• jalali ghalenoie مجید جلالی: احساس می كنم سر كار هستیم/ ذهنیت خوبی برای حرف زدن ندارم
  به گزارش ایران-ایران به نقل از گل صحبتهای مجید جلالی درباره نیامدن کارلوس کئیروش به فوتبال ایران خواندنی است . جایی که جلالی می گوید دیگر صحبت کردن درباره گزینه های مربیگری تیم ملی بیهوده است. جلالی می گوید:« من درباره کئیروش نظری ندارم. دیگر صحبت کردن در این مورد فایده ای ندارد. شماها مدام از من پرسیدید نظرت درباره کئیروش چیست اما من می گفتم تا نیامده نباید درباره او صحبت کرد. شما اصرار کردید و من هم در نهایت نظرم را گفتم. حالا هم زیاد ذهنیت خوبی برای حرف زدن ندارم. وقتی می بینم صحبتهایم راه به جایی نمی رود و بعضی ها هر کاری می خواهند انجام می دهند دیگر سعی می کنم حرفی نزنم» از جلالی پرسیدیم که گزینه ایرانی در مقطع فعلی بیشتر به درد تیم ملی می خورد یا گزینه خارجی که او اینگونه پاسخ ما را داد:« اگر به صحبتهای من طی روزهای گذشته دقت کنید می بینید که اصل موضوع برای حل شدن مشکل فوتبالمان را مربی نمی دانم. از دید من مربی در بالاترین سطحش تنها می تواند ۱۵ درصد از مشکلات را حل کند. »
  از جلالی پرسیدیم برای اینکه زودتر به حل ۱۵ درصد از مشکلاتمان برسیم مربی ایرانی انتخاب کنیم یا خارجی که او گفت:« باید به زمان نگاه کرد و پتانسیل افراد. نیروهای داخلی باید ارزیابی شوند و اگر خوب بودند می توانند ۱۰ تا ۱۵ درصد از مشکلات ما را حل کنند. بقیه مشکلات برمی گردد به برنامه ریزی و معضلات ساختاری فوتبال ما.» جلالی درباره ملاک ارزیابی مربیان داخلی می گوید:
  « فکر می کنم اگر بیشتر از این صحبت نکنم بهتر است. وقتی صحبت می کنم احساس می کنم سر کار هستم. خبرنگارها چند روز زنگ می زدند و درباره کئیروش از من می پرسیدند اما در نهایت دیدیم که چیز دیگری از آب درآمد. فکر می کنم اگر در این مقطع در گوشه ای از کشور و تیمی مثل فولاد کار کنم و تمرکزم را بگذارم روی این تیم بهتر است. • amir ghalenoie با چه منطقی قلعه نویی می شود آلترناتیو کرش؟
  مربی خارجی نشد و حالا تماشای دوباره جمال امیرخان قلعه نویی در سیمای سرمربی جدید تیم ملی، محتملترین گزینه پیش روی فوتبال ایران است.
  کرش نیامده چون همسرش خیابان های لیسبون یا لندن را به قدم زدن در بولوار ایوانک ترجیح داده است و به عکس همسرش ترجیح می‌داده جای خرید از پاساژ بوستان سری به فروشگاه پرادا بزند. پس حالا که او این‌ چنین کرده غرور ملی‌مان را تحقیر کرده، پرونده استخدام مربی خارجی را برای همیشه می‌بندیم و می‌گذاریم گوشه پستو تا برویم سراغ گزینه‌های خارجی.

  صبح جلسه کمیته فنی می‌گذاریم و اسامی پیش روی‌مان را لیست می‌کنیم. همه را در گلدانی می‌ریزیم و رای می گیریم. یک بار ، دو بار و برای بار سوم. هر سه بار قرعه همانی می‌شود که از قبل می شد باور داشت که اتفاق می‌افتد. بله تیم ملی باید سهم امیر خان قلعه‌نویی باشد که سرمربی سپاهان قهرمان است و تیم امید هم می‌رسد به منصورخان ابراهیم‌زاده، سرمربی آن یکی تیم قهرمان. آنها که باشگاه‌هایشان حاضر نیستند سرمربی‌هایشان را در میانه راه از دست بدهند و باید رئیس فدراسیون منت‌‌شان را بکشد. همان سیستم سلام و صلواتی که دو سال پیش از این برای آوردن علی دایی و غلامحسین پیروانی به تیم‌های بزرگسالان و امید شکل گرفت و مدتی بعد هر دو با لعن و نفرین به خانه‌هایشان فرستاده شدند و این سیکل دوباره می‌رود تکرار شود تا شاید حسرت تیم ملی امید ۴۳ ساله شود و فوتبال بزرگسالان‌مان هم…..

  کرش نمی‌آید و اگر او نیاید حالا به هر دلیلی، یعنی دیگر هیچ کسی حاضر نیست سرمربی ایران باشد؟ اصلا اگر دو ماه قبل از این وقتی به کرش پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی را دادید، او می‌گفت نه شما باز هم به دنبال مربی خارجی نمی‌‌رفتید؟ شاید مسئولان فدراسیون فوتبال حتی حرف‌های دو روز قبل‌شان را از یاد برده‌اند که می‌گفتند اگر کرش نیامد، چند مربی بزرگ دیگر هستند که خیلی زود حاضرند به ایران بیایند. حتی اگر بپذیریم این گفته‌ها تاکتیکی بوده تا مرد پرتغالی رقم قراردادش را بالا نبرد، باز باور این که آلترناتیو فدراسیون برای کرش، امیر قلعه‌نویی یا منصور ابراهیم‌زاده باشند که با وجود توانایی‌هایشان در فوتبال باشگاهی، در قواره مربیگری تیم ملی نتوانستند خواسته‌های مردم را برآورده کنند.

  کرش، مربی میانسال و سرشناس پرتغالی به ایرن نمی‌آید چون فرهنگ زندگی او و همسر میان سالش با هنجارهای رایج ما همخوانی ندارد که شاید رئیس فدراسیون فوتبال ما هم در دهه قبلی اگر شرایط زندگی در کشوری اروپایی را می‌داشت، حاضر نمی‌شد بار سفر به آن کشور را ببندد چون هنجارهایش متفاوت از آن فرهنگ می‌شد. اما چون کرش گفته نمی‌آید قحط‌الرجال آمده. حالا باید بگوییم دیگر هیچ کس نمی‌آید؟ به راستی اگر همین حالا گزینه‌ای چون روژه لومر که فدراسیونی‌ها تا یک قدمی عقد قرارداد با او رفته بودند، با سابقه قهرمانی جهان، قهرمانی اروپا، قهرمانی آفریقا و سه دوره مربیگری در جام جهانی در ۶۷ سالگی بیاید ایران، فوتبال ما عقب افتاده؟

  اگر خوزه آنتونیو کاماچو را پذیرش این شایعه که از سوی چند بازیکن تیم ملی سفارش شده باشند برای فوتبال‌مان بیاوریم عقبگرد کرده‌ایم؟ کسی که هم سرمربی رئال بوده، هم هدایت تیم ملی اسپانیا را در جام جهانی در دست داشته است. اصلا گزینه‌های در دسترس‌تری را در ذهنمان مرور کنیم. زیکوی برزیلی، برونو متسو و فیلیپ تروسیه فرانسوی یا حتی گزینه‌ای مثل پیم وربیک هلندی که همگی هم در فوتبال آسیا مربیگری کرده‌اند و تجربه حضور درخشان در جام جهانی را داشته‌اند اگر هدایت تیم ملی ایران را بدست بگیرند نمی‌توانند گامی رو به جلو برای فوتبال ملی‌مان باشد که سالهاست پشت هم در جا می‌زند و فوتبالدوستان کشورمان را بر این باور استوار کرده که تنها راه نجات شان دیدن یک گزینه خارجی توانمند روی نیمکت تیم ملی خواهد بود. درست یا غلط آنها بر این باورند که فوتبال این روزها نیاز به اسمی خارجی دارد، یک اسم که برایشان در فوتبال جهان آشنا باشد. راستی چرا باید باز هم سرخورده شان کنیم؟

 • کلاهبرداری در بورس با جعل نام مقام ارشد کشور

  محمد تکبیری، مدیر حراست سازمان بورس و اوراق بهادار با هشدار به سوء استفاده افراد سودجو از نام مقامات ارشد کشور گفت : به تازگی افرادی فرصت طلب با ارسال پیامک و یا تماس تلفنی با افراد مختلف از جمله سهامداران شرکت ها، از آن ها می خواهند وجهی را بابت دریافت سهام این شرکت ها به حساب سازمان بورس و اوراق بهادار واریز کنند.

  وی اظهار داشت: دراین کلاهبرداری افراد فرصت طلب، شماره حساب های شخصی خود را به مردم می دهند تا بتوانند مبالغی را از آنان اخذ کنند.

  تکبیری با هشدار به افراد مختلف جامعه به ویژه سهامداران شرکت های درخصوص این شیوه کلاهبرداری، از آنان خواست درصورت تماس این گونه افراد ، ضمن اعلام موضوع به واحد امور سهام شرکت ذیربط، مراتب را به مراجع قانونی گزارش دهند. • vazire kar sheykholislami وزیر کار:نرخ بیکاری ما از آمریکا کمتر است
  - در شرایط اجرای طرح هدفمند سازی سهم بیشتری از یارانه‌ها به کارگران می رسد،‌یعنی این موجب شده وضع زندگی کارگران به نسبت بهتر از گذشته شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت،شیخ الاسلامی درباره ادعای برخی از سایت‌ها در زمینه آمار بیکاری گفت: درباره میزان آمار بیکاری بهتر است مرکز آمار اطلاع رسانی کند اما واقعیت امر این است که تعداد کشور‌هایی که الان نرخ بیکاری آنها دو رقمی است، بسیار زیاد است. بیش از صد کشور در دنیا نرخ بیکاری شان دو رقمی است. وی افزود: بحران اقتصادی جهان و شرایط نابسامان اقتصادی در بعضی از کشور‌ها نرخ بیکاری آنها را به نزدیک ۴۰ تا ۵۰ درصد هم رسانده است در حالی که نرخ بیکاری ما در مقایسه با بسیاری از کشور‌هایی که در نگاه اول به نظر می آید، وضع اقتصادی خوبی دارند، بسیار بهتر است و برداشت خود من این است که نرخ بیکاری در ایران حتی کمتر از غول اقتصادی جهان؛ آمریکاست.

  وزیرکار ابراز امیدواری کرد؛ با ارائه نرخ بیکاری از جانب مرکز آمار، آن زمان قضاوت خواهیم کرد وضع ما چگونه خواهد بود. شیخ الاسلامی تصریح کرد: به هر حال آنچه مسلم است؛ فعالیت‌های بسیار خوب و گسترده‌ای در جهت اشتغال زایی در کشور صورت گرفته است و به طور یقین نرخ بیکاری در کشور ما روند نزولی دارد، یعنی شاهد کاهش نرخ بیکاری و افزایش و رونق بازار اشتغال هستیم. آمار استانداری ها درباره میزان ایجاد اشتغال قابل قبول است وی همچنین درباره آمار اعلام شده در زمینه ایجاد اشتغال اظهار داشت: هر کس درباره این آمار تردید دارد، می تواند مراجعه کند و اطلاعات را از استانداری ها دریافت کند.

  ما آمار را براساس جمع بندی گزارش های استانها اعلام کرده ایم و اگر کسی تردید دارد، می تواند اطلاعات را در هر استانی که مورد نظرش است، بررسی کند. زیر سوال بردن اعداد و ارقام هنر نیست وزیر کار و امور اجتماعی تصریح کرد: زیر سوال بردن اعداد و ارقام هنر نیست.

  اگر کسی در صد کشف واقعیت است، راه آن شناخته شده و روشن است. اتفاقا در این میان خود ما مدعی هستیم ما که آمار را تولید یا حتی ادعا نمی کنیم. ما تنها عملکرد مجموعه مدیران کشور را که در جهت اشتغال زایی تلاش کردند، گزارش کرده ایم. وی به اعزام گروه های اعتبار سنجی آمار اشتغالزایی در استان ها اشاره کرد و افزود: برای اطمینان از صحت آمار و اطلاعات ارائه شده،گروه‌های مختلف اعتبار سنجی به ۳۱ استان کشور اعزام شدند و نتایج حاصل نشان می دهد؛ خوشبختانه آمار و اطلاعات با واقعیت مطابقت دارد البته در صد کمی هم انحراف به صورت طبیعی وجود دارد زیرا یک شغلی در فروردین ایجاد شده، ممکن است به هر دلیلی به طور مثال در مهر یا دی فرد دیگر آن کار را ادامه ندهد و به کار دیگری پرداخته باشد و از این نوع اموراتی که ممکن است، صورت گرفته باشد.

  عبدالرضا شیخ الاسلامی تاکید کرد: ما نسبت به آماری که استانداران اعلام می کنند، اطمینان کامل داریم و این آمارها قابل قبول است.

  وزیر کار و امور اجتماعی افزایش بی رویه حقوق کارگران را کذب محض دانست و اظهار داشت: این بحثی که سایت ها و روزنامه ها درباره افزایش حقوق کارگران به آن پرداختند، صحت ندارد. وی گفت: برخی از رسانه ها با این تلقی که شاید اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها شرایط زندگی و معیشت را برای کارگران دشوارتر کند، به همین دلیل ما باید یک جهش فوق العاده‌ای در افزایش حداقل دستمزد کارگران داشته باشیم.

  از من پرسیدند که آیا شما، اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را در تعیین دستمزد دخالت می دهید؟ شیخ الاسلامی افزود: من عرضم این بود که اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها موجب توانمندتر شدن این کارگران شده است، زیرا قانون هدفمندی یارانه ها درصدد است تا منابع کشور یا یارانه‌هایی که در کشور توزیع می شد را از طبقات برخوردارتر و مرفه تر بگیرد و به طبقات ضعیف تر و کم درآمد‌تر بدهد.

  بنابراین در شرایط اجرای طرح هدفمند سازی سهم بیشتری از یارانه‌ها به کارگران می رسد،‌یعنی این موجب شده وضع زندگی کارگران به نسبت بهتر از گذشته شود.

  وی خاطر نشان کرد: به عبارت دیگر اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها یک عامل در جهت افزایش مزد کارگران نیست.

  افزایش بی رویه حقوق کارگران یک بحث انحرافی بود که با سوء برداشت، مطرح شده است وزیر کار و امور اجتماعی تعیین مزد کارگران را دارای ساز و کار کاملا روشن و قانونی ذکر کرد و افزود: شورای عالی کار یک ساختار سه جانبه شامل نمایندگان دولت، ‌جامعه کارفرمایی و کارگری دارد که در یک فرآیند بسیار طولانی در یک فضای کاملا کارشناسی و البته مثبت و دوستانه ابعاد قضیه را بررسی می کنند و تصمیمات این جلسه جنبه قانونی دارد و برای همه محترم و لازم الاجراست. وی گفت: بنابراین افزایش بی رویه حقوق کارگران یک بحث انحرافی بود که با سوء برداشت، مطرح شده است.

 • تاریخ انتشار خبر: ۲۷ بهمن ۱۳۸۹

  انتقاد یک سایت اصولگرا از موضعگیری عبدالله گل در باره ناآرامی دیروز تهران


  سایت مشرق نیوز نوشت:
  روزنامه “زمان” چاپ آنکارا، در شماره امروز خود، از نشست گل با خبرنگاران رسانه های ترکیه در تهران خبر داد. وی در این نشست که همزمان با اغتشاشات دیروز در تهران برگزار شده است، سخنانی به زبان راند که خروج از آداب دیپلماتیک در میانه سفر به یک کشور خارجی است.

  روزنامه زمان نوشت: خبرنگاران حاضر در این جلسه به گل خبر دادند که امروز (دیروز)صبح، به علت تظاهرات “هواداران اصلاحات” در تهران، شبکه تلفن همراه و اینترنت قطع شده است که گل، پاسخ داد: «دوران کنونی، متفاوت است! شاید بتوان تلفن های همراه را قطع کرد اما تلویزیون ها همه چیز را نشان می دهند و نباید هیچ اقدامی علیه مردم انجام شود.»

  از سوی دیگر، به نوشته این روزنامه، “مصطفی ایسن” رئیس دفتر ریاست جمهوری ترکیه نیز گفته است که راننده ای که ما را به محل خرید کتاب می برد، مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

  مشخص نیست با توجه به اطلاع سفارت ترکیه از اوضاع دیروز تهران، گل به چه علتی، تصمیم به خرید کتاب که قاعدتاً حوالی میدان انقلاب اسلامی بوده، گرفته است.

  با توجه به خبرهای منتشرشده از موضع گیری های عبدالله گل طی روزهای اخیر، انتظار می رود وی تا پیش از خروج از کشورمان، از بیان چنین عبارات غیردیپلماتیکی عذرخواهی کرده یا آن را تکذیب کند.

 • خبرگزاری جوان اعلام کرد:دستگیری کارمند سفارت ژاپن در تهران

  به گزارش جوان آنلاین، کارمند محلی سفارت ژاپن در تهران روزگذشته به جرم حضور در اغتشاشات ۲۵ بهمن در تهران دستگیر شده است.

  گزارشها حاکی است که روزگذشته سفارتخانه های زیادی در تهران در آشوب نقش داشته اند که تا کنون نام برخی از آنها نظیر انگلیس،اسپانیا و ژاپن افشا شده است.

 • اغفال دخترهمدانشگاهی با تهدید‌های شیطانی

  دختر دانشجوی از یکی از هم دانشگاهی‌های پسر خود به اتهام سوءاستفاده شکایت کرد.

  به گزارش تهران امروز پرونده با شکایت دختری در دادسرای هاشمی به جریان افتاد.

  این دختر که دانشجو مهندسی عمران دانشگاه یکی از شهرستان‌های غرب تهران بود از یکی از هم دانشگاهی‌های خود شکایت کرد.

  این دختر جوان که نسیم نام دارد به قاضی پرونده گفت: ۳ سال پیش از طریق تلفن با پسری به نام مهرداد که مکانیک می‌خواند آشنا شدم.

  ارتباط ما به صورت تلفنی و دیدار در شهر ادامه پیدا کرد و چند وقتی هم به همین منوال گذشت. ما هر دو اهل تهران بودیم یکروز موقعی که مهرداد داشت با اتومبیل شخصی خود برای سپری کردن تعطیلات آخر هفته به تهران برمی‌گشت به من پیشنهاد کرد همراه او بروم.

  من هم که قصد رفتن به خانه مان را داشتم با این پیشنهاد موافقت کرده و سوار ماشین وی شدم اما به محض رسیدن به تهران مهرداد مرا به بهانه‌ای به خانه خود برده و با من رابطه شیطانی برقرار کرد.

  پس از گذشت یک‌روز من که می‌خواستم به ارتباطم با وی پایان دهم از او خواستم دیگر با من تماس نگیرد اما مهرداد با عصبانیت گفت: اگر این رابطه تمام شود آبرو برای تو نخواهم گذاشت و با تلفن منزلتان تماس گرفته و ماجرای رابطه ام با تو را به پدر و مادرت خواهم گفت.

  من هم به شدت از پیامدهای این کار وی می‌ترسیدم چاره‌ای جز تبعیت از خواسته‌های شیطانی وی را نداشتم. وی نزدیک ۲ سال از من سوء استفاده کرد و من روز به روز افسرده و گوشه گیر تر می‌شدم.

  هرچه هم به راه حلی که می‌تواند مرا از این مشکل نجات دهد فکر می‌کردم فایده‌ای نداشت و من که برخلاف میل خود اسیر یک رابطه شیطانی شده بودم مفری جلوی راه خود نمی‌دیدم.

  مادرم هم که به رفتارهای عزلت جویانه من مشکوک شده بود بارها از من درباره علت ناراحتی ام سوال کرده بود اما از ترس برملا شدن این موضوع پیش وی موضوع را از وی مخفی کرده و از گفتن آنچه به سرم رفته بود طفره می‌رفتم اما پس از مدتی تصمیم به بیان واقعیت به مادرم گرفتم و شرح ماجرا را برای او گفتم. مادرم برخلاف توقع من با این موضوع منطقی برخورد کرد و آن‌را به پدرم نیز گفت.

  آنها با مهرداد تماس گرفته و از وی درباره رفتار شیطانی وی سوال کرده بودند و به وی پیشنهاد کردند با من ازدواج کند و این قضیه را به شکل شرعی حل کند.

  اما مهرداد با کمال وقاحت به آنها گفت به شرطی حاضر به ازدواج با دخترتان هستم که برای من یک خانه، یک اتومبیل و تمام وسایل خانه را فراهم کنید.اگر این مواردی را که گفتم برای من تهیه نکنید با دخترتان ازدواج نمی‌کنم و با اقوام و خویشاوندان شما تماس گرفته و داستان رابطه ام با دختران را برای آنها هم خواهم گفت. حالا با مادرم آمده‌ایم تا از این پسر شکایت کنیم.

  به گزارش خبرنگار ما در حال حاضر این پرونده در دادسرای هاشمی جریان دارد وقرار است با احضار مهرداد و چند شاهد به اتهامات وی از جمله اغفال، تهدید و… رسیدگی شود.


 • Quantcast


  تابناک- شب گذشته، سر کنسول اسپانیا در تهران که در راهپیمایی غیرقانونی ۲۵ بهمن حضور یافته بود، دستگیر شد.

  «ایگناسیو پرز کمبرا»، سرکنسول اسپانیا در ایران، در حالی دستگیر شد که به همراه سفیر این کشور در ایران در راهپیمایی غیرقانونی ۲۵ بهمن حضور یافته بود.

  بنا بر این گزارش، این دیپلمات ۴۲ ساله که به دست پلیس اتباع بیگانه نیروی انتظامی دستگیر شده، نزدیک سه ساعت در تجمعات دیروز حضور داشته است.

  وزارت خارجه اسپانیا در واکنش به این دستگیری، مرتضی صفاری نطنزی، سفیر ایران در این کشور را احضار کرده است.

  همچنین وزیر امور خارجه اسپانیا، پیامی محرمانه را توسط سفیر ایران برای مقامات قضایی ایران فرستاده است.

  دستگیری این فرد از آنجا بسیار با اهمیت است که نقش عوامل خارجی در اغتشاشات پس از انتخابات ریاست جمهوری بسیار آشکار بود، ولی سران فتنه، هر گونه وابستگی خود را به دولت های غربی رد کرده بودند.


 • shojooni نامه شجونی به هاشمی رفسنجانی: فرصت را از دست ندهید و علیه موسوی و كروبی حرف بزنید؛حکم شان اعدام است
  عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز خطاب به هاشمی رفسنجانی نوشت: آقای هاشمی به سرعت از موسوی و کروبی فتنه‌گر و محارب اعلام برائت کنید.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز طی نامه‌ای به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیگر عضو جامعه روحانیت مبارز نسبت به عدم اعلام برائت وی از سران فتنه هشدار داد.

  بر اساس این گزارش، وی در ابتدای این نامه با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی دارای سوابق چشمگیر انقلابی است، خطاب به وی نوشت که اگر می‌خواهد از گذشته خود حراست کند باید همین امروز از فتنه‌گران اعلام برائت کند چرا که موسوی و کروبی دشمنان جهان اسلام هستند و صهیونیست‌ها را خرسند کرده و مسلمانان سراسر جهان را نگران کرده‌اند.

  شجونی با بیان اینکه آقای هاشمی رفسنجانی آخرین فرصت خود را برای اعلام برائت از موسوی و کروبی نباید از دست بدهد، نوشت: تا زمانی که آقای هاشمی از موسوی و کروبی اعلام برائت نکرده باشد، بنده حساب وی را با سران فتنه‌ جدا نخواهم دانست.

  دبیر کل جامعه وعاظ با بیان اینکه موسوی و کروبی بدون امید به همراهی هاشمی رفسنجانی جرأت جسارت به ارزش‌های ملت ایران را نداشته و ندارند، به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هشدار داد در صورت عدم اعلام برائت ملت ایران دیگر هاشمی رفسنجانی را به دامن انقلاب جای نخواهند داد.

  وی همچنین در این نامه نوشته است ‌که روحانیت برای فدا شدن در راه ولایت فقیه آمادگی کامل دارند و هر فردی در مقابل نظام اسلامی بایستد با واکنش شدید روحانیت مواجه خواهد شد.

  شجونی در بخش پایانی نامه خود خطاب به هاشمی رفسنجانی نوشت: آقای هاشمی من با شما دوستی دیرینه دارم و دوستانه می‌گویم که ملت ایران شما را جزو حامیان فتنه ۸۸ می‌داند که البته بنده نیز با ملت ایران هم عقیده هستم؛ اگر شما چنین نظری ندارید فرصت را از دست ندهید و به سرعت با موسوی و کروبی فتنه‌گر و محارب که حق‌شان اعدام در ملاء عام است اعلام برائت کنید. ناگفته نماند که دعا کرده‌ام جان نا قابل خویش را در راه مبارزه با سران فتنه به مقام معظم رهبری هدیه کنم.

 • مادر ندا کوچولو بازداشت شد


  همزمان با دستگیری مادر « ندا» کوچولو و پدر و برادر این زن، رسیدگی به پرونده غم‌انگیز دختر سه ساله که با ضربه‌های مرگبار زن‌عمویش از پا درآمده وارد مرحله تازه‌ای شد. این در حالی است که وکیل فاطمه ـ متهم اصلی پرونده ـ موکلش را بیمار روانی معرفی کرد و خواستار بررسی سلامت روانی زن جوان از سوی کارشناس پزشکی قانونی شد.
  روزنامه ایران در این باره نوشت:
  رسیدگی به پرونده این ماجرا از صبح دوشنبه ۲۵ مرداد ۸۹ و به دنبال انتقال پیکر نیمه‌جان دختر کوچولو به بیمارستان طبی کودکان تهران در دستور کار بازپرس «عباس خوشکام» – از شعبه اول دادسرای ناحیه ۶ تهران – و مأموران پلیس قرار گرفت. چرا که تیم پزشکی در نخستین معاینات با مشاهده آثار کبودی، ضرب و جرح و سوختگی‌های عمیق روی بدن لاغر و بی‌حرکت دخترک دریافتن او به شدت هدف کودک‌آزاری قرار گرفته است.

  در ادامه تحقیقات نیز فاطمه ـ زن‌عموی ۳۰ ساله ندا ـ بازداشت شد. او ابتدا منکر هر گونه ضرب و شتم و سوزاندن دخترک بود. اما ۱۷ روز بعد و همزمان با مرگ ندا روی تخت بیمارستان و در جریان تحقیقات فنی، تخصصی سرانجام لب به اعتراف گشود و گفت: قسم می‌خورم قصد کشتن «ندا» را نداشتم. من او را همانند دو فرزندم دوست داشتم. اما آن روز «ندا» در آشپزخانه ادرار کرد. من که تازه خانه را تمیز کرده بودم با مشاهده این صحنه از شدت عصبانیت به خشم آمده و کنترلم را از دست دادم و چند سیلی به صورتش زدم. بعد هم او را به حمام خانه بردم و همانجا او را به زمین کوبیدم که سرش محکم به دیوار خورد. بعد هم برای آوردن لباس‌هایش از حمام خارج شدم ولی هنگام بازگشت ناگهان بچه را دیدم که به شکم روی زمین افتاده و تکان نمی‌خورد. با دیدن پیکر نیمه‌جانش وحشت‌زده چند بار «ندا» را صدا زدم اما جوابی نشنیدم. بعد از آن دیوانه‌وار همسایه‌ها را صدا زدم که سرانجام با کمک آنها «ندا» را به بیمارستان رساندیم.

  فاطمه با صدای بغض‌آلود ادامه داد: به هیچ عنوان قصد آزار و کشتن او را نداشتم. هیچ‌گاه هم بچه را کتک نمی‌زدم. اما در این اواخر به دلیل آنکه در خانه ادرار می‌کرد عصبی می‌شدم. یک هفته قبل از انتقال به بیمارستان نیز به خاطر همین مسئله بدنش را سوزاندم.

  بدین ترتیب در پایان جلسات بازجویی بازپرس پرونده اتهام‌های قتل عمد، کودک‌آزاری همراه با ضرب و شتم را به فاطمه تفهیم کرد و سپس او را برای تحقیقات بیشتر و بازسازی صحنه حادثه با صدور قرار بازداشت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار داد.

  در ادامه رسیدگی به پرونده، صبح چهارشنبه نگار – مادر ندا – همراه پدرش – علی – و برادرش یدالله – دایی ندا – و چند تن دیگر از اعضای خانواده پدری «ندا» به دادسرا احضار شده بودند تحت بازجویی‌های قضایی قرار گرفتند.

  «فاطمه» – متهم اصلی پرونده – نیز احضار شده بود اما به دلیل نبودن مأمور زن در دادگاه حضور نیافته بود و وکیل مدافعش به دفاع از او پرداخت. در شروع جلسه یکی از عموها و عمه «ندا» به بازپرس گفتند: «پدر» ندا نیمه شهریور ۸۶ حدود ۲۰ روز قبل از تولد دخترش با قطار تصادف کرد و جان باخت. «ندا» پس از تولد تا حدود یک سال نزد مادرش ـ‌ نگار ـ ماند اما بعد از آن پدر «نگار» از ما خواست تکلیف ندا را مشخص کنیم. ما هم به اداره سرپرستی دادگستری مراجعه کردیم که اعلام شد دختر بچه باید تا ۷ سالگی نزد مادرش بماند که ما هم موضوع را به مادر ندا و خانواده‌اش اعلام کردیم. اما چند ماه بعد که برای دریافت دیه پدر «ندا» به بانک رفته بودیم، مادر ندا همراه پدر و برادرش نزد ما آمده و اعلام کردند توانایی نگهداری بچه را ندارند. بنابراین ندا را در خیابان رها کردند. ما هم از سر دلسوزی او را به خانه آوردیم. از آن زمان «ندا» به طور چرخشی در خانه اقوام پدری‌اش زندگی می‌کرد تا اینکه این حادثه تلخ و دردناک رخ داد.

  در ادامه جلسه مادر «ندا» نیز گفت: به خاطر اینکه تصمیم به ازدواج داشتم خانواده‌ام اجازه ندادند از دخترم نگهداری کنم. اما پس از ازدواج چند بار سراغ دخترم رفتم که خانواده شوهر سابقم اجازه ندادند «ندا» را با خود ببرم.

  سپس وکیل تسخیری زن‌عموی ندا، در دفاع از متهم اصلی گفت: «فاطمه» بیمار روانی است و به همین خاطر فرزندان خود را نیز دائم کتک می‌زد و آنها را می‌سوزانده است. به همین خاطر از دادگاه تقاضا دارم برای تأیید گفته‌هایم «فاطمه» تحت معاینه روانی پزشکی قانونی قرار گیرد.

  بازپرس پرونده در پایان جلسه «نگار» – مادر ندا – و پدر و برادر وی را به اتهام رها کردن دختر کوچولو روانه زندان کرد. او همچنین دستور بررسی وضعیت روحی، روانی فاطمه – متهم اصلی – در پزشکی قانونی را نیز صادر کرد.

  بازپرس خوشکام پس از پایان جلسه گفت: طبق تحقیقات به عمل آمده مشخص شده که مادر ندا و پدر و برادرش دخترک را در خیابان رها کرده‌اند. این در حالی است که طبق قانون، نگهداری از طفل تا ۷ سالگی بر عهده مادر می‌باشد. بنابراین طبق ماده ۶۳۳ قانون مجازات اسلامی مرتکبان این جرم به ۶ ماه تا ۲ سال زندان یا پرداخت جزای نقدی از ۳ تا ۱۲ میلیون ریال محکوم خواهند شد.

  وی افزود: البته طبق قانون چنانچه طفل در محل دارای سکنه رها شده باشد، نیمی از این مجازات برای متهمین در نظر گرفته خواهد شد. • mc cain مک کین : جلوی اخوان المسلمین را بگیرید
  سناتور جمهوریخواه آمریکایی به یک هفته‌نامه آلمانی گفت که پس از کناره‌گیری رئیس جمهور مصر نباید اخوان‌المسلمون قدرت را در دست بگیرد.
  “جان مک کین ” در پاسخ به این پرسش “اشپیگل ” مبنی بر اینکه آیا گمان می کنید که برای دولت “باراک اوباما ” رئیس‌جمهور آمریکا مدت زمان زیادی زمان لازم است تا جایگاه روشنی در مصر بیابد؟ گفت که نمی تواند در این مورد حدسی بزند.

  بر اساس این گزارش، مک کین گفت که آنچه از نظر وی مطلوب است این است که پس از برکناری “حسنی‌مبارک ” ارتش و دیگر سازمان‌های دموکراتیک، مسئولیت اداره کشور را به عهده بگیرند اما این کار به اخوان‌المسلمون واگذار نشود.

  اشپیگل از این سناتور آمریکایی درباره دیدگاه وی مبنی بر مقایسه انقلاب مردم مصر با انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ پرسید که وی به شدت نسبت به روی کار آمدن اسلام‌گرایان در مصر ابراز نگرانی کرد.

  در پی تظاهرات و اعتراض ۱۸ روزه مردم مصر در مخالفت با دولت مبارک، سرانجام “عمر سلیمان ” معاون رئیس جمهور این کشور شب گذشته در بیانیه‌ای از کناره‌گیری رسمی مبارک از سمت خود خبر داد و اعلام کرد که وی شورای عالی نیروهای مسلح را مسئول اداره کشور کرد


 • asgar oladi عسگراودلای میلیاردر ایرانی : از من 5 یا 6 نفر پولدارتر هم هست/تعطیلات را کم کنید

  حتی حالا هم که پا به سن گذاشته است وقت شناسی خودش را با حضور به موقع در محل گفت و گو به تصویر می کشد. به گزارش ایران-ایران به نقل از خبر اسد الله عسگر اولادی، رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی و رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین که چند روز دیگر باید برای بار هفتم در انتخابات اتاق بازرگانی شرکت کند تحلیل خود از عملکرد پارلمان بخش خصوصی طی سال های پس از انقلاب را اینگونه مطرح می کند که ۱۶ سال نخست فعالیت علینقی خاموشی در راس اتاق بازرگانی بهترین عملکرد پارلمان بخش خصوصی بوده است. عسگر اولادی اگر عملکرد ۱۶ سال نخست فعالیت خاموشی در راس اتاق بازرگانی را اوج شکوفایی فعالیت های پارلمان بخش خصوصی می داند اما اعتقاد دارد خاموشی با حضور مجدد در انتخابات این دوره اتاق بازرگانی مرتکب اشتباه شده است. او همچنین در رابطه با شایعاتی که از او به عنوان ثروتمند ترین تاجر ایرانی نام برده می شود توضیح داده است که متن گفته های او در این رابطه را در ادامه خواهید خواند:

  به خاطر دارم حدود دو سال پیش که بحران اقتصادی در سراسر جهان به وجود آمده بود شما در یک نشست صبحانه خوری اتاق بازرگانی تهران به فعالان بخش خصوصی اندرز دادید اگر تا به امروز ساعت ۸ صبح در دفتر کارمان حاضر می شدیم از این پس باید یک ساعت زود تر در دفتر کارمان باشیم و در این یک ساعت فکر کنیم که چگونه می توان از این بحران عبور کرد. این طرز فکر چه اندازه طی این سال ها بر فرآیند تجارت شما اثر گذار بوده است؟

  در عرصه تجارت باید کار کرد. این اعتقاد من بوده و هست. از سوی دیگر باید در نظر گرفت در عرصه تجارت اگر شرایطی به وجود آمد که زمینه شکست را فراهم می کرد باید برای مقابله با آن فکر کرد تا بتوان آن را حل کرد. یعنی اگر در اثر بحران اقتصادی تجارت من در مرز ورشکستگی قرار گرفت باید تدبیر های لازم را با فکر به کار بست تا این اتفاق نیافتد. البته من که هرگز شکست نمی خورم.

  با یک اعتماد به نفس خاصی صحبت می کنید. چرا اعتقاد دارید هرگز شکست نمی خورید؟

  برای اینکه من برنامه ریزی دارم. هدف خودم را مشخص کرده ام و می دانم بر اساس آن به دنبال چه موضوعی هستم. وقتی برای یک نشست فوری یا حتی یک ملاقات کاری فوری با من تماس گرفته می شود در بسیاری از موارد مجبور به عدم پذیرش آن هستم چرا که من از قبل برنامه ریزی های کای خودم را کرده ام و طبق آن برنامه کار های خودم را پیش می برم. این برنامه ریزی و اینکه به دنبال چه هدفی هستم خیلی مهم است.

  مثل اینکه میانه خوبی هم با تعطیلات ندارید و اعتقاد دارید دولت باید از تعطیلات کم کند تا حجم کار و فعالیت بیشتر شود؟

  یکی از پیشنهادات من به دولت کم کردن تعطیلات است چرا که ما در این تعطیلات صدمه می بینیم. من بارها به دولت پیشنهاد کردم تعطیلات را کم کند. به طور مثال تعطیلات نوروزی مدارس را کم کنند تا والدین هم کار خود را تا ۱۴ فروردین و هم پای تعطیلی مدارس فرزندانشان تعطیل نکنند.

  مثال بعدی تعطیلات نزدیک به آخر هفته است. پیشنهاد من این است که روز ۵ شنبه را به عنوان میان تعطیلات تعطیل نکنند و به جای این بگذارند کار انجام بگیرد و حقوق اضافی آن را  هم پرداخت کنند. از تعطیلا غیر ضروری مان باید کم کنیم. یک سری مناسبت های مذهبی مانند عید ها و ایام عزاداری وجود دارد که آنها را بگذاریم باقی بماند و کاری هم به آنها نداشته باشیم اما تعطیلات غیر ضروری باید کم شود. به طور مثال ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی است که روز بسیار با ارزشی برای ما به شمار می آید اما با همه ارزشش چرا باید آن را تعطیل کنیم؟ می توان صبح تا ظهر کار کرد و بعد از ظهر برای چنین روزی جشن گرفت.

  اینکه گفته می شود شما ثروتمند ترین فرد پارلمان بخش خصوصی ایران هستید صحت دارد یا خیر؟

  اینطور نیست. من هم این را شنیده ام اما به جرات می توانم بگویم که از من ۵ یا ۶ نفر ثروت مند تر هم در حال حاضر وجود دارند که با احتساب آنان دیگر نمی توان گفت که من ثروتمند ترین فرد اتاق بازرگانی هستم.

  اما به هر حال باید یک موضوعی در این میان باشد که چنین شایعه ای شکل می گیرد. قبول دارید؟

  همانطور که اشاره کردم ۵ یا ۶ نفر از من ثروتمند تر هم هستند اما از آنجاییکه من هیچ گونه بدهی به نظام بانکی ندارم و تمامی حساب هایم مشخص است چنین شایعاتی شکل می گیرد. در واقع اگر از این بعد به قضیه نگاه کنیم چنین حرف هایی مطرح شده است.

  آقای عسگر اولادی در آستانه انتخابات اتاق بازرگانی قرار گرفته ایم. طی سال های متمادی از شما به عنوان یک جهره پر نفوذ در پارلمان بخش خصوصی نام برده می شود. در دوره جدید فعالیت اتاق بازرگانی که از اسفند آغاز خواهد شد در صورتیکه باز هم انتخاب شدید قصد ندارید ریاست پارلمان بخش خصوصی کشور را هم تجربه کنید؟

  من اصلا به ریاست اتاق بازرگانی فکر نمی کنم. برای این عدم تمایل هم دلیل خاص خودم را دارم.

  بیشتر توضیح می دهید؟

  طبیعی است که ریاست در راس اتاق بازرگانی ایران زمان زیادی را نیاز دارد. یعنی باید فردی رییس اتاق بازرگانی ایران باشد که بتواند برای این کار وقت تمام بگذارد. من وقت این کار و این مسئولیت سنگین را ندارم برای همین هم هیچ دلیلی نمی بینم که بخواهم به عنوان رییس اتاق بازرگانی ایران به فعالیت های تجاری خودم ادامه دهم. باید به این نکته اشاره کنم که در حال حاضر به عنوان رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین هم مشغول به فعالیت هستم که این فعالیت به اندازه کافی وقت مرا می گیرد.

  ارزیابی شما از عملکرد دوره ششم اتاق بازرگانی چگونه است؟ عملکر این دوره از فعالیت پارلمان بخش خصوص را قابل دفاع می دانید؟

  به شصخصه اعتقاد دارم ۱۶ سال ابتدایی ریاست آقای خاموشی بر اتاق بازرگانی ایران از تمام دوران فعالیت آن بهتر بوده است. یعنی اگر از نظر زمانی بخواهیم بگوییم از سال ۶۴ تا ۷۶ بهترین زمان فعالیت اتاق بازرگانی ایران بود. سال ۶۴ اولین دوره فعالیت اتاق بازرگانی پس از انقلاب بود که آقای خاموشی به عنوان رییس انتخاب شدند.

  پس اینکه در برخی اخبار و گفت و گو هایی که منتشر می شود مبنی بر اینکه آقای خاموشی ۲۷ سال ریاست اتاق بازرگانی را بر عهده داشتند با این توضیح شما باید حدود ۷ سال را از این عدد کم کرد چرا که به گفته شما نخستین دوره ای که آقای خاموشی رییس اتاق بازرگانی شدند سال ۶۴ بوده است؟

  بله نخستین دوره انتخابات اتاق بازرگانی پس از انقلاب سال ۶۴ بود. پیش از آن به صورت شورایی اداره می شد که آقای حاج طرخانی بیشترین تاثیر را داشتند. آن زمان آقای خاموشی در وزارت بازرگانی و مدت کوتاهی هم در بنیاد فعالیت می کردند.

  به نظر شما اینکه موضوع که گروهی اعتقاد دارند آقای خاموشی در این دوره از انتخابات اتاق بازرگانی شانس زیادی برای تصاحب مجدد ریاست اتاق بازرگانی دارد تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است؟

  به نظر من آقای خاموشی اشتباه کردند که در انتخابات این دوره اتاق بازرگانی شرکت کردند. ایکاش ایشان در این دوره در انتخابات اتاق بازرگانی شرکت نمی کرد. این نظر شخصی من است.

  آقای نهاوندیان به عنوان رییس اتاق بازرگانی مجدد انتخاب خواهند شد یا خیر؟

  آقای نهاوندیان در این دوره از انتخابات به نظر من قطعا عضو هیات نمایندگان انتخاب خواهد شد اما اینکه به عنوان رییس مجدد انتخاب خواهند شد یا خیر مشخص نیست. در این دوره آقای نهاوندیان سفر های زیادی را به عنوان پارلمان  رییس پارلمان بخش خصوصی کشور رفتند که این موضوع بسیار خود و پسندیده است اما سوال من این است که چرا آقای نهاوندیان در این سفر ها اعضای هیات نمایندگان را با خود نبردند. در این سفر های ایشان باید تعدادی از تجاری که با آن کشور مقصد فعالیت تجاری دارند را با خود می بردند.

  تحلیل شما از انتخابات این دوره اتاق بازرگانی چیست؟

  در رابطه با انتخابات اتاق بازرگانی باید به دو نکته نقد وارد کنم و آنهم اینکه تصمیم اخیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات مبنی بر «حذف رای وکالتی برای اشخاص حقیقی» اشتباه بزرگی است. از سوی دیگر روز برگزاری انتخابات در حالی چهارم اسفندماه تعیین شده است که روز دوم وششم این ماه ، یعنی روزهای قبل و بعد روز برگزاری انتخابات تعطیل است و بسیاری از صاحبان کارت بازرگانی نیز در مسافرت خواهند بود. این موضوع هم قطعا باعث ریزش رای خواهد شد.


 • 1297099426 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری)

  1297099143 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری)

  1297099445 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری)

  1297099463 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری)

  1297099512 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری)

  1297099528 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری)

  1297099618 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری)

  1297099651 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری)

  1297099670 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری)

  1297100149 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری)

  1297099636 دیدار بازیکنان و مربیان پرسپولیس با سید حسن خمینی(گزارش تصویری) • xav alleca تفاوت فوتبالیست های ما با فوتبالیست های دنیا+فیلم
  زمانی که تیم ملی اسپانیا به قهرمانی جام جهانی رسید و اتوبوس روباز تیم ملی در مادرید از میان مردم می‌گذشت، آلکا، دختری ۴ ساله که به شدت ژاوی را دوست داشت در گوشه‌ای از حجم عظیم مردم، مدام نام او را فریاد زد و وقتی اتوبوس از مقابل چشمان او گذشت، با گریه از پدرش می‌پرسید پس ژاوی کجاست؟! … پخش این تصویر از شبکه سوم کاتالونیا که یکی از ایالت‌های خودمختار اسپانیا محسوب می‌شود، کافی بود تا ژاوی از مدیران آن شبکه بخواهد دختر را بیابند و او را با آن دختر روبرو کنند. این برنامه ترتیب داده شد تا دختر همراه با پدرش به استودیو بروند. ژاوی در آن برنامه، پشت پیراهن شماره ۶ بارسلونا را که نام آلکا روی آن نقش بسته بود امضا کرد و چیزی برای آلکا نوشت و آن را به دختر داد، او را بوسید، از او خواست صورتش را ببوسد و آواز بارسلونا را برای او خواند تا دلش را به دست آورده باشد. او در آن روز شلوغ، دختر را ندید؛ اما بابت آن روز در یک برنامه زنده تلویزیونی از او عذرخواهی کرد تا نشان بدهد وظیفه بازیکنان فوتبال، بجز فوتبال بازی کردن، ‌درس دادن به جامعه‌ای است که آنها را الگوی خود قرار داده. او که در فرهنگ ورزش کشورش نه پوریای ولی وجود دارد و نه تختی؛ اما انسانیت، نه جغرافیا می‌شناسد و نه ملیت. او به ما نشان داد وظیفه بازیکن فوتبال این نیست که از شهرتش برای امور غیر اخلاقی استفاده کند یا مامور ورزشگاه را بزند و به دلیل فوتبالیست بودن و مشهور بودن، به مردم بی‌احترامی کند و آنها را نادیده بگیرد. ژاوی مثل مسی که نماینده یونیسف است و دو هفته قبل، یک روز را با کودکان محروم در ورزشگاهی در بارسلون فوتبال بازی کرد، مدافعان انسانیت در فوتبال هستند.
  ژاوی به همه فوتبالیست‌ها در تمام دنیا نشان داد زمانی که پیراهن ملی را برتن می‌کند، خود را متعلق به تمام مردم می‌داند و وظیفه دارد به همه آنها احترام بگذارد.


 • ali daie3 300x189 ادعای جالب دایی: اگر من بودم، این‌گونه به كره نمی‌باختیم!!

  سرمربی پرسپولیس گفت: نمی‌توان گفت که اگر حتما من بودم کره‌جنوبی را می‌بردیم اما می‌توانم این را بگویم که این‌گونه نمی‌باختیم.

  علی دایی که به دلیل تأخیر ۳۰ دقیقه‌ایش نشست خبری باشگاه پرسپولیس ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه آغاز شد با عذرخواهی از خبرنگاران صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

  * اعتماد به نفس پرسپولیس بیشتر شده است
  از خیلی قبل‌تر برای حضور در دو تورنمنت ترکیه و امارات برنامه ریزی کرده بودیم و این دو اردو جزء بهترین اردوهای پرسپولیس بوده است. بازی‌های سنگینی را انجام دادیم که به لحاظ تاکتیکی به پرسپولیس خیلی کمک کرد. بازی با تیم‌هایی که هرکدام از بازیکنان حریف ۳۵ میلیون یورو ارزش داشتند باعث شد اعتماد به نفس بازیکنان بالا رود و لیگ را هم خوب شروع کنیم.

  * چرا باید بازیکن پرسپولیس کاری کند که عذرخواهی کنیم؟
  من در بعضی روزنامه‌ها و سایت ها خواندم که صحبت‌هایی درباره شیث رضایی و ماجرای او نوشته‌اند. باید بگویم خانواده‌هایی بودند که از او به مسئولان تیم در دوبی گلایه‌هایی داشتند. من می‌گویم چرا باید بازیکن کاری کند که بزرگی مثل خوردبین و آقای رسایی مجبور به عذرخواهی شوند. اگر گفته من اشتباه است شما بگویید. او مدعی شده بود که آنها هوادار استقلال بودند در صورتی که ما حق نداریم حتی به تیم مقابل هم توهین کنیم.
  این در شأن بازیکن پرسپولیس نیست که بخواهد چنین رفتاری داشته باشد. به قول آقای کاشانی علی دایی‌ها، علی پروین‌ها، پنجعلی‌ها آمدند و رفتند. از من بزرگتر در این تیم بوده و اکنون نیست. آنچه مانده پرسپولیس است.

  پرسپولیس یک تیم بزرگ با اهداف بزرگ است. من خواهش می‌کنم به مسائلی بپردازیم که بتواند به فوتبال ما کمک کند و من هم بتوانم به این تیم کمک کنم. این اسامی‌ها خیلی کوچکتر از مقابل ۴۰ میلیون هوادار است. هیچ موقع نه من و نه هیچ کس دیگر نظرات شخصی خود را اعمال نمی‌کنیم و حق کسی را هم ضایع نمی‌کنیم. این تصمیم من به صلاح پرسپولیس بوده است. بنابراین صحبت‌های مطرح شده برای این ماجرا شاید بتواند به روزنامه ها کمک کند تا دو صفحه آنها پر شود اما هیچ بار فنی ندارد.

  *هدف فقط صعود نیست
  هدف ما در لیگ قهرمانان فقط صعود از گروه نیست، هدف ما در لیگ قهرمان آسیا فقط صعود از مرحله گروهی نیست بلکه می‌خواهیم به مراحل پایانی لیگ قهرمانان صعود کنیم و نماینده شایسته‌ای برای فوتبال ایران باشیم.

  *نتایج تیم ملی دلیل نداشتن لژیونر در فوتبال اروپا است
  علی دایی در پاسخ به اینکه چرا فوتبال ایران امروز فاقد لژیونر است، گفت: نتایج تیم ملی پاسخ به این سؤال است. افت فوتبال ما در اکثر رده‌های ملی و ناکامی تیم ملی می‌تواند یک دلیل بزرگ برای این باشد که ما فاقد لژیونر هستیم. هر موقع تیم ملی ما خوب بازی کرده لژیونرهای زیادی از فوتبال ایران به فوتبال اروپا رفته‌اند.
  در سال ۱۹۹۶ که تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا بود من، کریم باقری، خداداد عزیزی به تیم‌های خارجی رفتیم زیرا تیم ملی خوب و با کیفیت کار کرد اما در همین جام ملت‌های اخیر ما بازیکن شاخصی ندیدیم که بتواند نتیجه بازی را عوض کند اما شما می‌بینید که بازیکنان ژاپنی به تیم‌های اروپایی می‌روند و یک مدافع از ژاپن در تیم میلان بازی می‌کند دلیلش آن است که فوتبال ما در جا می‌زند و افت داشته و از فوتبال سطح اول آسیا که کره، ژاپن و استرالیا است عقب‌تر است.
  امروز می‌بینیم که علی کریمی که سابقه خوبی داشته و در بوندس‌لیگا هم بازی‌های خوبی انجام داده دوباره به بوندس‌لیگا برگشته است. آرزوی قلبی من این است که علی کریمی در شالکه جایگاه مناسبی پیدا کند و من به عنوان یک ایرانی از این موضوع خوشحال می‌شوم.

  * اگر من در تیم ملی بودم این‌گونه نمی‌باختیم
  این تیم که مقابل کره جنوبی بازی کرد همان تیمی بود که من درست کردم. خیلی از این بچه‌ها را من به تیم ملی دعوت کردم. شاید اگر من هم بودم می‌باختیم. نمی‌توان گفت که اگر حتما من بودم می‌بردیم اما می‌توانم این را بگویم این گونه نمی‌باختیم. شکست مقابل کره جنوبی یکی از تلخ‌ترین شکست‌های تیم ملی بود چون اصلا بار فنی نداشتیم. شاید اگر مربی بهتر از من هم روی نیمکت تیم ملی بود می‌باخت. به هرحال من کارم را در تیم ملی نتوانستم ادامه دهم و راجع به گذشته هم نمی‌توانم صحبت کنم.

  * ما هم دوست داشتیم در عید بازی نباشد
  علی دایی درباره شایعه برگزاری دربی در ۶ فروردین گفت: خود من هم شخصا دوست ندارم در عید بازی کنیم. ما هم صاحب خانواده هستیم. یک عید بیشتر نداریم و دوست داریم در کنار خانواده خود باشیم. ۲۹ اسفند یک بازی داریم و باید ۶ فروردین هم بازی کنیم اگر به جای این بازی‌های تیم ملی که هیچ بار فنی ندارد و کادر فنی هم مشخص نیست مثل بازی با روسیه لیگ را برگزار می‌کردیم مجبور نبودیم در عید بازی کنیم و تحت فشار هم قرار نمی‌گرفتیم. به هرحال ما تابع سازمان لیگ هستیم و تیم خود را برای دربی آماده می‌کنیم. ما هم دینی نسبت به خانواده خود داریم و دوست داشتیم عید در کنار آنها باشیم.

  * سکوبرت اگر آماده بود از او استفاده می‌کردم
  دایی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا در شرایطی که سکوبرت آماده است، از او استفاده نمی‌کند و اینکه مدیر برنامه‌های این بازیکن با شیث رضایی یکی است، گفت: من هیچگاه در مورد بازیکن صحبت نمی‌کنم و اگر در مورد شیث رضایی هم صحبت کردم به دلیل مطالب ناروایی بود که در یکی از سایت‌ها نوشته شده بود.
  علی دایی رو به خبرنگاری که این سؤال را پرسیده بود، گفت: من برای اولین بار است که شما می‌بینیم و تا به حال شما را در تمرین پرسپولیس ندیدم. آیا تا به حال در تمرین پرسپولیس حضور داشته‌اید که از آمادگی سکوبرت خبر داشته باشید. اصلا از سایت شما یک نفر هم سر تمرین نیامده است.
  آمادگی تیم را سرمربی تشخیص می‌دهد شما که با آن قاطعیت می‌گوئید سکوبرت آماده است، چطور می‌دانید پرسپولیس به او نیاز دارد مگر جای من هستید؟ سکوبرت اگر آماده باشد، من از او استفاده می‌کنم و اگر آماده نباشد برای او تمرین اضافه می‌گذارم. سکوبرت اکنون بازیکن پرسپولیس است و اصلا ربطی به مدیربرنامه‌هایش ندارد. شما بهتر است مصاحبه مدیر برنامه‌های او را بخوانید که نسبت به کاپیتانی پرسپولیس توهین کرده و گفته که بازوبند کاپیتانی یک تکه پارچه است که پائین‌تر بسته شده است. آرزوی خیلی‌هاست که در این تیم توپ‌جمع‌کن باشند چه برسد به اینکه بازوبند کاپیتانی را ببندد. آیا شما می‌دانید تاکنون چند نفر و چه کسانی بازوبند کاپیتانی را بسته‌اند؟ آیا این فقط یک تکه پارچه‌ است؟

  من تأسف می‌خورم برای کسی که ارزش تیم پرسپولیس را نمی‌داند. بازوبند کاپیتانی اهمیت دارد. بهتر است راجع به کسانی صحبت کنیم که ارزشش را داشته باشد. من خواهش می‌کنم شما سوالاتی را بپرسید که از آن اطلاعات کافی داشته باشید. من باید تشخیص بدهم که کدام بازیکنان بازی کنند. من مسئول فنی تیم هستم. به نظر شما وقتی دفاع پرسپولیس خوب کار می‌کند من باید سپهر حیدری را بیرون بگذارم و بازیکن دیگری را جای او بگذارم.

  * ۴ ماه بعد در فیفا جلسه دارم
  من عضو کمیته فنی و اجرایی فیفا هستم. آخرین جلسه‌ای که باید در آن شرکت می‌کردم هفته گذشته بود که به خاطر بازی پرسپولیس و نفت آبادان نتوانستم در این جلسه حاضر شوم اما جلسه بعدی ۴ ماه دیگر خواهد بود.
  پس از اتمام صحبت‌های دایی در این خصوص حبیب کاشانی گفت: علی دایی درباره دعوت از سوی فیفا با من صحبت کرد اما من به او گفتم باشگاه و تیم مهمتر است و جا دارد از دایی تشکر کنم که به این سفر نرفت.

  * باید سطح فنی پرسپولیس بالاتر رود
  از اینکه بعضی از دوستان سطح فنی پرسپولیس مقابل نفت آبادان را تحسین می‌کنند، ممنون هستم اما خودم معتقدم به لحاظ فنی ۵۰، ۶۰ درصد خود را ارائه کردیم و باید بهتر شویم و با تمرینات بیشتر باید سطح خود را بالا ببریم و از شرمندگی هواداران خارج شویم.

  * با آمادگی خوب در لیگ قهرمانان شرکت می‌کنیم
  مطمئناً شرایط مسابقات در لیگ قهرمانان آسیا با شرایط تیم ملی فرق می‌کند. استرالیا در جام ملت‌های آسیا با بدشانسی دوم شد اما تا به حال دیده‌اید در لیگ قهرمانان آسیا تیمی از استرالیا بالا بیاید؟ کشورهایی مثل کره جنوبی و ژاپن خود را به سمت حرفه‌ای شدن می‌برند. ما هم سعی می‌کنیم با آمادگی کامل در این رقابت‌ها شرکت کنیم و به دورهای بعد برسیم.

  * ۸ باخت شایسته پرسپولیس نیست
  من از حمایت‌های حبیب کاشانی تشکر می‌کنم. معتقدم ۸ باخت شایسته پرسپولیس نیست و تلاش می‌کنیم این باخت‌ها جبران شود. می‌خواهیم روند رو به رشد خود را ادامه دهیم تا تمام این شکست‌ها در پایان فصل شیرین شود.

  نظر ما در رابطه با صحبت های علی دایی:

  آقای دایی باخت به کره حقیرانه بود یا باخت با صد هزار تماشاگر به عربستان در تهران برای اولین بار در تاریخ!آقای دایی یادت رفته علی کریمی در اوج آمادگی بازی نمی دادی! رابطه ات با خبرنگاران رو یادت هست تو باعث و بانی نرفتن تیم ملی به جام جهانی هستی گناه تو بسیار سنگین تر است ،به راستی آقای دایی شما را چه کسی در آخرین لحظه سرمربی ایران کرد؟ خود شما جواب این سوال را بهتر از همه ایران میدانی . خود شما گفتی هر کس که لابی قوی تری داشته باشد سرمربی تیم ملی برای مسابقات جام جهانی خواهد شد.آقای دایی رکورد تاریخی هشت باخت پرسپولیس در هجده بازی این فصل در جیب شما هست!  برادر عزیر جناب آقای دایی بازی های جام باشگاههای آسیا نیز نزدیک است اگر واقعاً مربی شایسته ای هستی خودت را در این جام ثابت کن . آقای دایی این  عکس لطفا نگاه کن  این نظر سنجی برنامه نود است بعد از پایان بازی ایران-عربستان کاملا گویا تقصیرات شما در آن شکست.  نظر مردم  بسیار مشخص بود خدا را شکر در عصر اینترنت هستیم و تمام آمار و ارقام ثبت می شود . درپایان می توان فوتبال ایران را در سه کلمه خلاصه کرد  حسادت ، فساد ، زد و بند .

  nakami team meli navad show 300x192 ادعای جالب دایی: اگر من بودم، این‌گونه به كره نمی‌باختیم!! • asgari عسگری: به من نگو دیکتاتور آقای فردوسی پور/ سوریه ای ها از ترکی هراس داشتند

  - حسین عسگری سرپرست کمیته داوران ماجرای لغو ابلاغ داوری آسیایی محسن ترکی را بار دیگر توجیه کرد.

  ؛ حسین عسگری در برنامه نود گفت:« دو روز قبل اوگووا رئیس دپارتمان داوری فوتبال آسیا با من تماس گرفت و گفت سوریه ای ها روی ترکی حساس هستند و به این دلیل خواسته اند که او بازی تیم شان را سوت نزند و ما هم خواستیم که فغانی داور بازی باشد. » عسگری توضیح داد:« ترکی قبل از جام ملتها بازی عراق و سوریه را سوت زده و بعد هم بازی سوریه و ژاپن که سبب سوء تفاهم سوری ها شده است.این معنایش نظر منفی کمیته داوران آسیا روی ترکی نیست و او در ادامه بازی های بعدی اش را ادامه خواهد داد.»

  عسگری در بخشی دیگر از حرف هایش وقتی داشت درباره دلایل شکایت کمیته داوران از محمد خاکپور برای اعتراضی کوچک سخن می گفت با این پرسش فردوسی پور مواجه شد که پرسید:« احیانا شما دیکتاتور نیستید؟» که در پاسخ به آن رئیس کمیته داوران گفت:« آقای فردوسی پور چرا این حرف را به من می زنید و چرا به من می گویید دیکتاتور. او حرفی زده و ما طبق قانون عمل کردیم.» • carlos keresh 300x192 کارنامه کارلوس کرش در یک جدول کامل
  کارلوس کرش کارش را در رده مربی گری از سال ۱۹۸۴ با تیم استوریل پاریا شروع کرده است . در زمینه بازی حرفه ای تقریبا سابقه ای ندارد و تنها در موزامبیک ( محل تولدش ) مدت کوتاهی به شکل آماتور بازی می کرده است .پس از موفقیت های چشمگیر با تیم ملی جوانان پرتغال در بازیهای قهرمانی اروپا و جهان و کسب مقام قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان در سال ۱۹۹۱ به مربی گری ملی می رسد. با تیم آفریقای جنوبی به بازی های جام جهانی ۲۰۰۲ می رسد اما پیش از شروع بازی ها با مسئولان فدراسیون این کشور دچار اختلاف شده و از تیم قهر می کند. • carlos keresh2 اولین واکنش کارلوس کرش بعد از ورود به ایران : این آغاز مذاکرات است/چیزی مشخص نیست

  - کارلوس کرش ، در بدو ورود به تهرا ن از استعداد بازیکنان ایرانی گفت و اینکه بازی های ایران در این مدت می دیده است.

  کارلوس کرش در بدو ورود به تهران در گفت و گو با برنامه ۹۰ اعلام کرد:«من به تهران آمده ام به دعوت عباس ترابیان تا با مذاکرات ابتدایی ببینیم می توانیم به توافق برسیم یا نه.»

  او در پاسخ به این سئوال که آیا به تهران آمده تا دغدغه هایش برطرف شوند هم گفت:« این آغاز مذاکرات است و این مهم است که ببینم انتظارات از تیم ایران چقدر است و من اینجا چقدر می توانم مفید باشم.البته این یک فرصت مناسب است تا من در طول این مذاکرات که گفتم ، مذاکرات ابتدایی هم هستند و شروع راه است کشور شما را هم ببینم و از نزدیک ، بیشتر با شما و کشورتان آشنا بشوم.»

  کرش درباره شناختش از فوتبال ایران گفت:« من بازی های تیم شما را در جام ملتهای آسیا دیدم و قبل از این هم می دانم ، یعنی همه مربیان دنیا می دانند که بازیکنان ایرانی ، بازیکنان با استعدادی هستند و من این شناخت را نسبت به کار تیم ملی و فوتبال شما داشتم. حالا اینجا هستم تا در مذاکرات ابتدایی ببینیم می توانیم به نتیجه برسیم؟ باز هم می گویم این مذاکرات ابتدایی هستند و ما هنوز در اول راهیم.»

  پیش از او هم ترابیان در این باره گفت:« حقیقت این است که او کمی نسبت به فضای ایران دغدغه داشت و از او خواستم بیاید دو روز ایران را ببیند و خیالش راحت شود و بعد بنشینیم سر میز مذاکره.» • hosni mobarak 300x231 روزنامه گاردین:ثروت خانواده حسنی مبارک 70 میلیارد دلار برآورد می شود
  کارشناسان اموراقتصادی در خاورمیانه ثروت خانواده حسنی مبارک رئیس جمهور مصر را ۷۰ ملیارد دلار برآورد کرده اند.

  بر اساس گزارش روزنامه ” گاردین ” چاپ بریتانیا اغلب ثروت خانواده مبارک در حساب های بانکی خود در سویس و بریتانیا سرمایه گذاری شده و این خانواده املاک گران قیمتی در لندن ، نیویورک ، لوس آنجلس و همچنین شرم الشیخ دارند.

  بر اساس این گزارش ” اغلب این اموال به خارج از کشورمنتقل می شد و در حساب های محرمانه آنها سرمایه گذاری می شد اما اخیرا از این حساب ها برای خرید منازل و هتل های گران قیمت برداشت می شد.”

  گاردین همچنین تاکید کرده است ” حسنی مبارک در مانهاتن و بیفرلی هیلز املاک متعددی دارد.”

  این روزنامه جمال و علاء فرزندان رئیس جمهور مصر را میلیاردر توصیف کرده است.

  گاردین تصویری از اعتراض های مردمی در مقابل یکی از منازل گران قیمت جمال مبارک در لندن منتشر کرده و تاکید کرده است ” خانواده حسنی مبارک به خریدن منازل غربی قدیمی علاقه فراوان دارند.”

  آمانی جمال استاد علوم سیاسی در دانشگاه برنستون آمریکا اعلام کرد ” ثروت خانواده حسنی مبارک بین ۴۰ تا ۷۰ ملیارد دلار است و این با ثروت رهبران کشورهای خلیجی برابری می کند.”

  وی در گفتگو با تلویزیون ” ای بی سی ” گفت :” پروژه های تجاری که مبارک طی ۶۲ سال در بخش های نظامی و غیرنظامی اندوخته است به این عدد افزوده می شود.”

  او رئیس جمهور مصر را به ” سوء استفاده شخصی از اموال عمومی ” متهم کرد.

  کریستوفر دیویدسون استاد سیاست های خاورمیانه در دانشگاه دورهام نیزگفته است ” مبارک و همسر او سوزان و فرزندان آنها توانسته اند از طریق مشارکت با سرمایه گذاران خارجی در پروژه های تجاری به ثروت هنگفتی دست پیدا کنند.”

  او افزود :” هر پروژه ای به سرمایه گذار احتیاج دارد و مبارک با توجه به موقعیت خویش می تواند از هر پروژه ای که در این کشور عرضه می شود استفاده کند. اغلب ثروت مبارک در سویس سرمایه گذاری شده و وی در لندن املاک متعددی دارد.”

  علاء الاعسر مولف کتاب ” آخرین فرعون ” نیز در کتاب خود نوشته است که مبارک املاک زیادی دارد. بعضی از این املاک به صورت ارث از دو رئیس جمهور سابق ، جمال عبدالناصر ( ۱۹۵۴ تا ۱۹۷۰ ) و انور سادات ( ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۱ ) به او رسیده است و برخی از این املاک به عنوان هدیه به او واگذار شده است.

 • فرمانده نیروی دریایی سپاه:در صورت تهدید تنگه هرمز را می‌بندیم
  fadavi sardar فرمانده نیروی دریایی سپاه:در صورت تهدید تنگه هرمز را می‌بندیم
  فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران اعلام کرد: این نیرو به زودی انواع زیرسطحی‌ها را در اختیار خواهد گرفت. سردار فدوی به مهر گفت: خلیج فارس و تنگه هرمز به‌طور کامل تحت سیطره نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.وی با بیان اینکه دریای عمان تحت نظر نیروی دریایی ارتش قرار دارد، گفت: در زمان تهدید نیروی دریایی ارتش در منطقه دریایی عمان به ایفای نقش خواهد پرداخت و نیروی دریایی سپاه هم در خلیج فارس و تنگه‌هرمز.فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمان تهدید توانمندی بستن تنگه‌هرمز را دارد، اضافه کرد: اگرهرعامل و قدرتی کوچکترین حرکتی انجام دهد که به امنیت منطقه خدشه وارد گردد پاسخ بسیار قاطع به آن خواهیم داد. وی درباره بازرسی کشتی‌های ایرانی گفت: بعد ازصدور قطعنامه غیرقانونی ۱۹۲۹ تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر بازرسی کشتی‌های ایران از سوی کشورهای دیگر به‌دست‌مان نرسیده است.

 •  پیشنهاد آنگولا برای كرش رقیب ایران در راه است

  Quantcast


  carlos keresh 300x192 رقیب ایران آمد/پیشنهاد مربیگری و مشاوره تیم ملی آنگولا به كرش
  گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران مورد توجه تیم ملی آنگولا قرار گرفته است.

  ، کارلوس کرش که شب گذشته برای گفت‌و‌گو با مقامات فدراسیون فوتبال ایران وارد کشورمان شد، پیش از انجام این سفر با پیشنهاد همکاری تیم ملی آنگولا مواجه شده است.
  این مربی ۵۷ ساله که در جام‌جهانی ۲۰۱۰ هدایت تیم کشورش، پرتغال را برعهده داشت، به سبب آنکه در نامپولا موازمبیک چشم به جهان گشود، آشنایی کافی به شرایط کاری در آفریقا دارد.
  از این رو قبل از حضور در ایران با چنین درخواستی مواجه شد.
  مقامات فدراسیون آنگولا در عین حال ازوی خواسته‌اند در صورت امکان به عنوان مشاور با این سازمان همکاری کرده و طرح‌های جهت پیشرفت کیفی فوتبال در رده باشگاهی و ملی ارائه کند.

 • احمدی‌نژاد در مراسم تجدید بیعت با آرمان‌های امام‌ خمینی(ره):
   
  امروز در هر نقطه‌ای از جهان نشانه‌ای از انقلاب به چشم می‌خورد

  خبرگزاری فارس: رئیس جمهور تاكید كرد: در هر نقطه عالم امروز نشانه‌ای از انقلاب اسلامی ایران را با نشاط مشاهده می‌كنیم.


  گزارش تصویری مرتبط

  -------------------------------

  به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) پس از تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی با بیان اینكه امروز بر همه آشكار شده كه انقلاب اسلامی ایران بزرگترین حركت بعد از بعثت پیامبران الهی در مسیر كمال جامعه انسانی بود، گفت: هر روز كه از عمر انقلاب و ملت ایران می‌گذرد انقلاب زنده‌تر،‌بانشاط‌ تر و پرقدرت‌تر راه خود را ادامه می‌دهد.

  وی اظهار داشت: دلیل حركت رو به رشد و با نشاط انقلاب اسلامی ایران برخلاف سایر حركت‌هایی كه به ظاهر اثری در پیشرفت جامعه بشری داشته‌اند اما به مرور زمان انرژی اولیه خود را از دست داده و حركت آنها منحرف یا سست شده است. این است كه انقلاب اسلامی ایران هویت حقیقی انسان را بازیابی و دارای آرمان و هدف است.

  رئیس جمهور ادامه داد: بزرگترین خیانت مستكبران تحقیر انسان و بازداشتن انسان از شكوفایی و میل به قله‌های الهی است كه اندیشه مادی در وجهه ماركسیستی و سرمایه‌داری خود كه هر دو یكی بودند، حقیقت انسانی را له كردند و انسان را به مسیر خودخواهی‌ها و تمایلات مادی پست سوق دادند. در حالی كه انقلاب اسلامی ایران هویت اصلی انسان را بازیابی كرد.

  احمدی‌نژاد انقلاب اسلامی ایران را متعلق به همه انسان‌ها دانست و با بیان اینكه هر جا فطرت پاكی از انقلاب در آنجا حضور دارد،‌گفت: علت دوم حركت رو به رشد و در مسیر درست انقلاب اسلامی ایران داشتن آرمان و هدف است. چرا كه انقلاب آمد تا در ادامه راه انبیاء‌ الهی جامعه سعادتمند و سرشار از عشق، عدالت و توحید را در جامعه بشری برپا كند.

  وی تاكید كرد: انقلاب اسلامی ایران نیز در همان مسیری حركت كرده و می‌كند كه انبیاء الهی آمدند تا بشر را یك گام به جلو ببرند و جمهوری اسلامی ایران در این مسیر تعبیه شده است.

  رئیس جمهور با اشاره به اینكه آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران همان آرمان‌های همه صالحان و پیامبران است،‌تصریح كرد: هر كسی در هر نقطه‌ای از عالم هستی كه عشق به صلح و دوستی و انسانیت عدالت دارد، عاشق انقلاب اسلامی ایران است.

  احمدی‌نژاد یادآور شد: طبیعی است زمانی كه انقلاب اسلامی ایران با این دو حقیقت (داشتن آرمان و هدف و بازیابی هویت حقیقی انسان) همراه است هر روز كه می‌گذرد با نشاط‌تر، پرقدرت‌تر و گسترده‌تر می‌شود.

  وی در ادامه سخنان خود مظلومیت امام خمینی (ره) و ملت ایران را در اوایل انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان كرد: زمانی حضرت امام و ملت ایران مظلومانه این حركت را آغاز كردند كه حتی در این راه امكان رساندن صدای مظلومیت خود را به گوش جهانیان نداشتند ولی امروز به فضل الهی نام ایران، آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی ایران برای همه ملت‌ها آشنا است.

  رئیس جمهور تاكید كرد: در هر نقطه عالم امروز نشانه‌ای از انقلاب اسلامی ایران را با نشاط مشاهده می‌كنیم.

  احمدی‌نژاد گفت: روزی سردمداران استكبار عربده می‌زدند كه می‌خواهیم انقلاب را در كانون اصلی خود خاموش كنیم در حالی كه امروز انقلاب یقه آنها را در كاخ‌هایشان گرفته و آنها در موضع انفعال و عقب‌نشینی قرار دارند و در نقطه مقابل نیز انسان‌های آزاده و راه كمال یافته حركت كرده و آنها را تحت فشار قرار داده‌اند.

  وی اظهار داشت: امام خمینی (ره) با تكیه بر همه ارزش‌های انسانی و گذشت از زندگی خود این راه نورانی را در برابر بشریت و ملت ایران باز كرد و راه عزیز و پرافتخار زندگی كردن و شكوفا شدن انسان‌ها را در مقابل ما باز كرد.

  احمدی‌نژاد همچنین خاطرنشان كرد: دولت و ملت ایران به طور پیوسته و در ایام دهه فجر و دفاع مقدس ایمان، تعهد و پایمردی خود در راهو و آرمان‌های امام (ره) را اعلام می‌كندو امروز فرصتی است كه به نمایندگی از خادمان ملت اعلام می‌كنیم این راه پرنورانی تا رسیدن به قله‌ها ادامه خواهد داشت و خادمان ملت نیز سرسوزنی از خط آرمان‌های امام و حركت امام فاصله نخواهد گرفت.

  وی تاكید كرد: اگر همه فاسدها و دنیاطلب‌ها و دزدهای حرفه‌ای در این مسیر (رسیدن به قله‌های پیشرفت و آرمان‌های انقلاب) بخواهند مقابل ما بایستند، در مقابل همه دنیا و شخصیت آنها خواهیم ایستاد و پیروزی از آن یاران امام است.

 •  
  فردا برگزار می‌شود؛
  دیدار اعضای انجمن اسلامی دانشگاه گیلان با آیت‌الله هاشمی

  خبرگزاری فارس: اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان فردا (یكشنبه) با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌وگو می‌كنند.


  سعید مرادزاده دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: اعضای شورای مركزی و فعال انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان در این دیدار حضور خواهند داشت.

  به گفته وی این دیدار ساعت 10 فردا (یكشنبه) در دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار می‌شود.

  مرادزاده همچنین اعلام كرد كه اعضای شورای مركزی و فعال انجمن اسلامی دانشجویان با بنیانیان رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نیز دیدار می‌كنند.

 •  
  نشست خبری اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی كشور-4 و پایانی
  شرح تقسیم وظایف موسوی، كروبی و خاتمی در استراتژی جدید فتنه‌گران از زبان زعیم‌زاده

  خبرگزاری فارس: دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تحلیلی از تقسیم وظایف موسوی، خاتمی و كروبی در استراتژی جدید فتنه‌گران ارائه كرد.


  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سینا زعیم‌زاده دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل عصر امروز (شنبه) در ادامه نشست خبری اتحادیه‌های دانشجویی كشور كه در دفتر مركزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد، طی سخنانی با طرح این پرسش كه جنبش دانشجویی در سال گذشته چه كرد، گفت: قطعا جنبش دانشجویی درگیر جنگ نرم بود اما آنچه در جامعه و نخبگان رواج دارد، این است كه آنها جنگ نرم را باور نكرده‌اند یعنی قسمت اول آن را پذیرفته‌اند. اما قسمت دوم یعنی جنگ بودنش را نپذیرفته‌اند.

  وی افزود: جنبش دانشجویی پیشرو در جنگ نرم بود و زودتر از همه به مقتدای خود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای لبیك گفت.

  زعیم‌زاده به فتنه سال گذشته و عملكرد خاتمی در این فتنه اشاره كرد و گفت: خاتمی تحركاتی را انجام داد اما اتفاقی كه افتاد این بود كه جریان فتنه بعد از 9 دی تقسیم كار كردند مبنی بر اینكه عده‌ای با چانه‌زنی وارد نظام شده و عده‌ای هم پایگاه اعتراضی علیه نظام را هدایت كنند كه این در واقع عینیت بخشی به سیاست چانه‌زنی از بالا و فشار از پایین است.

  دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینكه در طرح بیان شده 4 نفر نقش اساسی دارند، گفت: موسوی و كروبی وظیفه تندروی‌ها را بر عهده داشته و هاشمی رفسنجانی هم وظیفه چانه‌زنی را عهده‌دار است و در این بین وظیفه تعادل بین این دو جریان را خاتمی بر عهده گرفته است.

  وی با بیان اینكه در موفقیت خاتمی دو تردید اساسی وجود دارد، اظهار داشت: ذهنیت تردیدكنندگان به خاتمی برگرفته از كنار رفتن وی در انتخابات سال گذشته است و عده‌ای هم معتقدند علیرغم آنكه خاتمی براندازی نظام را دنبال می‌كند اما توان این كار را ندارد.

  زعیم‌زاده با تاكید بر اینكه این جریانات در انتخابات بعدی "نه " بزرگی از ملت دریافت خواهند كرد، گفت: متاسفانه امروز در مورد هاشمی رفسنجانی این مسئله وجود دارد كه ضد انقلاب زیر عبای وی جمع شده‌اند. و بعضی عوامل مارك‌دار در كنار هاشمی دیده می‌شوند.

  دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اضافه كرد: هاشمی در قبال خانواده خود اقدامی انجام نداد و این انفعال از سوی مردم پذیرفته نیست.

  زعیم‌زاده با اشاره به اینكه دهه چهارم انقلاب، دهه پیشرفت و عدالت است، اظهار داشت: از كمیسیون آموزش مجلس می‌خواهیم كه بیان كند كه در خصوص عدالت و پیشرفت چه اقداماتی انجام داده است.

  وی با بیان اینكه جنبش دانشجویی از رئیس كمیسیون آموزش مجلس می‌خواهد در یكی از دانشگاه‌ها با دانشجویان مناظره كند، گفت: در آن مناظره از عباسپور سؤال خواهیم كرد كه در خصوص عدالت و پیشرفت چه اقداماتی انجام داده‌ای؟

  دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اضافه كرد: متاسفانه كارنامه عباسپور در ریاست كمیسیون آموزش مجلس سیاه است و در یكشنبه سیاه و بحث "دانشجوی پولی " وی یكی از محورهای اساسی در پیشبرد این طرح‌ها بود.

  زعیم‌زاده با بیان اینكه بارها از رئیس جمهور خواستیم تا به دانشگاه‌ها آمده و نسبت به مطالبات دانشجویان پاسخگو باشند، تصریح كرد: این مسئله را در خصوص رئیس مجلس نیز مطرح می‌كنیم و سؤال می‌كنیم كه علی لاریجانی چند بار به دانشگاه‌ها آمدند.

  وی لاریجانی را متهم ردیف اول یكشنبه سیاه مجلس عنوان كرد و افزود: طبق گزارش اصل نود؛ لاریجانی با علم بر غیرقانونی بودن طرح وقف اموال دانشگاه‌های غیرانتفاعی این طرح را تصویب كردند.

  دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به اینكه لاریجانی فردی است كه روز بعد از نماز جمعه رهبری یعنی در 30 خرداد اعلام كرد كه بسیاری از مردم نسبت به نتایج انتخابات شبهه دارند، گفت چرا لاریجانی در دانشگاه‌ها حاضر نمی‌شود تا نسبت به عملكرد خود پاسخگو باشد.

  زعیم‌زاده در مورد موضع‌گیری‌های دانشجویان در قبال دست راست و چپ احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: این مسئله در دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری مطرح شد و ایشان مسئله را تبیین كردند.

  وی اضافه كرد: رهبری در آن دیدار گفتند كه این مسئله،‌مسئله اصلی نیست و مسئله اصلی رژیم صهیونیستی، آمریكا و فتنه است و گفت كه تبیین این مسائل ایرادی ندارد اما نباید جایگاه مسائل را با یكدیگر اشتباه گرفت.

  دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینكه عده‌ای نقد این موضوع را اشتباه می‌دانند و در این باره به سخنان رهبری اشاره می‌كنند، تصریح كرد: این نوع طرز تفكر خطاست و آنها سخنان رهبری را درست نفهمیده‌اند.

  زعیم‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص طرح هدفمند كردن یارانه‌ها گفت: توسعه فرهنگی بر توسعه اقتصادی مقدم است و دغدغه در اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها این است كه سفره فرهنگ كوچك شود كه گویا این مسئله در حال رخ دادن است.

  وی با اشاره به عملكرد قوه قضائیه اظهار داشت: آنچه در رفتار قوه قضا دیده می‌شود این است كه به نام استقلال قوه قضائیه با جنگندگان جنگ نرم برخورد كرده و آنها را جلوی پای فتنه‌گران قربانی می‌كنند و این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد كه برخی اصولگرایان با گرفتن ژست‌های فرهنگی از این رویداد حمایت می‌كنند.

  دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل یادآور شد: در قضیه اشتهاردی و شریعتمداری قوه قضائیه در حق عدالت اجحاف كرد و این شائبه به وجود آمد كه حق شیرین عبادی در قوه قضائیه بیشتر از افراد حاضر در جبهه انقلاب است.

  زعیم‌زاده همچنین پیروزی جریان اسلامگرا در عراق را تبریك گفت و این رخداد را باعث خشنودی اعلام كرد.

  وی در خصوص مذاكرات استانبول با طرح این پرسش كه چرا این مذاكرات برگزار می شود، گفت: بعد از انتخابات 88 غربی‌ها امیدی به فتنه‌گران داشتند و به همین دلیل پای میز محاكمه نمی‌آمدند اما وقتی اكنون دو بار به پای میز محاكمه می‌آیند یعنی از فتنه‌گران ناامید شدند.

  دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینكه آیا فضای آزاد سیاسی در كشور وجود دارد، اظهار داشت: این فضا در بالاترین حد خود وجود دارد و شاهد مثال این مسئله این است كه رئیس مجلس خبرگان از طریق تریبون رسمی فرمان آشوب‌ها را می‌دهد.

  زعیم‌زاده افزود: متاسفانه برخی از جریان‌های سیاسی از وجود آزادی‌های سیاسی سوءاستفاده می‌كنند به طور مثال در انتخابات سال گذشته سعی كردند در مسائل پیش آمده در بعد از انتخابات فضایی را برای خود ایجاد كنند.

  وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینكه چرا شما در قبال مفاسد نزدیكان احمدی‌نژاد موضع‌گیری جدی نمی‌كنید، گفت: اتحادیه ما در این باره بارها مصاحبه كرده و بیانیه صادر كرد و در واقع مفاسد اقتصادی از جانب هر كس كه دنبال شود، باید مورد محاكمه قرار گیرد. اما مصلحت اینكه چه زمانی باید این اقدام صورت گیرد را نظام تعیین می‌كند.

  دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل افزود: رئیس‌جمهور در تجمع میدان ولیعصر گفت كه عدالت یعنی همه در برابر قانون برابرند و این تعریف كاملی نیست اما تعریف خوبی به شمار می‌رود و این مسئله باید در قبال نزدیكان رئیس جمهور هم اجرا شود.

  زعیم‌زاده با بیان اینكه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل 14 بیانیه علیه مشایی صادر كرده است، بر لزوم توجه بر سخنان رهبری در این باره تاكید كرد.

  وی در خصوص دیدار تشكل‌های دانشجویی با رئیس جمهور هم گفت: آخرین باری كه ما با احمدی‌نژاد دیدار داشتیم، در نهاد ریاست جمهوری و در ایام بعد از انتخابات بود و با توجه به اینكه در آن ایام بحث‌هایی پیرامون رئیس‌جمهور مطرح می‌شد ما احمدی‌نژاد را فردی ولایی یافتیم.

  دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به اینكه بعد از انتخابات 88 درخواستی برای دیدار با رئیس جمهور ندادیم، خاطرنشان كرد: شاید دفتر تحكیم وحدت و اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان كه با رئیس‌جمهور دیدار كردند درخواست‌هایی كرده بودند كه این قضیه از طرف ما دنبال نشد.

  زعیم‌زاده ضمن اعتراض نسبت به برخی ارتباط گرفتن و یاركشیدن‌ها از جریان دانشجویی گفت: ما مخالف این رویكرد هستیم.

  وی در پایان گفت: تشكل‌های دانشجویی اخیرا نامه‌ای برای رئیس‌جمهور نوشتند تا وی در دانشگاه‌ها حاضر شده و پاسخگو باشد ولی متاسفانه هنوز پاسخی از جانب ایشان داده نشده است.

 •  
  ترابیان به فارس خبر داد:
  ارسال قرارداد سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران برای مربیان خارجی

  خبرگزاری فارس: فرم قرارداد سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران برای گزینه‌های نهایی ارسال شده است.


  عباس ترابیان، سرپرست كمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال، در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: فرم قراردادهای مورد نظر فدراسیون برای گزینه‌های نهایی سرمربیگری را برای مربیانی كه جز گزینه‌های اصلی هستند، ارسال كرده‌ایم. این مربیان حرفه‌ای هستند و وكیل دارند و با وكیل خود در مورد قراردادها بحث و گفت و گو می‌كنند. در نهایت، پس از نهایی شدن نام سرمربی تیم ملی ایران آن را به اطلاع عموم خواهیم رساند.

  افشین قطبی سرمربی تیم ملی پس از پایان جام ملت‌های آسیا قراردادش با فدراسیون به اتمام رسید و به یك تیم باشگاهی در ژاپن رفت. اكنون از روژه لمه و كارلوس كوئیرز به عنوان گزینه های اصلی هدایت تیم ملی یاد می شود.

عکس

درباره سایت

 • به وب سایت زیتون نیوز خوش آمدید

آخرین عناوین

عکس

نویسندگان

نظرسنجی

 • عملکرد دولت دکتر حسن روحانی را طی این دوره ریاست جمهوری چگونه ارزیابی می کنید؟

زیتون نیوز

زیتون نیوز اخبار و اطلاعات جالبی را در اختیار کاربران قرار می دهد

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو