتمام حجت کرد/ برخورد قاطع با دانشجونماها و اساتید همراه با فتنه

  به گزارش مهر، کامران دانشجو امروز شنبه در مراسم تجلیل از مدال آوران مسابقات جهانی و آسیایی دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس گفت: فتنه به معنای غبارآلودگی فضا و مشکل شدن تشخیص حق علیه باطل است اما اکنون صف حق و باطل کاملا مشخص است و دیگر فتنه در کشور وجود ندارد.

  وی با بیان اینکه همراهی با جریان فتنه، همراهی با ضدانقلاب است، یادآور شد: در این شرایط خطاب به مدیران دانشگاهی تأکید می‌کنم که هیچ مدیری در هیچ دانشگاه دولتی و یا غیردولتی حق مسامحه با این افراد را ندارد.

  وزیر علوم در ادامه اظهار داشت:‌ اگر تعداد بسیار قلیلی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها همچنان اصرار دارند که با این جریان همراهی کنند، مسئولان مربوطه باید به صورت قاطع و در چارچوب قوانین با آنها برخورد کنند.

  وی با بیان اینکه وزیرعلوم با بیان اینکه یک نگاه سطحی نیز نشان می‌دهد که دشمنان ملت ایران برای چه کسانی کف و سوت می‌زنند، افزود: دیگر، بحث فتنه در کشور مطرح نیست و اگر کسی با این جریان همراهی کند، ضدانقلاب است.

  وزیر علوم با بیان اینکه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی با فتنه‌های زیادی مواجه شده و بعد از این نیز رو به رو خواهد بود، گفت: در این شرایط که فتنه ۸۸ تمام شده است هر کسی که با این جریان همراهی کند ضدانقلاب است چون فضای غبارآلود در کشور نداریم.

  وی با بیان اینکه دانشجویان در این فتنه نشان دادند که افسران مطمئنی برای کشور هستند، خاطرنشان کرد: دانشجویان در فتنه ۸۸ چشم طمع دشمن به دانشگاه را کور کردند بنابراین دیگر نیاز به توضیحی در خصوص این فتنه وجود ندارد، چون صف حق و باطل نیز کاملا مشخص است.

  وی در پایان با بیان اینکه اگر تعداد اندکی از دانشجویان که بنده آنها را دانشجو نما می‌نامم بخواهند با این فتنه همراهی کنند، مسئولان باید با آنها برخورد قاطع داشته باشند، تصریح کرد: ‌این برخورد قاطع و در چارچوب قوانین خواست همه ملت و دانشگاهیان کشور است بنابراین باید با همراهان ضدانقلاب، برخورد قاطع صورت گیرد. • images طرح 39 نماینده برای ممنوعیت نگهداری سگ
  کسانی که سگ و حیوانات مضر نگهداری کنند تا۵میلیون ریال جریمه می‌شوند
  فرارو نوشت: ۳۹ تن از نمایندگان مجلس، طرحی را تقدیم هیات رییسه کرده‌اند که در صورت تصویب نهایی، نگهداری و تردد سگ‌ها در خیابان را ممنوع می‌کند.

  بر اساس این طرح، یک ماده به قانون مجازات اسلامی الحاق خواهد شد و برای کسانی که مبادرت به نگهداری «سگ یا دیگر حیوانات مضر» در منزل خود می‌کنند، مجازات در نظر گرفته می‌شود.
  به گزارش فرارو؛ نمایندگان مجلس در مقدمه توجیهی این طرح نوشته‌اند: «رواج سگ‌گردانی و نگهداری از آن علاوه بر مضرات بسیار زیاد بهداشتی و زیان‌آور بودن برای سلامت عمومی، یک معضل فرهنگی-اجتماعی و نوعی تقلید کورکورانه از فرهنگ مبتذل غربی است. لذا جهت جلوگیری از روند فزاینده سگ‌گردانی در معابر و نگهداری از آن در آپارتمان‌ها و منازل، طرح زیر تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌گردد.»
  بر اساس این طرح، که یک ماده به قانون مجازات اسلامی الحاق خواهد کرد، گرداندن حیوانات خطرناک یا حیواناتی که مضر برای سلامت عمومی بوده یا نجس‌العین می‌باشند از قبیل سگ در اماکن و معابر عمومی و وسایط نقلیه ممنوع است و مرتکب علاوه بر جزای نقدی از یک میلیون ریال تا ۵ میلیون ریال به ضبط حیوان مذکور محکوم می‌گردد.
  این ماده می‌افزاید، نگهداری حیوانات مذکور در آپارتمان‌ها ممنوع و در منازل مسکونی نیز چنانچه موجب نارضایتی هر یک از ساکنین گردد، ممنوع است. این طرح به وزارت بهداشت ماموریت می‌دهد تا فهرست حیوانات خطرناک و نجس‌العین (علاوه بر سگ) را تهیه کند.


 •  خبرگزاری مهر- گروه بین الملل: در حالی که امروز همچنان کشمکش ها در بحرین ادامه دارد این پرسش همچنان مطرح است که آیا این ناآرامی ها سبب غرق شدن ناوگان پنجم آمریکا در منطقه خواهد شد یا خیر؟

  به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهوری آمریکا در یک مکالمه تلفنی با شاه بحرین خشونت حاکمان این کشور علیه مردم شیعه را محکوم کرد. باراک اوباما در گفتگوی تلفنی با "حمد بن عیس آل خلیفه" ضمن محکوم کردن خشونت های پلیس این کشور علیه معترضین خواستار خویشتنداری دو طرف شد.

  وی همچنین "ثبات بحرین را در احترام به حقوق مردمش" دانست. این واکنش نشان می دهد که آمریکا از آن دستپاچکی روزهای نخستین قیام مردم تونس و بعد از آن قیام مردم مصر خارج شده و در واقع محافل قدرت در این کشور به ضرورت تغییرات در حاکمان منطقه پی برده اند، اما مدیریت این تغییرات برای "آقای تغییر" استراتژی است که در آینده می تواند "نوع" و "سطح" نگاهها به حزب دموکرات را تعیین کند.

  موضع آمریکا در قبال قیام مردم بحرین به نظر می رسد از آن "پارادوکسی" که در دو مورد پیشین بویژه مصر برخودار بود، نباشد. زیرا که این کشور در صورت فشار بر حاکمیت دو هدف را دنبال می کند.

  الف) ادامه بقای رژیم سنتی آل خلیفه در این کشور (تا حد امکان)

  ب) توجه به خواست های شیعیان بعنوان اکثریت

  اگر این دو رویکرد را برای آمریکا متصور بدانیم این کشور در صدد بر خواهد آمد تا در هر دو حالت منافع خود را در بحرین حفظ کند. یکی از بزرگترین علائق و دغدغه آمریکایی ها حضور در این کشور و حفظ حضور نظامی خود در منطقه از طریق پایگاه پنجم نیروی دریایی خود در منامه است. حال اگر دولت فعلی بر سرکار باشد کار طبق روال پیش خواهد رفت اما اگر مطالبات برای تغییر در این کشور افزایش یابد. به نظر می رسد آمریکا با درس گرفتن از تحولات دو کشور قبلی بر آن خواهد بود تا با چند رویکرد کار خود را دنبال کند.

  - ترغیب طرف ها به گفتگو
  - فشار برای اصلاحات
  - حذف چهره های سنتی و روی کار آوردن نیروهای جدید در قالب ایجاد یک "دموکراسی تحت کنترل"

  اما نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که قطعاً این رویکردها بطور همزمان دنبال نمی شوند و بصورت مرحله ای است و در هر فاز بحران به یکی از آنها استناد می شود. ایالات متحده اگر بتواند با ترغیب گفتگوها بر آن خواهد شد تا مخالفین را راضی نگهدارد و آنها را ترغیب به مشارکت در سیستم های سیاسی سنتی خواهد کرد اما اگر این رویکرد موفق نباشد بدون شک به دنبال فشار برای اصلاحات خواهد شد.

  بهترین وضعیت برای آمریکا در این مرحله آن است که دولت پیشین در برابر اصلاحات مقاومت کند. در این برهه فشار خارجی بر دولت ها به همراه تغییر رویکرد به سوی مخالفین به واشنگتن این فرصت را خواهد داد تا رایزنی های پشت پرده را برای تدوین مناسبات خود با نیروهای انقلابی به شیوه ای که در مصر و تونس صورت داده انجام دهد.

  در مورد بحرین نیز وضعیت به همین منوال است. آمریکا ناوگان پنجم خود را در این کشور مستقر کرده و واشنگتن سال گذشته برای سر پا نگهداشتن این رژیم در حدود 200 میلیون دلار به بحرین کمک نظامی کرده و تهدید به قطع این کمک ها که دو روز پیش "پاتریک لهی" سناتور دموکرات از وزارت خارجه درخواست کرده بود می تواند هر دولت وابسته به کمک خارجی را در مخمصه قرار دهد.

  در قضیه بحرین واشنگتن موقعیت برتری دارد. این کشور پایگاه خود در منامه را در منطقه شیعه نشین این شهر مستقر کرده و این تنها به دلیل امن بودن این منطقه و دوری آن از تندروی های سنی ها می باشد و سالهاست که نیروهای این کشور از نزدیک با شیعیان بحرین همسایگی دارند. اما یک مسئله بغرنج در این باره وجود دارد و آن همنوایی شیعیان بحرین و سمپاتی آنها با اندیشه های انقلاب اسلامی در ایران است اما به نظر می رسد آمریکایی ها بر آن هستند تا برای تعامل با این اندیشه از مدل عراق و مجلس اعلا بهره ببرند. این کار می تواند در رایزنی های پیش از پایان حرکت بویژه با تعامل با قدرت های منطقه عملی شود که این امر نخستین امکانی که به آمریکا خواهد داد ممانعت از غرق شدن ناوگان پنجم خواهد بود. 
  ---------------------------
  حسین امیری


   امانت داری و اخلاق مداری

  استفاده از   "خبرگزاری مهر"  
 •  
  رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه انسان کامل تنها محور وحدتی است که حقیقتاً وحدت آفرین است، گفت: جهان نیازمند تئوری و مدیریت و معیارهای جدیدی است و بشریت در حال جستجوی آن می باشد .

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار اعضای بیست و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با بیان اینکه وحدت برای انجام یک ماموریت مشترک است اظهار داشت : اگر ماموریت مشترکی وجود نداشته باشد وحدت بی معنا خواهد بود . وحدت زمانی معنا پیدا می کند که ماموریت مشترکی درمیان باشد.

  رئیس‌جمهور با بیان اینکه برای وحدت دو ماموریت مشترک که در راستا و مکمل هم هستند وجود دارد ، گفت: ماموریت اول کمال انسان است ، خدا انسان ها را خلق کرده است تا با تلاش و مجاهدت به خدا برسند و در یک سیر بی انتها به سمت خدا حرکت کرده و تجلی اسماء الهی باشند اما این ماموریت به خودی خود حاصل نمی شود و تحقق این هدف را خدای متعال از خلال ماموریت دیگری قرار داده است .

  وی ماموریت دوم برای حرکت در مسیر اتحاد را تلاش برای اصلاح جامعه و برپایی پرچم توحید و عدالت در سر تا سر زمین دانست و گفت : رسیدن به مراتب کمال و مرتبه قرب الهی از مسیر تلاش برای اصلاح جامعه و برپایی عدالت در سایه توحید محقق می شود . همه موظف و مامور به برپایی توحید و عدالت هستیم .

  احمدی نژاد با بیان اینکه انجام این دو ماموریت نیازمند لوازم و شرایط است اظهار داشت : انسان برای رسیدن به قله های کمال انسانی نیازمند انسان معیار و عامل است که به واسطه آن سنجیده شود و این انسان کامل و معیار باید زنده در دسترس و برای بشریت قابل دریافت باشد .

  وی با طرح این سوال که نقطه نهایی انجام ماموریت و برپایی جامعه ای سرشار از عدالت و توحید کجاست ؛ اظهار داشت : خدای متعال از زبان انبیاء الهی و پیامبر عزیز اسلام (ص) قله اجتماعی موعود و حاکم دنیای موعود را ترسیم و معرفی کرده است ، همه انبیاء الهی بشریت را به روزی وعده دادند که جهان سرشار از عدالت و محبت در سایه توحید خواهد شد و در این زمینه ویژگی هایی که پیامبران الهی معرفی کرده اند، مشترک است ، همه اعلام کرده اند که فردی خواهد آمد که انسان کامل ، عادل و موحد کامل است و با آمدن آن توحید و عدالت در جهان حاکم خواهد شد و چنین جامعه و کمیتی معیار همه انسان ها در مسیر حرکت است.

  رئیس جمهور خاطر نشان کرد : پیامبر عزیز اسلام (ص) معیار رسیدن به جامعه سرشار از عدالت و توحید را معرفی کرده و فرموده اند که فرزندی از فرزندان ایشان با ویژگی های معین خواهد آمد و جهان را اصلاح خواهد کرد .

  وی تصریح کرد : ماموریت اول برای انسان رسیدن خود و رساندن دیگران به قله های کمال انسانی است که نیازمند انسان کامل است که اگر نباشد انسان هم قله و هم مسیر را اشتباه خواهد رفت و ماموریت دوم تلاش برای برپایی جامعه کمال یافته است که در این جا هم انسان نیازمند معیار و انسان کامل است.

  احمدی نژاد گفت : مطالبه حاکمیت جهانی توحید و عدالت موضوع فطری است و هر انسانی به طور فطری به دنبال کمال و جامعه ای سرشار از عدالت است و اصولا انسان موجودی جهانی است که در قید و بند جغرافیا ، نژاد و قوم محصور نمی شود .

  وی اضافه کرد : انسان مورد نظر خدای متعال، انسان جهانی است که نه تنها باید جهانی بیاندیشد بلکه باید جهانی عمل کرده و مدیریت کند و خدا همه هستی را مسخر انسان قرار داده است . انسان اسیر تمایلات مادی و نفسانی هرگز نمی تواند انسان مد نظر خدای متعال باشد .

  رئیس‌جمهور گفت : زمان رسیدن جامعه موعود مشخص نیست ولی تحقق آن به میزان تلاش انسان برای رسیدن آن جامعه بستگی دارد . زمانی خواهد آمد که بشریت به ضرورت رسیدن به جامعه موعود و ضرورت آن گرایش و اراده پیدا کند و ماموریت مشترک کنونی ما تلاش برای رسیدن بشریت به این ضرورت است .

  وی افزود: وقتی انسان کامل در زمین نباشد بدین معناست که معیار و رهبری برای حرکت انسان وجود ندارد و زمانی که حرکتی نباشد بودن یا نبودن انسان ها تفاوتی نخواهد کرد و اگر حرکت کمالی از انسان گرفته شود، خلق جهان بیهوده است .

  احمدی نژاد گفت : بر بالای پرچم وحدت دو عبارت توحید و عدالت در سایه تلاش برای رسیدن به انسان کامل، وجود دارد .

  وی گفت : بی تردید هر کس در هر نقطه ای از عالم برای خدا و با نیت خالص در جهت اصلاح جامعه و برپایی توحید و عدالت حرکت کند بر اساس سنت الهی تحت مدیریت و هدایت انسان کامل قرار می گیرد .

  رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه نشانه تحقق وعده های انبیاء و نزول وحدت الهی آشکار شده است گفت : در شرایط کنونی جهان پیچیده ترین و فریبکارانه ترین اندیشه ها و طراحی های شیطانی در طول تاریخ در آستانه اضمحلال قرار دارد .

  وی گفت : نگاهی به تاریخ نشان می دهد که هیچ طاغوت ، فرعون و مستکبری به اندازه طاغوت و مستکبران دوره کنونی قدرت و نفوذ نداشتند که به راحتی علیه بشریت اقدام کنند . مارکسیسم و سرمایه داری هر دو یک ماهیت داشتند که با ادعای اصلاح گری ملت ها را به استثمار درآوردند .مارکسیست ها با دروغ ، فریب، توطئه ، دزدی و خیانت رسیدن به هدف را مباح می دانستند و اقدامات دیکتاتور مآبانه آنان در تاریخ بی سابقه بود اما به فضل الهی دوره¬اش تمام شده و اثری از آنها در عالم نیست .

  احمدی نژاد افزود: گروه مقابل مارکسیسم هم که مکمل آنها برای نابودی انسان و ارزش های آسمانی بود و جنایات زیادی تحت شعار آزادی ، حقوق بشر و دمکراسی انجام داده است که در تاریخ بی نظیر است در آستانه افول قرار دارد .

  وی خاطر نشان کرد : نظام سرمایه داری با اهداف استعماری و با مقدمات فریبکارانه سرزمین فلسطین را اشغال کرده و مردم فلسطین را که در جنگ دوم جهانی نقشی نداشتند، آواره کردند و به جای آنها کسانی را از گوشه و کنار دنیا به این سرزمین کوچ دادند. اینان در 60 سال گذشته 5 جنگ سنگین به منطقه تحمیل کردند و به بهانه های گوناگون مردم بی گناه را قتل عام و در این زمینه حتی از سلاح های ممنوعه استفاده می کنند اما به قدری فریبکارانه عمل کردند که به رهبران همین جنایتکاران جایزه صلح نوبل داده می شود.

  رئیس جمهور گفت : مستکبران امروز جهان نقطه نهایی استکبار و طاغوت هستند و بزرگترین مانع در برابر کمال انسان و برپایی حاکمیت جهانی توحید و عدالت می باشند که اگر فرو بریزند راه انسان برای رسیدن به قله کمال هموار خواهد شد و به فضل الهی امروز این استکبار در تمامی عرصه ها در حال فرو ریختن است .

  وی اضافه کرد : البته افول نظام سلطه بدین معنا نیست که دست از توطئه و فتنه بر می دارند ، اینان تا لحظه آخر تلاش خواهند کرد به اقدامات شیطانی خود ادامه دهند .

  احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه جهان در آستانه تحولات بزرگی قرار دارد ، گفت : جهان نیازمند تئوری و مدیریت و معیارهای جدیدی است و بشریت در حال جستجوی آن می باشد .

  وی افزود: انرژی عظیمی در ملت هابرای پیگیری عدالت و کرامت انسانی ذخیره شده است که مستکبران تصور می کنند می توانند این انرژی عظیم انسانی و مردمی را با طراحی های خود و به نفع منافع خود مدیریت کنند اما در اشتباه هستند چرا که فریاد ملت ها به خاطر اقدامات ظالمانه آنها است و اگر دخالت نکنند ملت ها قادر به اداره خود می باشند و نیاز به قیم ندارند .

  رئیس جمهور تصریح کرد: اگر بنا باشد ملت ها به صحنه بیایند اول کسانی که باید مجازات شوند سران استکبار و وابستگان و نوکران آنها هستند .

  وی گفت : به فضل الهی آخرین سنگر شیطان بزرگ در حال فرو ریختن است و آینده نزدیک جهانی عاری از صهیونیسم ،‌استکبار و طاغوت خواهد بود .


   

   امانت داری و اخلاق مداری

  استفاده از   "خبرگزاری مهر"  

 • در یک برنامه تلویزیونی؛ روزنامه نگار و تحلیلگر برجسته مصری در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به عواقب خطرناک بقای دیکتاتور پیر در شرم الشیخ که یک منطقه گردشگری در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی است، علت عدم سفر مبارک از این شهر را افشا کرد.

  به گزارش خبرگزاری مهر "محمد حسنین هیکل" شب گذشته در برنامه "مصر امروز" شبکه تلویزیونی المصریه در قاهره حاضر شد و اسرار پافشاری مبارک بر باقی ماندن در شرم الشیخ و علت عدم قبول دعوتهای صورت گرفته از وی برای رفتن به خارج از کشور را افشا کرد.

  هیکل در این برنامه اظهار داشت: پروژه پلیسی امنیتی کردن کشور در عهد مبارک بر این مسئله متمرکز بود که مناطقی را ایجاد کنند که دور از دسترس باشد و کسی نتواند ضربه ای به آن وارد کند. از اینجا بود که شرم الشیخ به عنوان یکی از مناطق هدف انتخاب شد.

  این تحلیلگر برجسته مصری افزود: شرم الشیخ از چشم افکار عمومی دور است، ارتش در آنجا تمرکزی ندارد، نزدیک دریا و فرودگاه قرار دارد و از همه مهمتر اینکه در نزدیکی اسرائیل و البته نیروهای آمریکایی در صحرای سینا است.

  باقی ماندن مبارک در شرم الشیخ خطرناک است

  هیکل در ادامه افزود: مبارک همچنان تماسهایی را از همه جا دریافت می کند. بیشتر این تماسها میان قاهره و شرم الشیخ برقرار می شود. ما در برابر خطری جدی قرار داریم که باید در راستای تضمین پیروزی انقلاب  آن را از بین ببریم. بقای مبارک در شرم الشیخ ممکن است باعث ایجاد مرکزی علیه انقلاب شود که مشکلاتی را در پی خواهد داشت.

  هیکل در ادامه با اشاره به اظهارات مقامات صهیونیستی که مبارک را همپیمان راهبردی خود خوانده بودند، افزود: کسانی که با سرنگونی مبارک مخالف هستند ممکن است از وجود وی در شرم الشیخ سوء استفاده کنند.

  وی تاکید کرد: بقای مبارک در شرم الشیخ احتمال وقوع انقلاب علیه انقلاب را بالا می برد ما در برابر رژیمی قرار داریم که می خواهد به هر صورت باقی بماند و دستاوردهای گذشته اش را حفظ کند.


   امانت داری و اخلاق مداری

  استفاده از "خبرگزاری مهر"  

 • / شلیک گلوله به سر و سینه معترضین/ شمار کشته ها به 200 تن رسید شلیک گلوله نیروهای امنیتی لیبی به سر و سینه معترضین، منع ورود خبرنگاران خارجی و داخلی به شهرهای این کشور و افزایش آمار کشته ها به 200 تن از آخرین تحولات لیبی به شمار می رود.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، قیام مردم لیبی و سرکوب معترضین توسط عوامل معمر القذافی رهبر لیبی در شهر بن غازی همچنان ادامه دارد.

  ایندیپندنت چاپ انگلیس نیز در این رابطه اعلام کرد که شمار اجساد در بن غازی به 200 تن رسیده است. نیروهای امنیتی لیبی که در سرکوب مردم شدیدترین خشونت ها را به خرج داده اند روز گذشته در مراسم تشییع جنازه کشته های لیبی به سوی مردم حمله ور شدند و 15 تن را به قتل رساندند.

  پوشش خبری تحولات کنونی لیبی تا حدودی دشوار است چرا که معمر القذافی از آغاز اعتراضات مردمی این کشور که از اواخر هفته گذشته آغاز شده است به دلیل جلوگیری از ورود خبرنگاران خارجی به لیبی و نیز منع خبرنگاران داخلی به شهر بن غازی و نیز قطع اینترنت و اختلال در خطوط تلفن همراه بسیار سخت می باشد.

  در همین حال پایگاه اینترنتی الجزیره گزارش داد که نیروهای امنیتی لیبی در یورش به معترضین مستقیما سر و سینه را هدف گلوله قرار می دهند.

  50 تن از علمای مسلمین لیبی با صدور بیانیه ای از نیروهای امنیتی خواستند خشونت زیاد علیه معترضین را متوقف کنند.

  وزیر امور خارجه کانادا نیز از دولت لیبی خواست که به جای سرکوب تظاهرات کنندگان به گفتگوی مسالمت آمیز روی آورد.

  وی افزود: ما از تمامی طرف ها می خواهیم که به آزادی بیان و برپایی راهپیمایی مسالمت آمیز که حق تمامی مردم است احترام بگذارند. 


   امانت داری و اخلاق مداری

  استفاده از "خبرگزاری مهر"  
 •  
  احمدی نژاد: نظام ناعادلانه حاکم بر جهان نمی‌تواند ادامه پیدا کند رئیس جمهوری اسلامی ایران و وزیر خارجه آلمان با اشاره به لزوم بازنگری در سیستم حاکم بر مدیریت جهانی و این که سازمان ملل و شورای امنیت پاسخگوی نیازهای ملت‌ها نیست خواستار اصلاح نظام حاکم بر جهان براساس مشارکت همگانی شدند.

  به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار کیدووستروله وزیر خارجه آلمان با اشاره به این‌که زمینه‌ها و شرایط مناسبی برای همکاری‌های مشترک دو کشور وجود دارد، گفت: احترام به استقلال ملت‌ها و همکاری براساس احترام و عدالت اصولی است که همه از جمله ایران و آلمان می‌توانند بر اساس آن با یکدیگر همکاری داشته باشند. 

  رئیس جمهور با تاکید بر این‌که نظام حاکم بر جهان نمی‌تواند ادامه پیدا کند و چشم انداز روشنی هم برای بهبود شرایط جهانی با این سیستم وجود ندارد، گفت: جهان نیازمند سیستم و نظام جدیدی است که ایران و آلمان می‌توانند همکاری خوبی در این زمینه داشته باشند.

  وی خاطر نشان کرد: در شرایطی که جهان در حال تغییر و تحول است و اندیشه سرمایه‌داری همانند مارکسیسم به دنبال پیوستن به کتابخانه‌ها می‌باشد، جهان در جستجوی نظم جدیدی است که دو کشور با همکاری یکدیگر می‌توانند در روند اصلاح درست این تحولات و ایجاد نظام جدید جهانی با یکدیگر مشارکت کنند.
   
  احمدی‌نژاد افزود: جمهوری اسلامی ایران از گفتگو و مذاکره با دولت ها و ملت‌هایی که بخواهند در چارچوب عدالت و احترام درباره موضوعات جهانی همکاری داشته باشد، استقبال می‌کند.
   
  رئیس جمهور با اشاره به این‌که نظام موجود در جهان نمی‌تواند به نیازهای بشریت پاسخگو باشد، اظهار داشت:‌ جهان نیازمند نظم پایدار و انسانی است و نظم پایدار زمانی بوجود می‌آید که همه کشورها در آن مشارکت داشته باشند.
   
  احمدی‌نژاد گفت: نظامات حاکم بر دنیا تبعیض‌آلود و ناعادلانه هستند، اینکه در شورای امنیت سازمان ملل عده‌ای برای خود حق وتو قائل هستند، آشکارا بی‌احترامی به حقوق ملت‌هاست چنین سیستمی نه تنها نمی‌تواند دنیا را اداره کند و بلکه نمی‌تواند، ادامه پیدا کند. 
   
  وی خاطر نشان کرد: ایران و آلمان به خاطر گذشته تاریخی و ویژگی‌های مشترک می‌توانند همکاران خوبی برای طراحی نظم جدید جهانی باشند و انتظار این است که آلمان در کنار دولت‌ها و ملت‌های مستقل قرار بگیرد.
   
  رئیس جمهور با بیان این‌که راه‌حل همه مشکلات گفت‌وگو بر اساس منطق و عدالت است گفت: باید روند گفتگو و مذاکرات باعث تقویت دوستی شود و اگر منجر به افزایش دشمنی شود، فایده‌ای نخواهد داشت.
   
  احمدی‌نژاد و وزیر خارجه آلمان همچنین در این دیدار مهم‌ترین تحولات منطقه و موضوع افغانستان را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار داده و بر ضرورت همکاری مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم و مواد مخدر تاکید کردند.
   
  کیدووستروله وزیر خارجه آلمان نیز با اشاره به روابط دیرینه دو ملت ایران و آلمان گفت: آلمان به دنبال راهکارهایی برای ارتقاء مناسبات دو جانبه و همکاری مشترک دو کشور در مورد مسایل بین‌المللی است.
   
  وی افزود: آلمان به این باور رسیده است که برخورد و مجادله راه حل رفع مشکلات نیست، بلکه برای رفع آنها باید همکاری و گفتگو در پیش گرفت از این رو برای حل مسایل جهانی همکاری‌های بین‌المللی ضروری است و بر این باور هستیم که هیچ مشکلی نیست که در مذاکره و گفت‌وگو قابل حل نباشد.
   
  وزیر خارجه آلمان با تاکید بر این‌که کشورش خواستار تغییر در سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان است از اینکه مناطقی مانند آمریکای جنوبی، آفریقا و آسیا حضور کمرنگی در سازمان ملل دارند انتقاد کرده و بر ضرورت مشارکت همه کشورها در آن تاکید کرد.
   
  وی بابیان اینکه آلمان معتقد است کشورها باید به حقوق یکدیگر احترام بگذارند و احترام متقابل پایه و بنیان اصلی نظام جهانی است، گفت: مشکلات جهانی را تنها می‌توان با مشارکت همگانی حل و فصل کرد.
   
  کیدووسترولهوی ادامه داد: ایران و آلمان از جایگاه ویژه و مؤثری برخوردار هستند و آلمان به دنبال ارتقای همکاری‌های فی‌مابین با جمهوری اسلامی ایران است.

   امانت داری و اخلاق مداری 

    "خبرگزاری مهر"  

عکس

درباره سایت

 • به وب سایت زیتون نیوز خوش آمدید

آخرین عناوین

عکس

نویسندگان

نظرسنجی

 • عملکرد دولت دکتر حسن روحانی را طی این دوره ریاست جمهوری چگونه ارزیابی می کنید؟

زیتون نیوز

زیتون نیوز اخبار و اطلاعات جالبی را در اختیار کاربران قرار می دهد

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو