تبلیغات
زیتون نیوز - موج فرار، مصر را در خود فرو برد
 • موج فرار، مصر را در خود فرو برد

  ترافیک پدید آمده در سالن‌های متعدد فرودگاه قاهره، به اندازه‌ای است که پروازها برای خروج این افراد ـ با توجه به حجم بالای کالا و بار ـ مناسب نیست/ منابع آگاه گزارش داده اند که بیشتر افراد فراری به دبی پناه می‌برند و این شهر هم اکنون به مأمن افراد فراری از تونس و مصر تبدیل شده است.
  سرویس بین الملل ـ تنها ساعاتی پس از آنکه خبر فرار دو پسر مبارک به همراه خانوده‌هایشان به لندن تأیید شد، برخی خبرها حاکی از تشدید موج فرار سیاستمداران و سرمایه‌داران نزدیک به حزب حاکم مصر از این کشور است.

  به گزارش «تابناک»، از روز گذشته، یعنی یک روز پس از استعفا و سقوط دولت مصر، بسیاری از وزرای کابینه پیشین این کشور ـ که از دوستان و نزدیکان حسنی مبارک بوده‌اند ـ و برخی از آنها نیز از پیش با غارت مردم مصر، ثروت‌های افسانه‌ای دوخته‌اند، اقدام به ترک این کشور کرده‌اند.

  اخبار رسیده از مصر حاکی است، ترمینال چهار فرودگاه بین‌المللی قاهره، مرکز اصلی ورود و خروج جت‌های شخصی است که در 24ساعت گذشته، ده‌ها فروند از آنها باند این فرودگاه را به مقاصد نامشخصی ترک کرده‌اند.

  در میان افراد فراری، می‌توان به «حسین سالم» از بازرگانان مشهور نزدیک به مبارک اشاره کرد که به همراه هفت تن از اعضای خانواده‌اش و هفده ساک بزرگ در ترمینال چهار فرودگاه قاهره دیده شده است.

  «نجیب ساویرس»، غول رسانه‌ای مصر و دیگر تاجر و سرمایه‌دار معروف مصری نیز از جمله افرادی است که فرار را بر قرار در قاهره ترجیح داده است.

  همچنین «العالم» به نقل از منابع آگاه گزارش داده است که بیشتر افراد فراری به دبی پناه می‌برند و این شهر هم اکنون به مأمن افراد فراری از تونس و مصر تبدیل شده است.

  در همین حال، پایگاه خبری «الجزیره» گزارش داد، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، اردن و لبنان، از جمله کشورهایی هستند که پروازهای منظمی را به مقصد قاهره ترتیب داده تا افزون بر بیرون بردن شهروندان خود از این کشور، راه فرار را برای برخی از مصرهایی که خواهان خروج از کشور هستند نیز فراهم کنند.

  در این میان، گزارش می‌رسد، ترافیک پدید آمده در سالن‌های متعدد فرودگاه قاهره به اندازه‌ای است که پروازها برای خروج این افراد ـ با توجه به حجم بالای کالا و بار ـ مناسب نیست.

  پیش از این، گفته شده بود که «احمد عز»، دبیرکل حزب حاکم مصر نیز این کشور را به مقصد قبرس ترک کرده و جت شخصی وی هم اکنون در فرودگاه قاهره نیست.

  گفتنی است، منابع آگاه همچنین اعلام کرده بودند که «حبیب العادلی»، وزیر کشور دولت مستعفی مصر نیز پس از استعفای دولت این کشور، بیرون رفتن از مصر را بر ماندن ترجیح داده و به مقصد نامعلومی پرواز کرده است.
   

عکس

درباره سایت

 • به وب سایت زیتون نیوز خوش آمدید

آخرین عناوین

عکس

نویسندگان

نظرسنجی

 • عملکرد دولت دکتر حسن روحانی را طی این دوره ریاست جمهوری چگونه ارزیابی می کنید؟

زیتون نیوز

زیتون نیوز اخبار و اطلاعات جالبی را در اختیار کاربران قرار می دهد